Latem nie będzie nudy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Latem nie będzie nudy

Miasto
Data publikacji: 24 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na pierwszym planie fragment plakatu "Lato w Toruniu bez nudy, w tle uczestnicy konferencji prasowej

„Lato bez nudy w Toruniu 2021” – pod tym hasłem odbywać się będzie szereg wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście.

W Toruniu dzieciom i młodzieży nuda latem nie grozi – w dniu 24 czerwca 2021 roku, w przeddzień zakończenia roku szkolnego podczas konferencji prasowej przy pływalni Aqua Toruń zaprezentowany został bogaty program zajęć przygotowanych na najbliższe dwa miesiące w naszym mieście.

- Czy wakacje w mieście mogą być ciekawe? Oczywiście! Przygotowaliśmy program pod hasłem „Lato bez nudy w Toruniu”, a więc pakiet ciekawych imprez, wydarzeń, podczas których dzieci i młodzież będą mogli spędzać czas pod dobrą i fachową opieką – powiedział prezydent Michał Zaleski. – Nie możemy jednak zapominać, że wakacje odbywają się nadal w czasie pandemii. Zatem jednak ograniczenia, nakazy i zakazy w jakiejś mierze będą obowiązywały – od 26 czerwca do końca sierpnia – dodał prezydent.

W 2021 roku na realizację wydarzeń w ramach kampanii przeznaczono ponad 400 tys. zł. Dodatkowo ponad 588 tys. zł przeznaczono na działania wakacyjne współfinansowane przez Gminę Miasta Toruń, a zorganizowane przez organizacje pozarządowe.

– Co roku odpowiadamy na zapotrzebowania i oczekiwania naszych mieszkańców, co w czasie wakacji chcieliby robić i jakie zajęcia cieszą się największym zainteresowaniem. Do dyspozycji są miejskie obiekty sportowo-rekreacyjnemówiła Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. I tak mieszkańcy będą mogli skorzystać z różnorodnych zajęć sportowych, jak również wziąć udział w wydarzeniach, takich jak:

 • Turniej Piłkarski Szóstek – Euro 2021 – 26-27 czerwca, Orliki MOSiR, finał: ul. Szosa Chełmińska 75
 • Wyścigi Rowerkowe – 27 czerwca, godz. 10:00-13:00, Motoarena
 • All Day Beach Party na basenach letnich - 09.07.2021 godz. 14:00 - ul. Szosa Bydgoska,  23.07.2021 godz. 14:00 - ul. Kujawska 14, 13.08.2021 godzi. 14:00 - ul. Przy Skarpie,
 • Turniej Koszykarski 3 x 3 Streetball – 2-14 sierpnia,  orlik przy ul. Świętopełka

Jak co roku na najmłodszych torunian czekają rozrywki wodne na basenach miejskich i szkolnych. Za okazaniem legitymacji szkolnej, dzieci i młodzież mogą bezpłatnie korzystać z następujących obiektów: Aqua Toruń (dodatkowo w recepcji obiektu można zapisywać dzieci na kursy nauki pływania),  baseny szkolne: ZSMEiE, SP 16, SP 8, SP 18 oraz baseny letnie. Do dyspozycji młodych sportowców są też oliki – miejskie i szkolne, które od poniedziałku do piątku są czynne w godz. 12:00-20:00, a w soboty i niedziele od 14:00 do 21:00. - Wszystkie zajęcia są bezpłatne - należy jednak okazać legitymację szkolną - przypominał Marek Osowski, zastępca dyrektora MOSiR-u.

Kliknij, aby powiększyć

Nie zabraknie też zajęć kreatywnych – tu bogatą ofertę mają Młodzieżowy Dom Kultury i Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza, który zaprasza najmłodszych m.in. do Piernikowego Miasteczka. - Tutaj dzieci znajdą dla siebie ciekawą aktywność: plastyczną, muzyczną, gimnastyczną, wokalną, a także np. wycieczki - poinformowała Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji.

Pobierz ofertę:


Wraz z organizacjami pozarządowymi przygotowana została bogata oferta rekreacyjna, m.in. rajdy rowerowe, zajęcia karate i samoobrony, pilaste, oprócz tego działania proekologiczne (np. wycieczka i konkurs przyrodniczy dla dzieci i młodzieży szkolnej, konkurs fotograficzny), działania proedukacyjne (np. język i kultura chińska dla młodzieży) czy w obszarze kultury (np. międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki Celtyckiej „Celtycki Gotyk”, wakacje z historią). O dokładnych terminach zajęć i wydarzeń informować będziemy w serwisie miejskim.

Fot. Sławomir Kowalski

Kategoria: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.
 • Na zdjeciu: widok z góry na salę gimnastyczną, gdzie na krzesełkach siedzą ludzie i słuchają wystąpienia prezydenta miasta
  Miasto
  22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Na zdjęciu: młodzi chłopcy siedzą przed monitorem i grają w e-hokeja
  Miasto, Sport
  Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na zdjęciu: fragment białego autobusu miejskiego
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • Na zdjeciu dziewczyna ze spuszczoną głową
  Miasto
  23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.
 • Dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury zjechali do Torunia na I Międzynarodowy Kongres Afrykanistyczny. Wydarzenie w Urzędzie Marszałkowskim zorganizowały wspólnie Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres trwa od 21 do...
 • 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • 22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.