Latem nie będzie nudy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Latem nie będzie nudy

Miasto
Data publikacji: 24 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na pierwszym planie fragment plakatu "Lato w Toruniu bez nudy, w tle uczestnicy konferencji prasowej

„Lato bez nudy w Toruniu 2021” – pod tym hasłem odbywać się będzie szereg wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście.

W Toruniu dzieciom i młodzieży nuda latem nie grozi – w dniu 24 czerwca 2021 roku, w przeddzień zakończenia roku szkolnego podczas konferencji prasowej przy pływalni Aqua Toruń zaprezentowany został bogaty program zajęć przygotowanych na najbliższe dwa miesiące w naszym mieście.

- Czy wakacje w mieście mogą być ciekawe? Oczywiście! Przygotowaliśmy program pod hasłem „Lato bez nudy w Toruniu”, a więc pakiet ciekawych imprez, wydarzeń, podczas których dzieci i młodzież będą mogli spędzać czas pod dobrą i fachową opieką – powiedział prezydent Michał Zaleski. – Nie możemy jednak zapominać, że wakacje odbywają się nadal w czasie pandemii. Zatem jednak ograniczenia, nakazy i zakazy w jakiejś mierze będą obowiązywały – od 26 czerwca do końca sierpnia – dodał prezydent.

W 2021 roku na realizację wydarzeń w ramach kampanii przeznaczono ponad 400 tys. zł. Dodatkowo ponad 588 tys. zł przeznaczono na działania wakacyjne współfinansowane przez Gminę Miasta Toruń, a zorganizowane przez organizacje pozarządowe.

– Co roku odpowiadamy na zapotrzebowania i oczekiwania naszych mieszkańców, co w czasie wakacji chcieliby robić i jakie zajęcia cieszą się największym zainteresowaniem. Do dyspozycji są miejskie obiekty sportowo-rekreacyjnemówiła Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. I tak mieszkańcy będą mogli skorzystać z różnorodnych zajęć sportowych, jak również wziąć udział w wydarzeniach, takich jak:

 • Turniej Piłkarski Szóstek – Euro 2021 – 26-27 czerwca, Orliki MOSiR, finał: ul. Szosa Chełmińska 75
 • Wyścigi Rowerkowe – 27 czerwca, godz. 10:00-13:00, Motoarena
 • All Day Beach Party na basenach letnich - 09.07.2021 godz. 14:00 - ul. Szosa Bydgoska,  23.07.2021 godz. 14:00 - ul. Kujawska 14, 13.08.2021 godzi. 14:00 - ul. Przy Skarpie,
 • Turniej Koszykarski 3 x 3 Streetball – 2-14 sierpnia,  orlik przy ul. Świętopełka

Jak co roku na najmłodszych torunian czekają rozrywki wodne na basenach miejskich i szkolnych. Za okazaniem legitymacji szkolnej, dzieci i młodzież mogą bezpłatnie korzystać z następujących obiektów: Aqua Toruń (dodatkowo w recepcji obiektu można zapisywać dzieci na kursy nauki pływania),  baseny szkolne: ZSMEiE, SP 16, SP 8, SP 18 oraz baseny letnie. Do dyspozycji młodych sportowców są też oliki – miejskie i szkolne, które od poniedziałku do piątku są czynne w godz. 12:00-20:00, a w soboty i niedziele od 14:00 do 21:00. - Wszystkie zajęcia są bezpłatne - należy jednak okazać legitymację szkolną - przypominał Marek Osowski, zastępca dyrektora MOSiR-u.

Kliknij, aby powiększyć

Nie zabraknie też zajęć kreatywnych – tu bogatą ofertę mają Młodzieżowy Dom Kultury i Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza, który zaprasza najmłodszych m.in. do Piernikowego Miasteczka. - Tutaj dzieci znajdą dla siebie ciekawą aktywność: plastyczną, muzyczną, gimnastyczną, wokalną, a także np. wycieczki - poinformowała Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji.

Pobierz ofertę:


Wraz z organizacjami pozarządowymi przygotowana została bogata oferta rekreacyjna, m.in. rajdy rowerowe, zajęcia karate i samoobrony, pilaste, oprócz tego działania proekologiczne (np. wycieczka i konkurs przyrodniczy dla dzieci i młodzieży szkolnej, konkurs fotograficzny), działania proedukacyjne (np. język i kultura chińska dla młodzieży) czy w obszarze kultury (np. międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki Celtyckiej „Celtycki Gotyk”, wakacje z historią). O dokładnych terminach zajęć i wydarzeń informować będziemy w serwisie miejskim.

Fot. Sławomir Kowalski

Kategoria: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruniowi przybyła nowa atrakcja turystyczna - Muzeum Techniki i Inżynierii Komunalnej. Placówka została otwarta staraniem Toruńskich Wodociągów w odnowionym budynku kompleksu stacji pomp "Stare Bielany".
 • Zawody Mastersów w Toruniu - będą utrudnienia
  Drogi, Miasto, Sport
  Od minionej soboty (25 marca) w Toruniu trwają 9. Halowe Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2023. W tym tygodniu odbędzie się kilka imprez towarzyszących na świeżym powietrzu. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń. Będzie to pomocne, przy planowaniu drogi do szkoły czy pracy, ponieważ w czasie imprez będą występowały...
 • Remont drogi
  Drogi, Miasto
  Jest to jedno z kilu zadań, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 • Miasto, Sport
  - To dla nas zaszczyt i radość, że możemy gościć Was w naszym pięknym zabytkowym Toruniu, gdzie Stare Miasto wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Życzę wszystkim, aby pobyt w Toruniu był czasem dobrze spędzonym, aby te mistrzostwa pozostały na zawsze w pamięci - tymi słowami prezydent Torunia Michał Zaleski otworzył 9....
 • Na zdjęciu: sala projekcji filmowej podczas EnergaCamerimage
  Kultura, Miasto
  Prestiżowy amerykański magazyn „Movie Maker” uznał, że Festiwal EnergaCAMERIMAGE będzie w 2023 roku jednym z 20 najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie. Toruńskie święto kina znalazło się w tym zaszczytnym gronie obok takich imprez, jak festiwale w Karlovych Warach, San Sebastian, Rotterdamie, Tokio czy Melbourne.
 • Zdjęcie przedstawia Wydział Spraw Administracyjnych UMT, który mieści się przy ul. Batorego 38/40
  Miasto
  Ważna informacja dla osób, które z końcem marca chcą złożyć wniosek o dowód osobisty lub są obywatelami Ukrainy, którzy chcą uzyskać numer PESEL. 31 marca 2023 roku nastąpi przerwa w obsłudze, która jest spowodowana zmianą oprogramowania.
 • Znamy wykonawcę ekspertyzy, na bazie której będzie procedowane utworzenie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego w rejonie ulic św. Jana Bosko, Szosa Chełmińska i Ugory w Toruniu.
 • 30 marca 2023 r. w Toruniu odbędzie się Pierwszy Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o przymrozkach, które pojawią się z 27 na 28 marca 2023 roku.
 • Od minionej soboty (25 marca) w Toruniu trwają 9. Halowe Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2023. W tym tygodniu odbędzie się kilka imprez towarzyszących na świeżym powietrzu. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń. Będzie to pomocne, przy planowaniu drogi do szkoły czy pracy, ponieważ w czasie imprez będą występowały...
 • Муніципалітетміста Торуняуклавугоду з Фундацією Польський центрміжна родноїдопомогипропартнерськуспівпрацю у сферінав чаннябіженців. Повітовиму правліннямпраціміста Торунявизначеновиконавцемданоїугоди.
 • Gmina Miasta Toruń podpisała z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej Porozumienie o współpracy partnerskiej w zakresie szkoleń realizowanych na rzecz Uchodźców. Realizatorem Porozumienia w Toruniu jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Policja ostrzega przed kolejnymi próbami wyłudzenia pieniędzy przez oszustów działających metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.
 • Jak informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w nocy z 26 na 27 marca 2023 r. na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie nawet do -3°C.