Kto wykona prace zieleniarskie? | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kto wykona prace zieleniarskie?

Eko, Miasto
Data publikacji: 31 stycznia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjeciu: widok na park kieszonkowy Francuskie Inspiracje, widać ziemię przygotowaną do wykonania nasadzeń, kilka drzew liściastych, ścieżki

Wydział Środowiska i Ekologii poszukuje wykonawcy drugiego etapu prac w parku kieszonkowym „Francuskie inspiracje”, położonym przy ul. Polna/Strehla/F.Nila oraz zagospodarowania zieleni u zbiegu ul. Zdrojowej i Włocławskiej w Czerniewicach.

Za nami pierwszy etap prac związanych z utworzeniem parku kieszonkowego u zbiegu ulic Polnej, Strehla i Fieldorfa Nila. W ramach tego zadania przygotowano teren pod kątem prac instalacyjno-budowlanych dla piątej z kolei toruńskiej „zielonej kieszonki” o tematyce przyrodniczo-krajoznawczej, min. uzupełniono grunt urodzajny pod wiosenne nasadzenia, wykonano ekologiczne alejki mineralno-gruntowe, położone zostały instalacje sanitarne i elektryczne oraz zamontowane elementy małej architektury. Późną jesienią 2023 r. wykonano tam nasadzenia ponad 60 drzew liściastych.

Aktualnie Wydział Środowiska i Ekologii poszukuje wykonawcy drugiego etapu realizacji parku kieszonkowego „Francuskie Inspiracje”. Etap ten obejmuje wykonanie nasadzeń krzewów, traw, bylin, założenie trawników oraz wykonanie systemu automatycznego nawadniania. W ramach prac przewidziano posadzenie 57 krzewów iglastych, 465 krzewów liściastych, żywopłotu i obwódki strzyżonej z krzewów liściastych (łącznie 1195 roślin). Na terenie parku pojawią się także trawy ozdobne (108 szt.) , 10 pnączy na istniejących pergolach. Z 4132 bylin, takich jak: lawenda wąskolistna, rozmaryn lekarski, hyzop lekarski, szałwia omszona, czy macierzanka cytrynowa, utworzony zostanie ogród ziołowy w stylu francuskim.

W ramach ogłoszonego przetargu pojawiło się także drugie zadanie - wykonanie zieleni na terenie rekreacyjno-sportowym u zbiegu ul. Zdrojowa/Włocławska w Toruniu – Czerniewicach. Zadanie wykonane zostanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Wykonawca będzie realizował zadanie na powierzchni 1480 m kw. Pojawią się tam nowe nasadzenia oraz dodatkowy system nawadniania. Wpierw do wykonawcy należeć będzie wymiana nieużytkowej warstwy ziemi na urodzajną, gdzie następnie pojawią się nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury, jak leżaki i stoliki. Na terenie przy ul. Włocławskiej i Zdrojowej, na odpowiednio przygotowanym podłożu, nasadzone zostaną cztery drzewa liściaste, 713 krzewów i 683 rośliny kwietnikowe.

Do pobrania:
>>> Ogłoszenie przetargu - Zagospodarowanie terenów zieleni wraz z systemem nawadniającym przy ul. Polnej oraz ul. Zdrojowej - 2 części

Fot. Wydział Środowiska i ZIeleni, stan istniejący po zakończeniu Etapu I

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • Mapa przestawia objazd ulicami Podgórną i Wiązową
  Drogi, Miasto
  We wtorek 5 marca 2024 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Podgórnej z ul. Wiązową. Za dwa miesiące w tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie.
 • Konsul Generalny Chin odwiedził Toruń
  Miasto
  Fan Xiaodong – Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, wicekonsul Jianfu Xiao oraz Changlin Mar, inicjator toruńskich kontaktów z chińskim miastem Guilin gościli w Urzędzie Miasta Torunia. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski. Przypomnijmy, że od 2010 roku Toruń ma podpisaną umowę partnerską z chińskim miastem Guilin...
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.