Kto wykona prace zieleniarskie? | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kto wykona prace zieleniarskie?

Eko, Miasto
Data publikacji: 31 stycznia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjeciu: widok na park kieszonkowy Francuskie Inspiracje, widać ziemię przygotowaną do wykonania nasadzeń, kilka drzew liściastych, ścieżki

Wydział Środowiska i Ekologii poszukuje wykonawcy drugiego etapu prac w parku kieszonkowym „Francuskie inspiracje”, położonym przy ul. Polna/Strehla/F.Nila oraz zagospodarowania zieleni u zbiegu ul. Zdrojowej i Włocławskiej w Czerniewicach.

Za nami pierwszy etap prac związanych z utworzeniem parku kieszonkowego u zbiegu ulic Polnej, Strehla i Fieldorfa Nila. W ramach tego zadania przygotowano teren pod kątem prac instalacyjno-budowlanych dla piątej z kolei toruńskiej „zielonej kieszonki” o tematyce przyrodniczo-krajoznawczej, min. uzupełniono grunt urodzajny pod wiosenne nasadzenia, wykonano ekologiczne alejki mineralno-gruntowe, położone zostały instalacje sanitarne i elektryczne oraz zamontowane elementy małej architektury. Późną jesienią 2023 r. wykonano tam nasadzenia ponad 60 drzew liściastych.

Aktualnie Wydział Środowiska i Ekologii poszukuje wykonawcy drugiego etapu realizacji parku kieszonkowego „Francuskie Inspiracje”. Etap ten obejmuje wykonanie nasadzeń krzewów, traw, bylin, założenie trawników oraz wykonanie systemu automatycznego nawadniania. W ramach prac przewidziano posadzenie 57 krzewów iglastych, 465 krzewów liściastych, żywopłotu i obwódki strzyżonej z krzewów liściastych (łącznie 1195 roślin). Na terenie parku pojawią się także trawy ozdobne (108 szt.) , 10 pnączy na istniejących pergolach. Z 4132 bylin, takich jak: lawenda wąskolistna, rozmaryn lekarski, hyzop lekarski, szałwia omszona, czy macierzanka cytrynowa, utworzony zostanie ogród ziołowy w stylu francuskim.

W ramach ogłoszonego przetargu pojawiło się także drugie zadanie - wykonanie zieleni na terenie rekreacyjno-sportowym u zbiegu ul. Zdrojowa/Włocławska w Toruniu – Czerniewicach. Zadanie wykonane zostanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Wykonawca będzie realizował zadanie na powierzchni 1480 m kw. Pojawią się tam nowe nasadzenia oraz dodatkowy system nawadniania. Wpierw do wykonawcy należeć będzie wymiana nieużytkowej warstwy ziemi na urodzajną, gdzie następnie pojawią się nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury, jak leżaki i stoliki. Na terenie przy ul. Włocławskiej i Zdrojowej, na odpowiednio przygotowanym podłożu, nasadzone zostaną cztery drzewa liściaste, 713 krzewów i 683 rośliny kwietnikowe.

Do pobrania:
>>> Ogłoszenie przetargu - Zagospodarowanie terenów zieleni wraz z systemem nawadniającym przy ul. Polnej oraz ul. Zdrojowej - 2 części

Fot. Wydział Środowiska i ZIeleni, stan istniejący po zakończeniu Etapu I

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Parkingi Park&Ride są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38.
  Miasto, MZK
  Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: liczne grono osób stoi w sali sesyjnej
  Miasto
  Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • Ruszyły prace wykończeniowe w powstającym budynku usługowo-biurowym przy ul. Szubińskiej 13 w Toruniu. Inwestor planuje oddać obiekt w ręce najemców w październiku 2024 roku. Do wynajęcia zostały ostatnie lokale dla biznesu.
 • Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Uroczyste odsłonięcie herbu województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie 5. sesję Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 18 lipca 2024 r.
 • Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • 18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.