„Kosmiczna” siedziba Orange Polska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

„Kosmiczna” siedziba Orange Polska

Biznes, Miasto
Data publikacji: 16 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W nowoczesnym biurowcu GC Skwer u zbiegu ulic Chełmińskiej i Grudziądzkiej swoją nową siedzibę toruńską otworzyło Orange Polska.

Dla podkreślenia astronomicznych tradycji miasta przestrzeń biurowa została zaaranżowana w konwencji kosmicznej. Wystrój, grafiki i nazwy sal nawiązują do ciał niebieskich i słynnych astronomów.

Na powierzchni niemal 1,5 tys. m kw. będzie pracować 145 osób. W ten sposób zamiast w dwóch dotychczasowych lokalizacjach, przy ul. Krasińskiego i ul. Działowskiego, toruński oddział Orange Polska mieści się w jednym miejscu. Do dyspozycji pracowników są ergonomiczne stanowiska pracy, sale konferencyjne, miejsca do pracy cichej oraz przestrzenie socjalne, w tym pokój relaksu. Tradycyjne biurowe „boksy” zastąpi nowoczesna aranżacja biurek, zapewniająca lepszy kontakt zespołów. W pomieszczeniach biurowych zamontowano lampy akustyczne absorbujące hałas, które wpływają na wyciszenie biur i zwiększenie komfortu pracy. W nowej siedzibie znajduje się m.in. call center obsługujące małe przedsiębiorstwa, a także sektory klientów indywidualnych i biznesowych.

- Nowoczesne i przyjazne środowisko pracy sprzyja efektywności i w konsekwencji lepszemu zaspokojeniu potrzeb klientów. Nowe technologie i narzędzia cyfrowe ułatwiają komunikację między pracownikami i zespołami. Ta zasada przyświecała nam przy organizowaniu biur w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Radomiu i Toruniu a w przyszłości będzie stosowana także w innych miastach - powiedział Jacek Kowalski, członek zarządu ds. zasobów ludzkich Orange Polska. W ostatnim czasie w nowych siedzibach Orange na terenie kraju pracuje ponad 9000 osób.

- Cieszę się, że w tym miejscu, które przez wiele lat było niezainwestowane, śmiały inwestor zdecydował się pobudować Skwer GC, inaczej Skwer Grudziądzka – Chełmińska, czyli nowoczesny obiekt biurowy. Toruń potrzebuje takich miejsc, gdzie można funkcjonować i rozwijać przedsięwzięcia w idealnych warunkach. W Toruniu jest dużo ludzi wykształconych i dobrze przygotowanych do pracy, w tym pracy biurowej. Dlatego powstawanie takich miejsc jest nie do przecenienia – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Wykorzystywane wcześniej przez Orange nieruchomości przy ul. Krasińskiego i Działowskiego będą wystawione na sprzedaż.

Orange od lat inwestuje w rozbudowę infrastruktury światłowodowej  w Toruniu. Już obecnie w zasięgu Orange Światłowodu jest ponad 57 tys. gospodarstw domowych i ponad 3,6 tys. biur i lokali usługowych. Stale rozbudowywana i unowocześniana jest także sieć mobilna.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: na scenie stoją mężczyzna i kobieta w eleganckich strojach
  Kultura, Miasto
  „Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Na zdjęciu: kompozytor Krzesimir Dębski z medalem na szyi, obok prezydent Torunia Paweł Gulewski i dyrektor TOS Przemysław Kempiński
  Kultura, Miasto
  Wyjątkowy prezent dla mam z okazji ich święta przygotowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna – 26 maja 2024 r. wystąpiła pod batutą Krzesimira Dębskiego z koncertem muzyki filmowej.
 • Na zdjęciu: zastępca prezydenta Artur Szponka wręcza nagrodę nastolatce, z tyłu stoja pozostali uczestnicy konkursu wokalnego
  Kultura, Miasto
  26 maja 2024 r. zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Arte! Gościem specjalnym koncertu finałowego był Mezo.
 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Teren tzw. Wrzosowiska z lotu ptaka
  Miasto
  Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Po ulewnym piątku, także sobota 25 maja zapowiada się w Toruniu burzowo. Załamanie pogody jest spodziewane w godzinach popołudniowych.
 • Koncert reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w CKK Jordanki zainaugurował 24 maja 2024 r. obchody Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. Jednostka powstała w 2018 r. i jest jedynym w Polsce centrum szkolenia tego rodzaju Sił Zbrojnych. W 2020 r. nadano jej imię kpt. Eugeniusza Konopackiego pseud. Trzaska...
 • Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.