Konsumenci przyszłości | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Konsumenci przyszłości

Miasto
Data publikacji: 12 lutego 2024
Autor: Marcin Pryka

Fundacja Forum Konsumentów z okazji Światowego Dnia Konsumenta zaprasza serdecznie na Kongres „(Nie)świadomy Konsument 2024”, który odbędzie się już 13 marca 2024 r. w sali Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa w Widok Towers (Aleje Jerozolimskie 44, sala Urzędu Miasta).

Celem spotkania będzie zdefiniowanie i przedstawienie obrazu dzisiejszych konsumentów i konsumentek w kontekście ich świadomości konsumenckiej oraz wyzwań stojących przed organizacjami chcącymi wychodzić naprzeciw ich potrzebom.

W ramach wydarzenia odbędzie się dyskusja przedstawicieli organizacji konsumenckich, nauki, biznesu i decydentów, która ma także na celu obalenie pewnych obowiązujących mitów dotyczących poziomu świadomości konsumentów, by trafnie adresować przyszłe działania
mające na celu budowanie sprawczej społeczności konsumentów i konsumentek korzystających ze swoich praw, ale także możliwości wynikających z faktu bycia konsumentami w myśl stwierdzenia ,,mój portfel – mój głos”.

Aktywna społeczność konsumencka to impuls do rozwoju gospodarki, w tym konkurencyjności podmiotów. To także możliwość wpływania na zasady i wartości obowiązujące na rynku świadczonych produktów i usług.

Wydarzenie podzielone zostało na trzy debaty oraz wystąpienia indywidualne ekspertów:

 • 1. Wiem, że nic nie wiem, czyli (Nie) świadomy konsument?
 • 2. Konsumenci w świecie nadmiaru informacji i produktów, presji, utraty zaufania i poczucia zagrożenia. Gdzie i jakich szukają informacji?
 • 3. Konsumenci przyszłości.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, a całe wydarzenie odbywać się będzie w formule hybrydowej – stacjonarnie i online po wcześniejszej rejestracji na stronie: www.swiatowydzienkonsumenta.pl

Spotkanie organizowane przez Fundację Forum Konsumentów będzie okazją do wzajemnej inspiracji, wymiany doświadczeń i wiedzy, ale też networkingu osób reprezentujących środowiska, organizacje i marki, dla których konsument jest w centrum zainteresowania. Wierzymy, że to dopiero początek corocznych działań z okazji Światowego Dnia Konsumentów nie tylko dla biznesu, nauki, decydentów, ale przede wszystkim dla konsumentów, dlatego równolegle z tej okazji będziemy prowadzili kampanię edukacyjną dedykowaną właśnie konsumentom.

Dodatkowych informacji udziela: Agnieszka Plencler – Prezeska Forum Konsumentów, tel. kom 501 650 187, e-mail: agnieszkap@forumkonsumentow.org

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Mapa przestawia objazd ulicami Podgórną i Wiązową
  Drogi, Miasto
  We wtorek 5 marca 2024 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Podgórnej z ul. Wiązową. Za dwa miesiące w tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie.
 • Konsul Generalny Chin odwiedził Toruń
  Miasto
  Fan Xiaodong – Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, wicekonsul Jianfu Xiao oraz Changlin Mar, inicjator toruńskich kontaktów z chińskim miastem Guilin gościli w Urzędzie Miasta Torunia. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski. Przypomnijmy, że od 2010 roku Toruń ma podpisaną umowę partnerską z chińskim miastem Guilin...
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.