Konkurs fotograficzny "Zielone kreacje Torunia" | www.torun.pl

Konkurs fotograficzny "Zielone kreacje Torunia"

Eko, Miasto
Data publikacji: 02 czerwca 2021
Autor: Małgorzata Litwin

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Widok na park Glazja, Wisłę i toruńską starówkę z drona

Prezydent Miasta Torunia ogłasza konkurs fotograficzny pt. "Zielone kreacje Torunia". Zdjęcia prezentujące urokliwe zakątki toruńskiej zieleni można nadsyłać do 30 czerwca 2021 r. 

Celem konkursu jest podniesienie świadomości mieszkańców na temat różnorodności i bogactwa przyrody w Toruniu, zachęcenie ich do samodzielnego odkrywania walorów toruńskiego krajobrazu i zdobywania umiejętności obserwacji przyrody. Czekamy na zdjęcia, które promują nasze miasto i jego piękną architekturę zatopioną w zieleni, najpiękniejsze toruńskie parki i skwery. Mile widziane także fotografie prezentujące toruńskie okazy przyrodnicze i miejsca wyjątkowe ze względu na swój nietypowy charakter i nieprzeciętne walory estetyczne.

Konkurs trwa od 2 czerwca do 30 czerwca 2021 r. i jest skierowany do mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego, którzy pracują lub uczą się w Toruniu. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe: rower miejski, hulajnoga i rolki fitness.

Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać na adres: ekotorun@um.torun.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 czerwca 2021 r. o godz. 15.00 (data nadesłania e-maila na adres: ekotorun@um.torun.pl). Wyniki konkursu poznamy w lipcu br.

  

Na zdjęciu: Park Glazja wiosną, fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki - widok z drona na budynek i teren zieleni wokół
  Kultura, Miasto
  Już w najbliższy czwartek 24 czerwca na scenie plenerowej CKK Jordanki rusza Kino Letnie ECF Camerimage! A w nim - najciekawsze filmowe dokonania ostatnich lat.
 • Regaty na Wisle, zachmurzone niebo, most i widok na Hotel Bulwar
  Miasto, Sport
  Drużyny Torunia i Bydgoszczy będą się ścigać 26 czerwca 2021 r. na Wiśle podczas regat ósemek wioślarskich ze sternikiem z okazji Dni Torunia. Rywalizacja "O Puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbędzie się już po raz osiemnasty.
 • Na zdjęciu kran ogrodowy
  Eko, Miasto
  Utrzymujące się w ciągu ostatnich dni upały przyczyniają się do zwiększonego poboru wody w naszym mieście. Apelujemy do mieszkańców Torunia o korzystanie z wody z rozsądkiem.
 • Na zdjęciu osoby idą obok stojącego autobusu
  Miasto, MZK
  W związku z zakończeniem roku szkolnego, od 28 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. w dni robocze komunikacja miejska funkcjonować będzie wg "feryjnych" rozkładów jazdy.
 • Grafika Nowe statystyki zachorowań
  Koronawirus, Miasto
  1 osoba z pozytywnym wynikiem testu, brak ofiar śmiertelnych – to statystyka epidemiczna dla Torunia na dzień 23 czerwca 2021 r. Zaszczepiło się kolejnych 2006 torunian.
 • Plakat informujący o X kolejce PGE Ekstraligi
  Miasto, Sport
  Przed nami X kolejka PGE Ekstraligi, w której toruńskie "Anioły" podejmą na własnym torze zawodników leszczyńskiej Unii.
 • Dobra wiadomość dla pasażerów! Od 1 lipca 2021 roku w środkach komunikacji miejskiej wyposażonych w automaty biletowe, w których można dokonywać płatności kartą, będzie można płacić za bilet BLIKIEM.
 • 26-27 czerwca pod Krzywą Wieżą Drużyna Wojów Słowiańskich "Dąb Pomorza" wystąpi w rekonstrukcji historycznej pt. "Jak to w Polsce za Piastów bywało".
 • W związku z przebudową peronu od soboty 26 czerwca 2021 r. od godz. 7:00 zawieszony zostanie przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku pętli Olimpijska.
 • Poznaliśmy zwycięzców konkursu makulaturowego 2021 – zwycięskie szkoły i przedszkola odebrały nagrody na scenie na Rynku Staromiejskim.
 • 26 czerwca 2021 r. zapraszamy na Jarmark Św. Franciszka "Wszystko dla Psa i Kota" na targowisku przy Szosie Chełmińskiej.
 • Zuzanna Błażejewska, zawodniczka Klubu Sportowego Centuria, została wicemistrzynią Polski w taekwondo olimpijskim.
 • Ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie wróciły zawodniczki MKSW Pomorzanin.
 • Od 1 lipca 2021 r. procedurą dotyczącą świadczenia "Dobry start" dla uczniów zajmować się będzie ZUS, a nie jak do tej pory – Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie.