Komunikat dot. nieprawidłowego parkowania na bulwarze | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Komunikat dot. nieprawidłowego parkowania na bulwarze

Drogi, Miasto
Data publikacji: 08 czerwca 2024
Autor: Filip Tomasik

W związku z powtarzającymi się przypadkami niewłaściwego parkowania samochodów na Bulwarze Filadelfijskim przypominamy zasady obowiązujące na tym terenie.

Słoneczna sobota skłania do wypoczynku na przebudowanym Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu. Niestety, nie wszyscy użytkownicy potrafią korzystać z infrastruktury w prawidłowy sposób. 8 czerwca br. odnotowaliśmy wiele przypadków parkowania pojazdów poza wyznaczonymi miejscami.

Na podstawie zapisu z monitoringu i zgłoszeń mieszkańców interwencję podjęła toruńska Straż Miejska. Kierowcy, którzy zaparkowali na terenie bulwaru w sposób nieprawidłowy, otrzymują wezwania do stawienia się na Komendzie Straży Miejskiej, co oznacza formalne rozpoczęcie postępowania. Zakładane są również blokady na koła samochodów.

W najbliższych dniach zespół roboczy odpowiedzialny za ten teren podejmie decyzje, których celem będzie zapobieganie podobnym sytuacjom w przyszłości i uniemożliwienie kierowcom parkowania w miejscach niedozwolonych, takich jak widoczne na poniższym zdjęciu (fot. Grupa facebookowa Toruńskie Święte Krowy )

Przypominamy! Na terenie Bulwaru Filadelfijskiego obowiązują przepisy o strefie zamieszkania. Kierowców informuje o tym fakcie oznakowanie drogowe (D-40). Oznacza to m.in., że parkowanie jest możliwe wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. Zostawianie pojazdów poza wspomnianymi miejscami może stanowić zagrożenie dla pozostałych użytkowników i wpływać na degradację terenu bulwaru. Łamanie prawa przez kierowców będzie się wiązało z konsekwencjami karnymi.

Prosimy o odpowiedzialne i zgodne z przepisami korzystanie z terenu Bulwaru Filadelfijskiego.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.