Komendant CSAiU objął obowiązki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Komendant CSAiU objął obowiązki

Miasto
Data publikacji: 17 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego. 

Uroczystość, na którą przybyli Szef Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, przedstawiciele władz województwa i miasta Torunia, jednostek wojskowych garnizonu, służb mundurowych, duchowieństwa, stowarzyszeń kombatanckich i organizacji pozarządowych, dowódcy pułków artylerii, szefowie wojsk rakietowych i artylerii dywizji, komendanci centrów szkolenia i szkól podoficerskich, dowódca wojsk amerykańskich stacjonujących na toruńskim poligonie, odbyła się na placu apelowym toruńskiego Centrum.

W trakcie uroczystości obejmujący obowiązki Komendanta Centrum, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, uroczyście przyjął sztandar Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, po czym odbyło się zatwierdzenie protokołu objęcia obowiązków. Następnie szef zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii dokonał aktu mianowania na kolejny wyższy stopień wojskowy.

Uroczystość zakończyła się defiladą, w której udział wzięła kompania honorowa, pododdziały Centrum oraz Orkiestra Wojskowa w Toruniu. Po defiladzie zebrani goście osobiście pogratulowali płk Romanowi Piotrowskiemu objęcia obowiązków oraz awansu na wyższy stopień wojskowy. Prezydent Torunia Paweł Gulewski wręczył pułkownikowi pamiątkowy obraz z panoramą Torunia.

Płk Roman Piotrowski to absolwent toruńskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii, którą ukończył w 1989 r. Zawodową służbę wojskową rozpoczął od stanowiska dowódcy plutonu w WSO im. gen. J. Bema. W jednostce tej do 2005 r. zajmował kolejno stanowiska dowódcy plutonu, instruktora i wykładowcy. W tym czasie ukończył studia magisterskie na WSP w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

W latach 2005-2007 służył w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku. W roku 2012 służył w XI zmianie Polskiego Kontyngentu wojskowego w Afganistanie. W latach 2002-2018 płk Roman PIOTROWSKI pełnił różne funkcje w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. W grudniu 2018 r. został wyznaczony na stanowisko zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. Józefa Bema w Toruniu. 1 lutego 2024 r. - po zakończeniu służby przez płk Remigiusza Zielińskiego - został p.o. Komendanta Centrum.

Fot. Agnieszka Bielecka

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.