Jaka scena plenerowa w Czerniewicach? | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Jaka scena plenerowa w Czerniewicach?

Miasto
Data publikacji: 22 lutego 2024
Autor: Marcin Pryka

Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.

Dlaczego temat jest ważny?

Projekt zastał zainicjowany w ramach budżetu obywatelskiego pod nazwą „Plenerowa estrada na terenie rekreacyjno- kulturalnym w Toruniu”. Z uwagi na fakt, iż projekt zrodził kontrowersje, jego realizacja została odsunięta w czasie. W budżecie miasta Torunia na rok 2024 zapisano wykonanie tego zadania w formule projektuj i buduj pod nazwą budowa sceny plenerowej z zadaszeniem o lekkiej konstrukcji. Podczas konsultacji będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych:

1) Koncepcja nr 1 przewiduje zbudowanie sceny większej – zarówno objętościowo, jak i metrażowo. Zaprojektowano podwyższenie, schodki wejściowe z boku oraz z tyłu sceny. Dach ma zostać pokryty blachodachówką, konstrukcja z pełnym deskowaniem. Wokół podwyższenia przewidziano osyp ziemny, a przed sceną utwardzenie.

2) Koncepcja nr 2 jest objętościowo i metrażowo mniejsza. Przewidziano schodki wejściowe tylko z jednej strony. Pokrycie dachu blachodachówką na ruszcie. Przed sceną zaplanowano utwardzenie.

Podczas konsultacji będziemy rozmawiać o walorach funkcjonalnych jednego i drugiego rozwiązania, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.

Jak wyglądają konsultacje?

1) Weź udział w spotkaniu konsultacyjnym

12 marca 2024 roku (wtorek) o godzinie 16:30

w Centrum Aktywności Lokalnej w Czerniewicach przy ul. Włocławskiej 256 i przedstaw nam swoją opinię. Podczas spotkania odbędzie się również spacer badawczy w terenie, gdzie powstać ma scena. Wysłuchamy opinii i uwag, postaramy się odpowiedzieć na pytania.

UWAGA! Ze względów organizacyjnych, prosimy osoby chcące wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności (zgłoszenia przyjmujemy do 11 marca 2024., do godziny 15:00):

2) Napisz do nas:

Jeśli nie możesz wziąć udziału w konsultacjach, wyraź swoją opinię i wyślij ją drogą elektroniczną na adres: konsultacje@um.torun.pl w terminie do 22 marca 2024 roku.

Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Sportu i Rekreacji oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto
  Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.