II tura wyborów samorządowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

II tura wyborów samorządowych

Miasto
Data publikacji: 17 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.

Najlepiej sprawdzić to w :

• wyszukiwarce obwodowych komisji wyborczych przygotowanej przez Państwową Komisję Wyborczą , dostępnej: https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/obwodowe/wyszukiwarka?obszar=46300

lub

• korzystając z portalu mObywatel w przeglądarce: https://www.gov.pl/web/mobywatel/mobywatel-w-przegladarce1 lub w aplikacji wybierając z menu Twoje dane, następnie Centralny Rejestr Wyborców

Przypominamy, że część mieszkańców Torunia będzie głosować w innych lokalach wyborczych niż w wyborach w 2023 r., zmiany siedzib obwodowych komisji wyborczych wynikają z poprawy warunków lokalowych i technicznych:

1) dotychczasowa siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 97 mieszcząca się w prywatnym przedszkolu „Jaś i Małgosia” przy ul. Donimirskiego 4 została przeniesiona do siedziby Dziennego Domu Pomocy Społecznej, ul. Rydygiera 30/32;

2) dotychczasowa siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 110 mieszcząca się w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Olsztyńskiej 114a została przeniesiona do Hostelu JAX, ul. Ceglana 5.

Dodatkowo z podziału obwodów utworzono trzy nowe obwody głosowania w nowych siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych:

1) z obwodu głosowania nr 1 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 114 z siedzibą w Ośrodku Szkolenia Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Poznańskiej 347, w którym będą głosować mieszkańcy ulicy: Poznańskiej numery parzyste od 274 do końca i numery nieparzyste od 325 do końca;

2) z obwodu głosowania nr 5 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 115 z siedzibą w Przedszkolu Miejskim nr 12 – na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. gen. Józefa Hallera 79, w którym będą głosować mieszkańcy z następujących ulic: Bekasa, Czapli, Generała Leopolda Okulickiego, Generała Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, Generała Mikołaja Bołtucia, Generała Tadeusza Kutrzeby, Kormorana, Lilii Wodnych, Ludwika Czachowskiego, Łączna, Melanii Sinorackiej, Nenufarów, Perkoza, Puchacza, Sitowia, Sowia, Stanisława Sędziaka, Szuwarów, Tataraków, Trzcinowa, Zimorodka;

3) z obwodu głosowania nr 74 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 116 z siedzibą w Przedszkolu Miejskim nr 18 przy ul. Konrada Grasera 3, w którym będą głosować mieszkańcy z następujących ulic: Aleksandra Birkenmajera, Bohdana Paczyńskiego, Edmunda Halleya, Forteczna, Galileusza, Heleny Kaźmierczak-Połońskiej, Henryka Strobanda, Jana Gadomskiego, Jana Heweliusza, Jana Keplera, Jana Mergentalera, Jana Michała Hubego nr parzyste od 2 do 6 i nr nieparzyste od 21 do końca, Jana Rybińskiego, Jerzego Dobrzyckiego, Konrada Grasera, Łukasza Watzenrodego nr parzyste i nieparzyste od 15 do końca, Roberta Głębockiego, Włodzimierza Zonna.

W dniu wyborów uruchomiona zostanie specjalna infolinia na której pracownicy Urzędu Miasta udzielać będą informacji o siedzibach obwodów głosowania oraz przynależnych do nich ulicach i numerach domów.

Bezpłatna infolinia o numerze 800 244 775 będzie czynna w dniu wyborów w godzinach od 700 do 2100.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Miasto
  24 maja od godz. 12.00 do godz. 2:00 dnia 25 maja 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.
 • Miasto
  Podczas sesji w dniu 23 maja 2024 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwały w sprawie ustalenia liczby i rodzajów stałych komisji oraz w sprawie powołania ich składów osobowych.
 • Na zdjęciu widok na Rynek Staromiejski, na pierwszym planie ratusz
  Miasto
  Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Ambasador Finlandii w UMT
  Miasto
  Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.