II Toruńskie Forum Zawodowców już w piątek | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

II Toruńskie Forum Zawodowców już w piątek

Wsparcie młodzieży w wyborze ścieżki kariery, propagowanie rozwoju przedsiębiorczości, a także promowanie sukcesów toruńskich szkół w zakresie szkolnictwa branżowego i technicznego, to cele II Toruńskiego Forum Zawodowców.

Wydarzenie odbędzie się 16 marca (piątek) 2018 roku w godz. 10:00-17:00 w Centrum Targowym Park przy ul. Szosa Bydgoska 3. Organizują je Wydział Edukacji Urzędu Miasta i Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Adresatami wydarzenia są uczniowie klas gimnazjalnych, szkół podstawowych, rodzice, nauczyciele, doradcy zawodowi, pracodawcy, samorządowcy i partnerzy szkół. W ramach forum odbędzie się także prezentacja raportu z przeprowadzonych na zlecenie Centrum Wsparcia Biznesu badań focusowych, których celem było poznanie motywacji młodzieży do kontynuacji nauki w szkołach branżowych i technicznych.

Folder szkół branżowych

Program II  Toruńskiego Forum Zawodowców

Od 10:00 - rejestracja uczestników (szkoły)

I część (parter)
11:00 - Oficjalne otwarcie Forum przez Prezydenta Miasta Torunia z udziałem zaproszonych gości.

I piętro, sala audytoryjna, godz.11:30 – 13:30
Panel dyskusyjny pt. „Nauka, edukacja, samorząd, biznes – tworzenie sieci współpracy sprzyjających kształceniu kadr zawodowych”.
Moderator: Czesław Stawikowski, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Delegatura w Toruniu
Paneliści: przedstawiciel MEN, WUP, KO, organizacji zrzeszających pracodawców, uczelni wyższych, dyrektorów szkół.
1. Prezentacja spotu o Toruńskich Szkołach Zawodowych.
2. Wystąpienie Prezydenta Miasta Torunia.
3. Wystąpienie przedstawiciela Ministra Edukacji Narodowej.
4. Wystąpienie Pawła Skotarka – doradcy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
5. Wystąpienie  przedstawiciela Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
6. Prezentacja raportu z przeprowadzonych badań focusowych, których celem było poznanie motywacji młodzieży do kontynuacji nauki w szkołach branżowych i technicznych –  Artur Kotliński, Instytut Badawczy IPC sp. z o.o
7. Panel dyskusyjny z udziałem gości.

Zorganizowane zostaną także warsztaty, punkty doradztwa zawodowego oraz stoliki eksperckie. Uczniowie, poznając ofertę edukacyjną poszczególnych placówek, będą mogli wziąć udział w interesujących warsztatach, m.in. „Lubię przylutować”, „Pokazy robotów”, „Wyciśnij  zdrowie - kucharze na czasie”, „Automatyka w pigułce” czy „Zmierz się z geodezją”. 

Harmonogram warsztatów

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: łodzie flisacze na Bulwarze Filadelfijskim
  Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim zakończył się montaż dwóch pomostów, służących do obsługiwania łodzi flisaczych, które już przeszły rejsy testowe na Wiśle.
 • Na zdjęciu: ceglany okrągły budynek planetarium widziany spoza gałęzi krzewu magnolii
  Kultura, Miasto, Sport
  Wiosna zachwyca rozkwitającą przyrodą, a jeśli ktoś chce wpuścić zieleń do swojego domu, zachęcamy do udziału w dwudniowym Festiwalu Roślin w Arenie Toruń. Przed nami w ten weekend także koncerty, spektakle, wystawy i warsztaty, np. w ramach wystaw w CSW.
 • MZK
  Od poniedziałku 15 kwietnia 2024 r. zwiększy się częstotliwość kursowania na kilku liniach autobusowych.
 • Wręczenie medalu "Thorunium" Annie Broniewicz przez prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Koncert gitarowy Janusza Strobla i wręczenie "Thorunium" Annie Broniewicz uczciły 12 kwietnia 2024 r. jubileusz 30-lecia Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium – Toruń".
 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • 11 kwietnia 2024 roku w Hotelu Filmar odbyła się uroczysta inauguracja nowej Grupy BNI Premium w Toruniu – jednej z największych inicjatyw biznesowych w północnej Polsce. Celem Grupy BNI Premium jest połączenie właścicieli dużych firm, by dzięki synergii i współpracy poszerzać działalność o nowe rynki zbytu, optymalizować procesy w firmach,...
 • Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu realizuje bezpłatne programy profilaktyczne i terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.
 • Pogoda sprzyja intensywnym pracom drogowym. Obecnie trwa między innymi budowa ulicy Beliny - Prażmowskiego.
 • Wydział Sportu i Rekreacji UMT i Stowarzyszenie Go Sport! zapraszają na amatorski turniej koszykówki Toruń 3x3 Streetball Challenge. Wydarzenie odbędzie się 5 maja 2024 r. na boisku X Liceum Ogólnokształcącego.
 • 13 kwietnia o godz. 16.30 na Lodowisku Tor Tor odbędą się pokazy łyżwiarskie na zakończenie sezonu 2023/2024 zawodników MKS AXEL: sekcja par tanecznych i solo dance, sekcja solistów, dzieci z Akademii Łyżwiarskiej oraz sekcji amatorskiej.
 • Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.