Grupa BNI Premium w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Grupa BNI Premium w Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 12 kwietnia 2024
Autor: Paula Gałązka
Grupa BNI Premium w Toruniu

11 kwietnia 2024 roku w Hotelu Filmar odbyła się uroczysta inauguracja nowej Grupy BNI Premium w Toruniu – jednej z największych inicjatyw biznesowych w północnej Polsce.

Celem Grupy BNI Premium jest połączenie właścicieli dużych firm, by dzięki synergii i współpracy poszerzać działalność o nowe rynki zbytu, optymalizować procesy w firmach, zwiększać efektywność, wydajność i konkurencyjność, a także wspólnie inwestować, tworzyć nowe produkty i usługi. Dążeniem BNI jest budowanie przewagi konkurencyjnej zrzeszonych Polskich firm na arenie międzynarodowej.

BNI (Business Network International) to międzynarodowa organizacja biznesowa założona w 1984 roku w USA. W Polsce istniej od 2006 roku i do tej pory zrzesza 2 225 firm sektora MŚP w 21 miastach.

Obecny na uroczystej inauguracji Prezydent Torunia Michał Zaleski mówił, że jest dumny z tego, że Toruń jest miejscem, gdzie BNI rozpoczyna swoją działalność oraz wspominał o różnorodności i wszechstronności toruńskiego biznesu:

- Przedsiębiorczość jest przyszłością rozwoju całego kraju, jak i naszego miasta Torunia, dlatego takie inicjatywy z wielką radością są witane w Toruniu. W Toruniu działamy w każdy możliwy sposób, by wspierać przedsiębiorców – przygotowujemy tereny, lokalizacje pod inwestycje, doprowadzamy sieci, drogi, zapewniamy także ulgi w podatkach. Ważne są inkubatory technologiczne i przemysłowe – stamtąd wywodzą się nowe firmy. Stwarzamy dobrą atmosferę wokół lokalnej przedsiębiorczości. Miasto wspiera i promuje lokalny biznes, podkreślając jego rodowód między innym przez projekt Made in Toruń. W doraźnych sprawach pomoc oferuje Centrum Wsparcia Biznesu, mające bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami.

W Toruniu działa jedna grupa BNI, a cztery są w trakcie tworzenia. Spotkania grup odbywają się raz w miesiącu, by efektywnie współpracować, zwiększać konkurencyjność i walczyć o przewagę rynkową. Do Grupy BNI Premium Toruń należy 19 firm, których obroty są na poziomie od 3 do 406 milionów złotych.

fot. CWB w Toruniu

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Miasto
  W Toruniu ruszyły spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z Radami Okręgów.
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Inwestycje, Miasto
  To kolejny ważny etap rozwoju Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Powstały unikatowe nowoczesne budynki, w których będzie można prowadzić dydaktykę i badania na najwyższym światowym poziomie w kierunkach naukowych, które wprowadzają do gospodarki najwięcej innowacyjności.
 • Kultura, Miasto
  31 maja 2024 r. rozpocznie się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt. Do 7 czerwca będzie można obejrzeć 13 tytułów, w tym 5 spektakli zagranicznych. W sumie odbędzie się 19 pokazów. Wśród najważniejszych zaproszonych reżyserów będą Robert Wilson, Alvis Hermanis, Oliver Frljić, Aurélien Bory czy Luk Perceval.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.