Fani mercedesa spotkali się w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Fani mercedesa spotkali się w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 19 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów

Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz. Gościem wydarzenia był zastępca prezydenta Torunia Rafał Pietrucień.

Tradycja organizacji Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu sięga 2008 r. To nie tylko gratka dla miłosników motoryzacji, ale impreza znakomicie promująca miasto w sezonie turystycznym. Na tegoroczne spotkanie przyjechało kilkaset aut z całej Polski, obecni też byli gości z zagranicy. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 można było obejrzeć liczące po kilkadziesiąt lat, starannie odrestaurowane zabytki motoryzacji, dużą grupę klasyków z lat 80. i 90., jak i najnowsze auta producenta.

Organizatory przygotowali dla uczestników zlotu szereg konkurencji m.in. zawody w rzucie oponą, konkurs z wiedzy o marce czy grupowe przeciąganie ciężarówki na czas. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Tradycyjnie wybrane zostały Auta Zlotu w kilku kategoriach.

Impreza miała też wymiar charytatywny. Fundacja Fun and Drive zbierała fundusze na specjalistyczne karetki neonatologiczne, służące ratowaniu życia i zdrowia noworodków oraz wcześniaków. Na ten cel został też przekazany cały dochód zebrany od chętnych do wypróbowania na torze profesjonalnych symulatorów wyścigowych i sportowych mercedesów udostępnionych przez dealera marki, firmę Auto Partner Garcarek. Z kolei Fundacja Jumper, przy pomocy symulatora dachowania, edukowała kierowców w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zlot zorganizowały: agencja eventowo-reklamowa Tomasz Niejadlik Media oraz stowarzyszenie Mercedes Toruń Club.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.