Drony w Arenie Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Drony w Arenie Toruń

W najbliższy weekend 19-20 października 2018 roku, Toruń stanie się polską stolicą dronów. W Arenie Toruń przy ulicy Bema już po raz trzeci odbędą się targi “DroneTech Poland 3rd World Meeting”.

Celem targów jest poznanie bezzałogowych i autonomicznych technologii działających w służbie człowiekowi, a całe wydarzenie dedykowane pojazdom, systemom bezzałogowym i autonomicznym. 

To spotkanie dla ludzi, którzy znajdują zastosowania dla dronów w przemyśle, transporcie, rekreacji, bezpieczeństwie, edukacji i nauce, a także dla pasjonatów i wszystkich zainteresowanych. Międzynarodowe wydarzenie łączy naukowców, biznesmenów i ekspertów nowoczesnych technologii bezzałogowych.

W programie, oprócz pokazów i prezentacji firm z całego świata planowana jest także konferencja ekspertów w dziedzinie technologii, prawa i bezpieczeństwa. W panelu dyskusyjnym weźmie udział m.in. Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Zaplanowano również podpisanie aneksu do porozumienia o współpracy nad wdrożeniem pilotażu usług bezzałogowych statków powietrznych (BSP) pomiędzy Toruniem, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i Polskim Funduszem Rozwoju. Dzięki temu Toruń zostanie włączony do finansowanej w ramach programu Unii Europejskiej - koncepcji U-Space.  

Nasze miasto ma szansę stać się jednym z dwóch najważniejszych ośrodków wyznaczających trendy w technologii bezzałogowej i autonomicznej. Włączenie grodu Kopernika we wdrażanie i obsługę koncepcji U-Space ma istotne znaczenie dla zwiększania bezpieczeństwa jego mieszkańców. Chodzi o rozwiązania dotyczące wspierania dronami zrównoważonego rozwoju miasta w zakresie bezpieczeństwa publicznego (szczególnie wzdłuż szlaków wodnych), zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska (identyfikacja nielegalnych wysypisk, walki ze smogiem), inspekcji budowlanych czy wspomagania transportu publicznego.

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Torunia.

DroneTech Poland 3rd World Meeting 

19 – 20 października 2018 r.  Arena Toruń, ul. Gen. J. Bema 73-89

Więcej informacji oraz bezpłatna rejestracja na wydarzenie znajduje się na stronie www.dronetech-poland.com

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.