Cyfrowe fotowakacje | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Cyfrowe fotowakacje

Miasto
Data publikacji: 20 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dłoń trzymająca smartfona

Rusza 7. edycja projektu pn. „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne”, skierowanego do osób z niepełnosprawnościami w wieku 50+, interesujących się fotografią.

Stowarzyszenie Agrafka wraz ze Stowarzyszeniem Wolontariuszy Razem w okresie letnim będą realizować na terenie Torunia projekt „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne”. Jest to już 7 edycja projektu, który jest skierowany do mieszkańców Torunia – osób z niepełnosprawnościami w wieku 50+, interesujących się fotografią.

Projekt zakłada zwiększenie aktywności społecznej oraz integrację wewnątrz- i międzypokoleniową poprzez wzrost kompetencji cyfrowych i wyjście z e-wykluczenia. Realizowane zatem będą grupowe warsztaty z zakresu obsługi komputera i innych urządzeń cyfrowych, wykorzystania internetu oraz warsztaty fotograficzne, z naciskiem na fotografię smartfonową.

Uczestnicy będą mieli zapewniony dostęp do komputerów, ale fotografować będą na swoich własnych urządzeniach (aparatach cyfrowych lub smartfonach). W programie przewidziane jest wprowadzenie do obsługi posiadanego aparatu fotograficznego, z wykorzystaniem posiadanych funkcji, zagadnienia związane z kompozycją, obróbką zdjęć w prostych programach graficznych, plener fotograficzny, sesja portretowa w plenerze lub studio, fotografia produktowa, poznanie różnych metod fotograficznych.

Zajęcia będą się odbywać w małych grupach sześcioosobowych w siedzibie Stowarzyszenia Wolontariuszy Razem na ul. Jęczmiennej 14. Grupy będą dostosowane do stopnia zaawansowania uczestników, a zajęcia odbywać się będą w przyjaznej atmosferze, przy wykorzystaniu autorskich metod nauczania. Wszystkie spotkania dla mieszkańców Torunia są bezpłatne, dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasta Toruń.

Zapraszamy osoby chcące podnieść swoje umiejętności związane z obsługą komputera i telefonu typu smartfon, interesujące się fotografią i chcące, by ich zdjęcia weszły na wyższy poziom odbioru i cieszyły w większym stopniu oko najbliższych.

Zapisy pod nr telefonu 693 356 521. Konieczne jest dostarczenie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.

Fot. Pixabay

Kliknij, aby powiększyć

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.