"Białe wakacje" w Muzeum Okręgowym | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

"Białe wakacje" w Muzeum Okręgowym

Kultura, Miasto
Data publikacji: 07 stycznia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Pod nazwą "Białe wakacje" Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowało specjalny program zajęć na ferie zimowe 2019.

I TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH - zajęcia muzealne dla grup zorganizowanych:

15.01.2019 (wtorek), godz. 11:00 – Walizka pełna skarbów - warsztaty edukacyjne przy wystawie stałej „Pasja podróżowania”, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika.

17.01.2019 (czwartek), godz. 11:00 – Rodzina Mikołaja Kopernika - warsztaty edukacyjne przy wystawie stałej w Domu Mikołaja Kopernika.

Koszt: 5 zł – bilet wstępu dla każdego uczestnika.

II TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH – III edycja tygodniowych „Ferii w Muzeum” – dla dzieci w wieku 7-12 lat (max. 20 osób), od wtorku do piątku (22-25.01), godz. 10:00-14:00.

Zajęcia edukacyjne odbywać się będą w różnych oddziałach Muzeum. Pomiędzy nimi przerwa na posiłek (Muzeum zapewnia herbatę i niewielki słodki poczęstunek, dzieci przynoszą swoje kanapki).

Program:
22.01.2019 (wtorek) - Ratusz Staromiejski
- zajęcia edukacyjne: Królowie polscy w Toruniu (historia wizyt królewskich w grodzie Kopernika oraz nauka tańca dworskiego pavany)
- warsztat plastyczny: Prawie wszystko o portrecie

23.01.2019 (środa) – Muzeum Podróżników, Kamienica pod Gwiazdą
- zajęcia edukacyjne: Walizka pełna skarbów
- warsztat plastyczny: Piaskiem malowane

24.01.2019 (czwartek) – Dom Mikołaja Kopernika
- zajęcia edukacyjne: Rodzina Mikołaja Kopernika
- oglądanie filmu 4D „Wszechświat”
- zajęcia edukacyjne: Mikołaj Kopernik torunianin ruszył Ziemię, zatrzymał Słońce i niebo

25.01.2019 (piątek) – Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Historii Torunia
- warsztaty wypieku piernika
- zwiedzanie nowej ekspozycji o legendach piernikowych
- warsztat malowania pierników
- warsztaty plastyczne: I ja potrafię namalować mamuta

Koszt udziału we wszystkich zajęciach, ze wstępem na Bal Karnawałowy - 60 zł od osoby
Koszt udziału w jednym dniu warsztatów – 15 zł od osoby.

Rodzinny Bal w Muzeum - 26 stycznia 15:00-17:00, Ratusz Staromiejski
Bal kostiumowy dla dzieci odbędzie się w reprezentacyjnej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. W trakcie wydarzenia przewidziane są poczęstunek oraz gry, zabawy i konkursy, w których udział będzie wyróżniony drobnymi upominkami. Na zakończenie wspólnej zabawy każde dziecko otrzyma balon. Dodatkową atrakcją balu będzie przedstawienie dla dzieci w wykonaniu aktorów z Teatru Vaška. Mile widziane przebranie dzieci i rodziców.
Bilet wstępu na Bal Karnawałowy – 10 zł od osoby

Szczegółowych informacji udziela Justyna Matella z Działu Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu pod numerem: 56 660 56 31.

Fot. Muzeum Okręgowe

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.