Bezpłatne programy w TPPU | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Bezpłatne programy w TPPU

Miasto
Data publikacji: 12 kwietnia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dłonie ułożone jedna na drugiej w geście wsparcia

Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu realizuje bezpłatne programy profilaktyczne i terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, które mieści się przy ul. Jęczmiennej 10/7, w roku 2024 realizuje następujące bezpłatne programy:

 • Oferta poradniano-terapeutyczna dla rodzin, doświadczających problemów w związku z używaniem substancji psychoaktywnych (w tym narkotyki, alkohol, nikotyna) przez dziecko, członka rodziny (poradnictwo rodzinne, konsultacje specjalistyczne, interwencje kryzysowe, specjalistyczna pomoc terapeutyczna) – od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00, czwartek 11:00-18:00.
 • Rekomendowany, krótkoterminowy Program Candis dla użytkowników przetworów konopi w postaci indywidualnych sesji terapeutycznych (czas trwania ok. 2-3 m-ce). W programie mogą uczestniczyć osoby powyżej 16. roku życia, które chciałyby ograniczyć lub zrezygnować z używania konopi.
 • Poradnia Pomocy Palącym zaprasza osoby, które chciałyby zerwać z nałogiem palenia tytoniu, gdzie dotychczasowe próby kończyły się niepowodzeniem. TPPU proponuje ofertę psychoterapii indywidualnej ze wsparciem farmakologicznym o udowodnionej skuteczności 5-6 spotkań z terapeutą 1 x w tygodniu).
 • Od marca ruszyła realizacja 1 grupy warsztatów umiejętności psychospołecznych oraz 1 grupa warsztatów psychoedukacyjnych dla młodzieżowych liderów (kontynuacja współpracy z placówkami oświatowymi z Torunia).

Kontynuujemy nabór do kolejnych 3 grup warsztatowych w ramach zadania pn. Zajęcia informacyjno-edukacyjne dla rodziców, rodzin osób zagrożonych uzależnieniami behawioralnymi. Zakres zajęć: zwiększenie świadomości oraz zdobycie rzetelnej wiedzy na temat przyczyn oraz mechanizmów uzależnienia od hazardu, zaburzeń związanych z grami sieciowymi, nowymi technologiami.

Kolejny program, to: Zwiększenie kompetencji wychowawczych rodziców oraz wzmocnienie autorytetu i sprawczej roli rodziny. Liczba planowanych grup w roku: 6 (ok. 150 osób - bezpośrednich odbiorców). Czas trwania 1 spotkania/liczba spotkań: 2 godziny (6 grup x 2 godziny). Zajęcia prowadzone będą przez pedagoga, profilaktyka na terenie placówki/szkoły po uprzednim zgłoszeniu udziału. Program skierowany jest do rodziców, rodzin osób zagrożonych grami internetowymi, fonoholizmem.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt telefoniczny 56 652 23 94 lub mailowy: mk@tppu.org lub profilaktyka@tppu.org, strona internetowa: www.tppu.org.

Biuro TPPU czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00-15:00, w czwartki od 11:00 do godziny 18:00. W celu umówienia wizyty, prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny - 56 652 23 94.

Fot. Pixabay

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Na zdjęciu: podczas pikniku dzieci malują farbami, w tle drzewa
  Kultura, Miasto, Sport
  Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem Dnia Dziecka. I ci najmłodsi, i młodzież na pewno nie będą się nudzić i uśmiech nie będzie schodzić z ich twarzy. A starszym przypominamy – rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt!
 • Kultura, Miasto
  Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu: bardzo ciemne chmury nad skrzyżowaniem
  Miasto
  W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.