Będzie biurowiec we wschodnim Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Będzie biurowiec we wschodnim Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 20 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Biurowiec przy ul. Olsztyńskiej - wizualizacja

Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.

Na Bukowej Kępie w Toruniu powstanie zespół dwóch obiektów biurowych zgodnych z klasyfikacją budynków w klasie A. Lipowa Office Park – to inwestycja Grupy Folga, która budowę pierwszego z budynków planuje rozpocząć w drugim kwartale 2024 roku. Będzie to biurowiec o łącznej powierzchni użytkowej 6895 m kw. Inwestor z całej powierzchni planuje oddać pod wynajem ok. 3700 mkw. Lipowa Office Park to pierwsza inwestycja biurowa w Toruniu, która będzie starała się o uzyskanie wymagającej certyfikacji Breeam, co wpisuje się w trend rynkowy i wymagania związane z ESG. Drugi z budynków powstających w ramach całego przedsięwzięcia - o powierzchni ok. 5200 m kw. - planowany jest do realizacji w 2026 r.

To kolejna inwestycja w rozwój rynku usług biurowych w Toruniu. Dzięki budowie kolejnych biurowców znacząco wzrośnie wolumen powierzchni biurowych do wynajęcia, co oznacza lepsze warunki pracy dla wielu firm działających w mieście.

Przypomnijmy, że miejską działkę inwestycyjną we wschodnim Toruniu spółka Folga kupiła w 2022 roku za 3.030.000 zł. Wylicytowana działka miała powierzchnię 0,8 ha. Drugą działkę o powierzchni 7 082 m kw. w tej lokalizacji spółka także kupiła od miasta w 2023 roku za 2.424.000 zł. Nieruchomości znajdują się przy trasie wylotowej na Olsztyn (DK nr 15) oraz w niewielkiej odległości od węzła autostrady A1, co sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Rada Miasta Torunia nadała ulicy, przy której inwestuje Grupa Folga, nazwę Lipowa.
Grupa Folga to sieć podmiotów specjalizujących się w branży HR i oferujących swoje usługi dla wszystkich branż, od outsourcingu procesów, pracy tymczasowej, delegowania pracowników do krajów UE, po rekrutację międzynarodową z rynków LATAM, czy Azji Wschodniej.

Wizualizacje: Grupa Folga

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.