Będą nowe miejsca pracy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Będą nowe miejsca pracy

Biznes, Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Inwestycje w  hale produkcyjne i magazynowe w Toruniu, utworzenie 100 nowych miejsc pracy i zwiększenie mocy produkcyjnej - to plany zakładów Gamet SA na najbliższe miesiące. Spółka z Torunia chce zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku krajowym i rynkach zagranicznych. W procesie inwestycyjnym z firmą współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

W 2019 roku Gamet SA rozpoczął realizację inwestycji polegającej na budowie hali magazynowej o powierzchni 7.600,00 m kw. wraz częścią biurowo-socjalną oraz niezbędną infrastrukturą. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na pierwszy kwartał 2020 roku. W związku z budową nowego obiektu spółka prognozuje zwiększenie zatrudnienia na terenie zakładu zlokalizowanego przy ul. Chrzanowskiego 33 i utworzenie około 100 nowych miejsc pracy na przestrzeni 3 kolejnych lat.

Gamet SA w latach 2020-2023 planuje budowę nowej hali produkcyjnej wyposażonej w nowoczesną linię galwaniczną. Jej uruchomienie umożliwi spółce zwiększenie mocy produkcyjnych i rozszerzenie asortymentu oferowanych produktów, co w konsekwencji spowoduje zwiększenie konkurencyjności na rynkach krajowym oraz zagranicznych, na których już dziś z powodzeniem Gamet SA sprzedaje swoje produkty.

Zakłady Gamet SA znajdują się obecnie w fazie intensywnej rozbudowy. W roku 2018 zrealizowana została budowa nowoczesnego biurowca przy ul. Chrzanowskiego 33, do którego przylega – wybudowana już wcześniej - hala produkcyjna. Do nowopowstałego budynku biurowego przeniesiono pracowników z dotychczasowej lokalizacji spółki mieszczącej się przy ul. Kociewskiej 22, jak też utworzone zostały nowe miejsca pracy zarówno dla pracowników produkcyjnych, jak i biurowych.

Gamet SA jest toruńską firmą z ponad 30-letnią historią, produkującą m.in. dekoracyjne akcesoria meblowe i budowlane. Obecnie zatrudnia około 600 pracowników w 3 zakładach, zlokalizowanych zarówno w Toruniu, jak i w powiecie toruńskim. Od 2015 roku właścicielem Gamet SA jest Grupa Stalmot SA z Warmii i Mazur, rodzinna spółka nastawiona na rozwój, nowe inwestycje i odpowiedzialną, lokalną politykę społeczną. Realizacja wspomnianej strategii znajduje odzwierciedlenie w działaniach, które polegają w szczególności  na stworzeniu w zakładach Gamet SA nowoczesnego parku maszynowego, nabywaniu nowych obszarów stanowiących prawo użytkowania wieczystego na terenie dawnego zakładu Elana oraz budowaniu nowych obiektów, pozwalających na rozwijanie działalności produkcyjnej i usługowej spółki, co skutkuje jednocześnie tworzeniem nowych miejsc pracy.

Zdjęcia: TOM-BUD


Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Rondo Czadcy z tramwajem
  Drogi, Miasto
  Uwaga! Awaria sygnalizacji świetlnych w rejonie ronda Czadcy, spowodowana przez burzę. Prosimy o ostrożność!
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Michał Gordon oprowadza zwiedzających po wystawie, fot. Sławomi Kowalski
  Kultura, MZK
  Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Dziesięć wyjątkowych monodramów na scenie Teatru Baj Pomorski – rozpoczęły się 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
 • W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.