9 zachorowań w lipcu 2021 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

9 zachorowań w lipcu 2021

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 30 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Dziennikarze siedzą naprzeciwko prezydenta Michała Zaleskiego podczas konferencji prasowej

Dziewięć zachorowań na COVID-19 i jeden zgon w wyniku zakażenia wirusem – to dane epidemiczne obejmujące lipiec 2021 roku.

Dla porównania, w czerwcu 2021 r. w Toruniu wystąpiło 20 zachorowań i także jedna osoba zmarła w wyniku COVID-19. Jak poinformował prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej podsumowującej miesiąc lipiec 2021 r. w Toruniu w czasie pandemii, aktualnie w naszym mieście działa tylko jeden punkt wymazowy – w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej, w godz. 9:00-11:00. – W ciągu tygodnia liczba wykonanych testów sięga 1000, na szczęście przypadków zachorowań jest bardzo mało – podał prezydent Michał Zaleski.

W walce z wirusem najskuteczniejsze są szczepienia i to na nich przede wszystkim skupił się prezydent. - Akcję szczepień w Toruniu oceniam dobrze, jednak dużo jeszcze trzeba zrobić, żeby było bardzo dobrze. Aktualnie już 53 procent torunianek i torunian jest zaszczepionych pełni. Jesteśmy gotowi, żeby dalej szczepić – mówił prezydent Michał Zaleski. – Szczepienia mogą stworzyć wielką szansę na to, że jesienią tego roku będziemy bezpieczniejsi i spokojniejsi, nie będziemy musieli obawiać się kolejnej fali epidemii – dodał prezydent.

Na dzień 29 lipca 2021 r. w Toruniu w pełni zaszczepionych – bądź dwiema dawkami szczepionek, bądź jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson – jest 105 119 osób, czyli 52,9 procent ogólnej liczby mieszkańców Torunia.

Jak podkreślił prezydent, miasto we współpracy z przychodniami stara się dostosować lokalizacje punktów szczepień do potrzeb mieszkańców. Tak było z utworzeniem od 4 maja 2021 r. Powszechnych Punktów Szczepień na przeciwległych krańcach miasta, czyli na Bydgoskim Przedmieściu w CT Parki i na osiedlu Na Skarpie na terenie kortów. Z kolei od 5 czerwca funkcjonują weekendowe mobilne punkty szczepień, które funkcjonowały już w takich miejscach, jak: dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, centra handlowe, a także Muzeum Twierdzy Toruń, Motoarena (przy okazji wydarzeń sportowych), targowisko miejskie czy Szkoła Podstawowa nr 14 na lewobrzeżu.

>>> Przejdź do aktualnych terminów i lokalizacji weekendowych szczepień w Toruniu

Do pobrania:
>>> Prezentacja dot. szczepień w Toruniu

Fot. Natalia Przytarska

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Rondo Czadcy z tramwajem
  Drogi, Miasto
  Uwaga! Awaria sygnalizacji świetlnych w rejonie ronda Czadcy, spowodowana przez burzę. Prosimy o ostrożność!
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Michał Gordon oprowadza zwiedzających po wystawie, fot. Sławomi Kowalski
  Kultura, MZK
  Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Dziesięć wyjątkowych monodramów na scenie Teatru Baj Pomorski – rozpoczęły się 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
 • W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.