9 zachorowań w lipcu 2021 | www.torun.pl

9 zachorowań w lipcu 2021

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 30 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Dziennikarze siedzą naprzeciwko prezydenta Michała Zaleskiego podczas konferencji prasowej

Dziewięć zachorowań na COVID-19 i jeden zgon w wyniku zakażenia wirusem – to dane epidemiczne obejmujące lipiec 2021 roku.

Dla porównania, w czerwcu 2021 r. w Toruniu wystąpiło 20 zachorowań i także jedna osoba zmarła w wyniku COVID-19. Jak poinformował prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej podsumowującej miesiąc lipiec 2021 r. w Toruniu w czasie pandemii, aktualnie w naszym mieście działa tylko jeden punkt wymazowy – w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej, w godz. 9:00-11:00. – W ciągu tygodnia liczba wykonanych testów sięga 1000, na szczęście przypadków zachorowań jest bardzo mało – podał prezydent Michał Zaleski.

W walce z wirusem najskuteczniejsze są szczepienia i to na nich przede wszystkim skupił się prezydent. - Akcję szczepień w Toruniu oceniam dobrze, jednak dużo jeszcze trzeba zrobić, żeby było bardzo dobrze. Aktualnie już 53 procent torunianek i torunian jest zaszczepionych pełni. Jesteśmy gotowi, żeby dalej szczepić – mówił prezydent Michał Zaleski. – Szczepienia mogą stworzyć wielką szansę na to, że jesienią tego roku będziemy bezpieczniejsi i spokojniejsi, nie będziemy musieli obawiać się kolejnej fali epidemii – dodał prezydent.

Na dzień 29 lipca 2021 r. w Toruniu w pełni zaszczepionych – bądź dwiema dawkami szczepionek, bądź jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson – jest 105 119 osób, czyli 52,9 procent ogólnej liczby mieszkańców Torunia.

Jak podkreślił prezydent, miasto we współpracy z przychodniami stara się dostosować lokalizacje punktów szczepień do potrzeb mieszkańców. Tak było z utworzeniem od 4 maja 2021 r. Powszechnych Punktów Szczepień na przeciwległych krańcach miasta, czyli na Bydgoskim Przedmieściu w CT Parki i na osiedlu Na Skarpie na terenie kortów. Z kolei od 5 czerwca funkcjonują weekendowe mobilne punkty szczepień, które funkcjonowały już w takich miejscach, jak: dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, centra handlowe, a także Muzeum Twierdzy Toruń, Motoarena (przy okazji wydarzeń sportowych), targowisko miejskie czy Szkoła Podstawowa nr 14 na lewobrzeżu.

>>> Przejdź do aktualnych terminów i lokalizacji weekendowych szczepień w Toruniu

Do pobrania:
>>> Prezentacja dot. szczepień w Toruniu

Fot. Natalia Przytarska

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Aleksander Perka trzyma dwie grafiki
  Miasto, Sport
  Zwycięstwem 99:85 zakończył się pierwszy mecz Twardych Pierników z GTK Gliwice u siebie w sezonie 2021/22. Wydarzenie było także okazją do uroczystego pożegnania z zespołem kapitana Aleksandra Perki.
 • Na zdjęciu zastępca prezydenta Paweł Gulewski, marszałek Piotr Całbecki oraz dyrektor MOPR Rafał Walter
  Miasto
  Razem możemy więcej! – to gminny projekt, którego celem jest powrót do aktywnego funkcjonowania społecznego osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Zostanie on zrealizowany dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. 24 września 2021 r. umowę o dofinansowanie z rąk marszałka Piotra Całbeckiego...
 • seniorka idąca ulicą
  Miasto
  Miejska Przychodnia Specjalistyczna wraz z Gminą Miasta Toruń zaprasza do wzięcia udziału w programie szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65. roku życia. Zapisy ruszają w poniedziałek, 27 września 2021 r.
 • dr Michał Targowski, dr Marian Ptaszyk, prezydent Michał Zaleski
  Kultura, Miasto
  250. rocznica urodzin Samuela Bogumiła Lindego, wybitnego torunianina i twórcy pierwszego słownika języka polskiego, stała się okazją do zorganizowania wystawy i sesji popularnonaukowej. Podczas sesji 24 września 2021 r. w Ratuszu Staromiejskim prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył Medal Thorunium dr. Marianowi Ptaszykowi, wybitnemu znawcy...
 • Zdjęcie z festiwalu Skyway w 2018 r.
  Kultura, Miasto
  Podczas 34. Sesji Rady Miasta Torunia 30 września 2021 r. radni poddadzą pod głosowanie projekt uchwały w sprawie połączenia Toruńskiej Agendy Kulturalnej oraz Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki" w Toruniu i utworzenia instytucji kultury o nazwie Toruńska Agenda Kulturalna.
 • Biznes, Kultura, Miasto
  Toruń zajął 2.miejsce w rankingu miast, które w 2020 roku zanotowały największy wzrost wydatków na ochronę zdrowia. Środki zostały przeznaczone na walkę z pandemią koronawirusa.
 • List gratulacyjny i pamiątkową grafikę wraz życzeniami rozwoju dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazał Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Paweł Gulewski na ręce Prezesa PSSE Przemysława Sztandery
 • Wychowankowie działającego przy toruńskim Młodzieżowym Domu Kultury Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń” Maria Sudzińska i Marcin Hammerling odnoszą ogólnopolskie sukcesy. Z XX Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich wrócili właśnie z brązowym medalem.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega seniorów przed fałszywymi telefonami w sprawie czternastej emerytury. Oszuści w ten sposób wyłudzają dane.
 • Spółka GAZ System informuje mieszkańców gmin Lubicz i Wielka Nieszawka oraz miasta Toruń o konsultacjach społecznych dotyczących budowy gazociągu Gustorzyn - Gardeja.
 • 30 września 2021 r. podczas 34. sesji Rady Miasta Torunia rozpatrywane będą uchwały dot. określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz środków transportowych.
 • Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położnych przy ul. Grudziądzkiej i ul. Celniczej, w rejonie Centralnego Cmentarza Komunalnego w Toruniu, będzie przedmiotem debaty Rady Miasta Torunia na sesji 30 września 2021 r.
 • Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, nowy festiwal muzyki elektronicznej FAMA, projekcje filmów dla najmłodszych w ramach Kino Dzieci, a dla miłośników sportu m.in. pierwszy w tym sezonie mecz Twardych Pierników we własnej hali – to tylko przykłady weekendowych atrakcji Torunia. Ostatni weekend września nie pozwoli nam pogrążyć się w jesiennej nostalgii.
 • Czy gminy Toruń i Lubicz porozumieją się co do budowy drogi leżącej na ich granicy – o tym zadecydują toruńscy radni na sesji 30 września 2021 r.