183 projekty na liście | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

183 projekty na liście

Drogi, Eko, Inwestycje, Kultura, Miasto, Sport
Data publikacji: 14 czerwca 2022
Autor: Paweł Piotrowicz
Fragment plakatu inforacyjnego Budżetu Obywatelskiego Torunia na rok 2023.

Aż 183 projekty do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2023 znalazły się na liście wniosków spełniających wymagania formalne. Do 28 czerwca można zgłaszać uwagi na temat złożonych propozycji.

Tradycyjnie najwięcej wniosków zgłoszono do puli ogólnomiejskiej - aż 43.

Wśród pul lokalnych tym razem króluje Chełmińskie z 18 projektami, tuż za nim Jakubskie-Mokre z 16. Po 12 wniosków złożyli mieszkańcy Bydgoskiego, Staromiejskiego i Stawek. Najmniej - 5 - to projekty z okręgu Rudak.

Pełen wykaz ilości zożonych projektów w pulach: Bydgoskie 12; Chełmińskie 18; Czerniewice 8; Grębocin-Bielawy 11; Jakubskie-Mokre 16; Kaszczorek 10; Podgórz 10; Rubinkowo 7; Rudak 5; Skarpa 8; Staromiejskie 12; Stawki 12; Wrzosy 11; Ogólnomiejskie 43.

W sumie w bieżącej edycji budżetu obywatelskiego (na rok 2023) złożono 198 propozycji - 15 z nich nie spełniło wymogów formalnych zawartych w regulaminie.

Wykres słupkowy - liczba projektów dla poszczególnych okręgów

Wykres: liczba projektów złożonych do poszczególnych pul środków

  

Chcesz poznać tematykę projektów?


Co dalej?
Do 28 czerwca 2022 r. włącznie mieszkańcy mogą składać swoje opinie i uwagi na temat wniosków znajdujących się na liście. Można to zrobić mailowo - na adres: bo@um.torun.pl lub na papierze: Urząd Miasta Torunia, Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji, ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń. W korespondencji do urzędu należy wskazać, o jaki projekt chodzi (najlepiej podać jego numer i tytuł), a także podać dane kontaktowe osoby składającej opinię.

Rozpoczęły się już także działania zespołu weryfikującego złożone projekty pod kątem merytorycznym. Zgodnie z planem wstępną listę projektów do głosowania poznamy najpóźniej 26 sierpnia 2022 r.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu sportowcy wiosłują w kajaku na Wiśle
  Miasto, Sport
  26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Na zdjęciu przedstawiciele miasta Torunia i Getynki razem z wyróżnionymi pisarkami
  Kultura, Miasto
  Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!