10. Iskra Nadziei | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

10. Iskra Nadziei

Miasto
Data publikacji: 29 marca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski odbiera z rąk Roberta Olkowskiego niewielką złotą statuetkę

10. edycja koncertu i akcji charytatywnej „Podarujmy Iskrę Nadziei” zgromadziła w Muzeum Etnograficznym liczne grono osób związanych z fundacją „Zaczarowane Okulary”, która jest organizatorem wydarzenia.

Koncert i akcja charytatywna pn. „Podarujmy iskrę nadziei” organizowany jest po raz dziesiąty. 29 marca 2023 roku w Muzeum Etnograficznym odbyła się jubileuszowa edycja wydarzenia, które zgromadziła liczne grono przyjaciół fundacji „Zaczarowane Okulary”, w tym przedstawicieli samorządu z prezydentem Michałem Zaleskim i zastępcą przewodniczącego Rady Miasta Torunia Łukaszem Walkuszem. Fundacja zajmuje się wsparciem osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów.

- Bardzo dziękuję wszystkim tu obecnym za dawanie nadziei nam na to, że można być lepszym i pomocnym – mówił prezydent Michał Zaleski, nawiązując do nazwy koncertu. Jako przyjaciel środowiska osób z niepełno sprawnościami prezydent odebrał z rąk Roberta Olkowskiego, prezesa Fundacji „Zaczarowane Okulary”, pamiątkową statuetkę.

Wydarzenie połączone zostało z występami artystycznymi. Dla gości wystapili: Kamil Czeszel, laureat nagrody jury opolskich debiutów; Katarzyna Gucajtis, która na co dzień pracuje w Fundacji Światło; wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej „Bratanki” Fundacji im. Brata Alberta oraz Mario Samsolo, toruński artysta, wokalista i instrumentalista.

„Podarujmy iskrę nadziei” to wydarzenie odbywające się w ramach Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych, który corocznie jest obchodzony w 3 niedzielę marca, a ustanowiony został przez Międzynarodową Organizację Pracy. W Polsce obchody organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...