10. Iskra Nadziei | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

10. Iskra Nadziei

Miasto
Data publikacji: 29 marca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski odbiera z rąk Roberta Olkowskiego niewielką złotą statuetkę

10. edycja koncertu i akcji charytatywnej „Podarujmy Iskrę Nadziei” zgromadziła w Muzeum Etnograficznym liczne grono osób związanych z fundacją „Zaczarowane Okulary”, która jest organizatorem wydarzenia.

Koncert i akcja charytatywna pn. „Podarujmy iskrę nadziei” organizowany jest po raz dziesiąty. 29 marca 2023 roku w Muzeum Etnograficznym odbyła się jubileuszowa edycja wydarzenia, które zgromadziła liczne grono przyjaciół fundacji „Zaczarowane Okulary”, w tym przedstawicieli samorządu z prezydentem Michałem Zaleskim i zastępcą przewodniczącego Rady Miasta Torunia Łukaszem Walkuszem. Fundacja zajmuje się wsparciem osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów.

- Bardzo dziękuję wszystkim tu obecnym za dawanie nadziei nam na to, że można być lepszym i pomocnym – mówił prezydent Michał Zaleski, nawiązując do nazwy koncertu. Jako przyjaciel środowiska osób z niepełno sprawnościami prezydent odebrał z rąk Roberta Olkowskiego, prezesa Fundacji „Zaczarowane Okulary”, pamiątkową statuetkę.

Wydarzenie połączone zostało z występami artystycznymi. Dla gości wystapili: Kamil Czeszel, laureat nagrody jury opolskich debiutów; Katarzyna Gucajtis, która na co dzień pracuje w Fundacji Światło; wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej „Bratanki” Fundacji im. Brata Alberta oraz Mario Samsolo, toruński artysta, wokalista i instrumentalista.

„Podarujmy iskrę nadziei” to wydarzenie odbywające się w ramach Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych, który corocznie jest obchodzony w 3 niedzielę marca, a ustanowiony został przez Międzynarodową Organizację Pracy. W Polsce obchody organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Fot. Wojtek Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dzieci w strojach ludowych tańczą poloneza na boisku szkolnym
  Miasto
  Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 140-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się 6 czerwca 2023 r.
 • Rondo przy Niesiołowskiego i Buszczyńskich gotowe
  Drogi, Miasto
  Na miesiąc przed planowanym terminem zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Niesiołowskiego i Buszczyńskich. Zadanie zostało zrealizowane w ramach "Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów".
 • Na zdjęciu: kasztanowiec o imieniu Jeżyk, obok stoi kilkadziesiąt dzieci
  Eko, Miasto
  Kasztanowiec Jeżyk, rosnący przy ul. Łąkowej, znalazł się w finale konkursu Drzewo Roku 2023. Głosowanie trwa do końca czerwca 2023 r.
 • Tak się robi biznes „Made in Toruń” - Calla Flowers
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało cykl wideo prezentujący wybrane firmy wyróżnione toruńskim znakiem jakości.  „Tak się robi biznes Made in Toruń” ma charakter wizerunkowy. W kolejnym odcinku prezentujemy studio kwiatowe Calla Flowers. - To miejsce o niezwykłym klimacie i oferujące niebanalne kompozycje florystyczne. Wyjątkowe...
 • Miasto, Sport
  Piłkarze toruńskiej Elany już w czwartek 8 czerwca 2023 r. meczem z Pogonią Mogilno mogą przypieczętować awans do trzeciej ligi piłkarskich rozgrywek.
 • Na zdjęciu ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 • Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 20 czerwca 2023 r.
 • W piątek 9 czerwca 2023 r. - po Bożym Ciele - kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 7:00-14:30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r., w 63. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Torunia, dowódcy Frontu Pomorskiego, który w 1920 r. przyniósł miastu niepodległość. Toruński pomnik gen. Hallera znajduje się u wylotu ulicy Piastowskiej, którą 18 stycznia 1920 r....
 • 20 czerwca o godz. 11:00 zostanie przeprowadzony pierwszy przetarg na lokal mieszkalny przy ul. Słowackiego 51. Zgodnie z regulaminem I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 10 powołana została komisja przetargowa. Przetarg odbędzie się 20 czerwca o godz. 11:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu...
 • Wiele atrakcji czekało na najmłodszych podczas Art Pikniku, jaki odbył się z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2023 r. na Błoniach Nadwiślańskich.
 • Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.