Wyjazdowe punkty szczepień | www.torun.pl

Wyjazdowe punkty szczepień

Koronawirus
Data publikacji: 19 lutego 2021
Autor: Magdalena Kujawa
zdjęcie dłoni trzymających strzykawkę ze szczepionką

Osoby uprawnione do szczepienia przeciwko COVID-19, które ze względów zdrowotnych nie są w stanie dotrzeć do punktu szczepień, mogą skorzystać z tzw. wyjazdowego punktu szczepień.

Zadaniem wyjazdowych punktów szczepień jest dotarcie do tych pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie, bądź korzystając z transportu zapewnionego przez gminę, dojechać na szczepienie w punkcie stacjonarnym. Zespół wyjazdowy dojedzie do takich osób i poda szczepionkę w miejscu, gdzie przebywają. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego działają cztery takie zespoły.

Aby skorzystać z takiej formy przyjęcia szczepienia, należy skontaktować się ze swoją placówką Podstawowej Opieki Medycznej lub pielęgniarką opieki długoterminowej.

Placówka POZ, po przyjęciu zgłoszenia, sprawdza czy pacjent posiada e-skierowanie na szczepienie. Jeśli nie posiada, a należy do grupy objętej bieżącym harmonogramem szczepień, wówczas lekarz placówki POZ wystawia pacjentowi stosowne skierowanie. Oceny zasadności szczepienia w miejscu pobytu pacjenta placówka POZ dokonuje na podstawie posiadanej wiedzy i dokumentacji medycznej pacjenta, udzielonej teleporady lub wywiadu z osobą działającą w jego imieniu.

Jeśli lekarz pierwszego kontaktu uzna, że pacjent nie może samodzielnie dotrzeć na szczepienie, przekazuje zgłoszenie do wyjazdowego punktu szczepień. Następnie pracownicy wyjazdowego punktu kontaktują się z pacjentem lub osobą działającą w jego imieniu oraz wyznaczają termin szczepienia w miejscu pobytu pacjenta.

W przypadku uznania braku przesłanek do skorzystania ze szczepienia przez wyjazdowy punkt szczepień, placówka POZ informuje o tym pacjenta lub osoby działające w jego imieniu.

Zgłoszenie za pośrednictwem pielęgniarki opieki długoterminowej jest analogiczne, jak w przypadku zgłoszenia za pośrednictwem placówki POZ.

Uwaga! Mobilne punkty szczepień mogą świadczyć usługę tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Fot. jcomp/ www.pl.freepik.com

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Przechodnie w maskach na Rynku Staromiejskim w Toruniu, fot. Sławomir Kowalski
  Koronawirus, Miasto
  Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Na zdjęciu panorama miasta Torunia nocą, napis zainwestuj w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.
 • W toruńskim kościele Wniebowzięcia NMP - diecezjalnym sanktuarium bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego 23 lutego 2021 r. odbyły się uroczystości z okazji 76. rocznicy śmierci toruńskiego kapłana, harcerza i męczennika.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.