WSB rozpoczyna nowy rok akademicki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

WSB rozpoczyna nowy rok akademicki

Miasto
Data publikacji: 05 października 2022
Autor: Filip Tomasik

5 października w Centrum Kultury Dwór Artusa odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. W tym roku uczelnia świętuje 25-lecie istnienia. 

Wyższe Szkoły Bankowe to największa grupa prywatnych uczelni wyższych w Polsce. System kształcenia umożliwia łączenie nauki z pracą i życiem prywatnym. W ofercie uczelni znajdują się studia wyższe, studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe, MBA i Executive MBA. W tym roku Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu świętuje 25–lecie działalności.

Tym rocznicowym i podniosłym wydarzeniem na nowo ukazują Państwo potencjał naukowy swojej wspólnoty akademickiej i jednocześnie wzmacniają prestiż Torunia. Skalę tej działalności potwierdza zarówno wieloletnia trwałość uczelni, jak i powiększające się z każdym rokiem grono jej absolwentów. W kopernikańskim Toruniu przyjmujemy te atuty z oczywistym uznaniem dla Pana Rektora oraz środowiska naukowego i studenckiego WSB.powiedział obecny na inauguracji prezydent Torunia Michał Zaleski. - Gratuluję Państwu stworzenia w naszym mieście osobnej, rozpoznawalnej i cenionej marki badawczej, edukacyjnej i akademickiej. Ta przygoda trwa od ćwierćwiecza, budząc zarówno sentymentalne wspomnienia po pierwszych i przeprowadzonych 25 lat temu zajęciach z finansów i bankowości, jak i uznanie dla obecnego wizerunku uczelni. - dodał prezydent Torunia.

Z okazji jubileuszu prezydent Zaleski uhonorował Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu najwyższym odznaczeniem miejskim – Medalem Thorunium.

Podczas uroczystości w Centrum Kultury Dwór Artusa zaprezentowany wykład inauguracyjny „Mieszkanie” – prawo czy towar? O Państwa zobowiązaniach wynikających z art. 75 Konstytucji wygłoszony prof. dr hab. Adama Bodnara - polskiego prawnika i nauczyciela akademickiego, doktora habilitowanego nauk prawnych, działacza na rzecz praw człowieka.

Inaugurację uświetnił występ trio muzycznego Tre Voci.

fot. Wojtek Szabelski 

Najczęściej czytane aktualności

 • Premiera filmu "Barbarka 1939"
  Kultura, Miasto
  Zainteresowanie było tak duże, że zorganizowano aż trzy pokazy. 27 listopada 2022 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" odbyła się premiera filmu "Barbarka 1939".
 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...