www.torun.pl

Toruń sportowo i rekreacyjnie

Miasto, Sport
Data publikacji: 14 października 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Dzieci uczą się rzutów do kosza

Od 1 do 7 października 2020 r. torunianie chętnie korzystali z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, które zostały przeprowadzone w ramach XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i  XXVI Sportowego Turnieju Miast i Gmin - jesień 2020 r.

Łącznie w tym terminie w Toruniu odbyło się 119 wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, z których skorzystały 17 102 osoby.

„Sport kluczem do zdrowia!” - to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Akcja miała na celu zmotywowanie mieszkańców miast i gmin do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin. Jej organizatorem  była Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu. Natomiast ze strony Miasta Toruń koordynatorem wydarzenia jak co roku był Toruński Związek TKKF.

W edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019 rozgrywanej w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich licznie uczestniczyli mieszkańcy Torunia. Łącznie w tym czasie w naszym mieście odbyło się 191 wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, z których skorzystało 18 948 osób. Zgodnie z Regulaminem XXV STMiG 2019 uczestniczące miasta i gminy zostały sklasyfikowane wg grup w zależności od liczby mieszkańców. Miasto zakwalifikowane zostało do grupy VI z liczbą mieszkańców pow. 100 tys. W tej kategorii, Toruń zajął trzecie miejsce w Polsce uzyskując nagrodę w wysokości 4 tys. zł. Niniejsza nagroda została przeznaczona na dofinansowanie pikniku pn. „Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie” z okazji święta Chełmińskiego Przedmieścia.

Do pobrania: sprawozdanie z akcji

Więcej informacji na stronie internetowej: www.federacja.com.pl oraz www.maraton.pl.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu widać stojący na światłach autobus linii nr 14, obok stoi samochód osobowy
  Miasto, MZK
  Od 22 października 2020 r. wycofany zostanie dodatkowy kurs na linii nr 14 o godz. 5:18 z ul. Okólnej w kierunku ul. Mazowieckiej.
 • Neon z napisem "Camerimage"
  Kultura, Miasto
  Publikujemy stanowisko Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Toruń w sprawie budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage.
 • Na zdjęciu wnętrze Toruńskiego Centrum Targowego
  Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza o możliwej lokalizacji szpitala tymczasowego. W razie potrzeby udostępnione do tego celu ma być Toruńskie Centrum Targowe.
 • Na zdjęciu widać teren inwestycyjny przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  20 października 2020 roku podczas przetargu w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami została sprzedana kolejna działka w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód. Prawie pół miliona złotych wpłynie do miejskiej kasy.
 • Na zdjęciu pracowniczka medyczna trzyma fiolkę z wymazem
  Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski wdrożył procedurę tworzenia nowych punktów pobrań, w których wykonać będzie można test na obecność koronawirusa. Działać będą one w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
 • Samochody jadące wzdłuż oświetlonej nocą Szosy Lubickiej
  Służby miejskie zakończyły przegląd oświetlenia na toruńskich osiedlach. Zadecydowano o wprowadzeniu korekt na 11 ulicach z 26 objętych oszczędnościami energetycznymi ze względu na pandemię i zmniejszone wpływy do budżetu miasta.
 • Maja Błażejewska z KS Centuria Toruń wygrała osiemnastoosobową drabinkę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w dniach 16-18 października 2020 r. w Puławach i drugi raz z rzędu wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski kadetek w taekwondo olimpijskim.
 • W Pruszkowie w dniach 16-18 października 2020 r. rozegrane zostały Torowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich dla juniorów oraz Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (zawodnicy od kategorii junior młodszy aż do kategorii młodzieżowiec). Trzydniowe zawody stanowiły ostatnie przetarcie przed torowymi...
 • W ciągu trzech tygodni października w Toruniu zakaziło się koronawirusem 790 osób! Z wtorku na środę 20/21.10 liczba chorych na Covid-19 wzrosła o 194 osoby.
 • Do czwartku 22 października 2020 r. do godzin wieczornych trwać będą ćwiczenia na poligonie w Toruniu. W mieście będzie słychać dźwięk wybuchów.
 • Decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego od 21 października 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje działalność niektórych placówek dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
 • Od 21 i 22 października - dodatkowe kursy na linii nr 40. W związku z ograniczeniami w dopuszczalnej liczbie pasażerów podróżujących środkami transportu publicznego na jednym z bardziej obciążonych odcinków linii nr 40 wprowadzone zostaną dodatkowe kursy.
 • Wyniki analizy przeprowadzonej przez Yanosik i Be-Mobile potwierdzają słuszność zaleceń Miejskiego Zarządu Dróg, który w związku z remontem mostu zaleca objazd mostem gen. Elżbiety Zawackiej.
 • Legendarny lokalny zakład działający od ponad 60 lat. Prawdziwi mistrzowie w swoim fachu. W kolejnym odcinku cyklu „Starówka Mistrzów” odwiedziliśmy Toruńską Wytwórnię Stempli przy Placu Rapackiego.