Tereny inwestycyjne i nieruchomości dla biznesu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Tereny inwestycyjne i nieruchomości dla biznesu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 02 sierpnia 2022
Autor: Natalia Przytarska
Kolaż zdjęć z inwestycjami, na środku napis oferta inwestycyjna

Koniec lata i początek jesieni to miejska ofensywa sprzedażowa. Toruń wystawia na sprzedaż kilka interesujących nieruchomości dla biznesu. W ofercie znalazły się m.in. budynki w ścisłym centrum miasta, działki pod usługi dla MŚP, jak i duże tereny inwestycyjne.

Kamienica pl. KatarzynyPochodząca z 1895 roku kamienica przy Placu Św. Katarzyny 7 została wystawiona na sprzedaż. Budynek będzie można kupić od miasta za 4,2 mln złotych. Przetarg zaplanowano na 30 sierpnia.

Nieruchomość zabudowana jest mieszkalnym  budynkiem wielorodzinnym składającym się z trzech brył. Powierzchnia użytkowa kamienicy z oficyną wynosi 1091m², zaś budynku parterowego w części tylnej 37 m².  Kamienica została wpisana do rejestru zabytków, jej przyszły właściciel prowadząc wszelkie prace przy tym obiekcie będzie musiał uzyskać pozwolenie Miejskiego Konserwatora Zabytków.  Aby wziąć udział w  przetargu należy wpłacić  wadium w wysokości 420 000 zł do 24  sierpnia 2022 roku.

teren przy ul. Szubińskiej 23 Działkę pod usługi będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami. W ofercie inwestycyjnej Torunia znalazł się teren przy ul. Szubińskiej 23 w lewobrzeżnej części miasta.

Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 o powierzchni 0,32 ha. Dopuszczalna funkcja działki to także budownictwo mieszkaniowe integralnie związane  z prowadzoną działalnością.

Przetarg na sprzedaż tego terenu odbędzie się 30 sierpnia. Cena wywoławcza została ustalona na 900 000 złotych. Wadium w wysokości 10 procent ceny należy wpłacić na konto Urzędu Miasta do 24 sierpnia. 

 

Działki przy ul. Morwowej i RówninnejTeren inwestycyjny o powierzchni ponad 3,2 ha znalazł się w ofercie inwestycyjnej Torunia na trzeci kwartał 2022.  Trzy działki przy ul. Morwowej i Równinnej, w północnej części miasta, zostały łącznie wycenione na 5,3 miliona złotych.

Nieruchomości przeznaczone pod usługi, obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej są  położone są na tzw. Katarzynce na południowy wschód od miejskiego wysypiska odpadów.

Przetargi zaplanowano 13 września. Inwestorzy chcący złożyć ofertę muszą do 8 września wpłacić wadium w wysokości 150 000 złotych  na konto Urzędu Miasta.

 

Tereny przy ul. Pera Jonssona 4 i Szosie Bydgoskiej 76-80 Dwie atrakcyjne działki inwestycyjne zostały wystawione na sprzedaż przez Toruń. Tereny przy ul. Pera Jonssona 4 i Szosie Bydgoskiej 76-80 znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetargi odbędą się 25 października.

Tereny przeznaczone są pod usługi. Dopuszcza się również składy magazyny oraz obiekty usługowo-produkcyjne.

Działka przy ul. Pera Jonssona o powierzchni 0,3 ha została wyceniona na 1 200 000 zł. Nieruchomość przy Szosie Bydgoskiej 76-80 o powierzchni 0,6 ha zostanie wystawiona na sprzedaż za 2 200 000 zł.

Chętni do udziału w przetargu muszą do 19 października 2022 r. wpłacić wadium w wysokości 10 % sumy wywoławczej.

 

Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24AOficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej Starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami 27 września 2022. Cena wywoławcza wynosi 900 000 złotych.

Nieruchomość położona przy ul. Łaziennej 24A, zabudowana jest budynkiem oficyny kamienicy frontowej wybudowanym w 1882 r. Działka położona jest w drugiej linii zabudowy, wschodniej pierzei ulicy Łaziennej. Powierzchnia zabudowy wynosi 124 m2, powierzchnia użytkowa budynku wynosi 265 m2. W budynku znajduje się 7 lokali mieszkalnych.

Chętni do wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym muszą do 21 września 2022 wpłacić wadium w wysokości 90 000 zł na konto Urzędu Miasta.

Szczegóły dotyczące wszystkich ofert inwestycyjnych są dostępne na stronie internetowej Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu: www.torun.direct

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu trzy tradycyjne łodzie z flagami Festiwalu Wisły
  Kultura, Miasto, Sport
  Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją potrwa do 15 sierpnia 2022 r.
 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.