Tereny inwestycyjne i nieruchomości dla biznesu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Tereny inwestycyjne i nieruchomości dla biznesu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 02 sierpnia 2022
Autor: Natalia Przytarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Kolaż zdjęć z inwestycjami, na środku napis oferta inwestycyjna

Koniec lata i początek jesieni to miejska ofensywa sprzedażowa. Toruń wystawia na sprzedaż kilka interesujących nieruchomości dla biznesu. W ofercie znalazły się m.in. budynki w ścisłym centrum miasta, działki pod usługi dla MŚP, jak i duże tereny inwestycyjne.

Kamienica pl. KatarzynyPochodząca z 1895 roku kamienica przy Placu Św. Katarzyny 7 została wystawiona na sprzedaż. Budynek będzie można kupić od miasta za 4,2 mln złotych. Przetarg zaplanowano na 30 sierpnia.

Nieruchomość zabudowana jest mieszkalnym  budynkiem wielorodzinnym składającym się z trzech brył. Powierzchnia użytkowa kamienicy z oficyną wynosi 1091m², zaś budynku parterowego w części tylnej 37 m².  Kamienica została wpisana do rejestru zabytków, jej przyszły właściciel prowadząc wszelkie prace przy tym obiekcie będzie musiał uzyskać pozwolenie Miejskiego Konserwatora Zabytków.  Aby wziąć udział w  przetargu należy wpłacić  wadium w wysokości 420 000 zł do 24  sierpnia 2022 roku.

teren przy ul. Szubińskiej 23 Działkę pod usługi będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami. W ofercie inwestycyjnej Torunia znalazł się teren przy ul. Szubińskiej 23 w lewobrzeżnej części miasta.

Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 o powierzchni 0,32 ha. Dopuszczalna funkcja działki to także budownictwo mieszkaniowe integralnie związane  z prowadzoną działalnością.

Przetarg na sprzedaż tego terenu odbędzie się 30 sierpnia. Cena wywoławcza została ustalona na 900 000 złotych. Wadium w wysokości 10 procent ceny należy wpłacić na konto Urzędu Miasta do 24 sierpnia. 

 

Działki przy ul. Morwowej i RówninnejTeren inwestycyjny o powierzchni ponad 3,2 ha znalazł się w ofercie inwestycyjnej Torunia na trzeci kwartał 2022.  Trzy działki przy ul. Morwowej i Równinnej, w północnej części miasta, zostały łącznie wycenione na 5,3 miliona złotych.

Nieruchomości przeznaczone pod usługi, obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej są  położone są na tzw. Katarzynce na południowy wschód od miejskiego wysypiska odpadów.

Przetargi zaplanowano 13 września. Inwestorzy chcący złożyć ofertę muszą do 8 września wpłacić wadium w wysokości 150 000 złotych  na konto Urzędu Miasta.

 

Tereny przy ul. Pera Jonssona 4 i Szosie Bydgoskiej 76-80 Dwie atrakcyjne działki inwestycyjne zostały wystawione na sprzedaż przez Toruń. Tereny przy ul. Pera Jonssona 4 i Szosie Bydgoskiej 76-80 znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetargi odbędą się 25 października.

Tereny przeznaczone są pod usługi. Dopuszcza się również składy magazyny oraz obiekty usługowo-produkcyjne.

Działka przy ul. Pera Jonssona o powierzchni 0,3 ha została wyceniona na 1 200 000 zł. Nieruchomość przy Szosie Bydgoskiej 76-80 o powierzchni 0,6 ha zostanie wystawiona na sprzedaż za 2 200 000 zł.

Chętni do udziału w przetargu muszą do 19 października 2022 r. wpłacić wadium w wysokości 10 % sumy wywoławczej.

 

Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24AOficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej Starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami 27 września 2022. Cena wywoławcza wynosi 900 000 złotych.

Nieruchomość położona przy ul. Łaziennej 24A, zabudowana jest budynkiem oficyny kamienicy frontowej wybudowanym w 1882 r. Działka położona jest w drugiej linii zabudowy, wschodniej pierzei ulicy Łaziennej. Powierzchnia zabudowy wynosi 124 m2, powierzchnia użytkowa budynku wynosi 265 m2. W budynku znajduje się 7 lokali mieszkalnych.

Chętni do wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym muszą do 21 września 2022 wpłacić wadium w wysokości 90 000 zł na konto Urzędu Miasta.

Szczegóły dotyczące wszystkich ofert inwestycyjnych są dostępne na stronie internetowej Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu: www.torun.direct

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Na zdjęciu: dwóch żużlowców na torze
  Miasto, Sport
  Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Na zdjęciu: balon unoszący się na tle ciemnego nieba
  Kultura, Miasto, Sport
  Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Na zdjeciu: fragment białego autobusu miejskiego
  Miasto, MZK
  W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
 • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Trwa usuwanie jemioły z koron 129 drzew rosnących na terenie miasta. W ramach zadania wykonywane są także cięcia pielęgnacyjne.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza 5 października 2023 r. o godzinie 17.00 do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika na wernisaż wystawy pt. „Imago Caeli – malarstwo Katarzyny Kołodziejczyk”. Wystawa udostępniona będzie od 6 października do 26 listopada br.