Święto Policji 2021 | www.torun.pl

Święto Policji 2021

Miasto
Data publikacji: 21 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać policjantów stojących na placu przy komisariacie na Rubinkowie podczas uroczystych obchodów Święta Policji

Uroczyste obchody Święta Policji odbyły się na terenie komisariatu nr 1 przy ul. Dziewulskiego w dniu 21 lipca 2021 r.

Mszą w intencji policjantów w katedrze śś. Janów rozpoczęły się obchody Święta Policji w Toruniu. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przyległym do Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo przy ul. Dziewulskiego.

Funkcjonariuszy, ich rodziny, przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych i duchowieństwa powitał komendant miejski policji w Toruniu Maciej Lewandowski. – Chciałbym wyrazić podziękowanie i ogromne uznanie za bezcenną wartość, jaką funkcjonariusze i pracownicy policji wnoszą w życie mieszkańców miasta i powiatu oraz za poczucie, że żyją w bezpiecznym kraju - powiedział insp. Maciej Lewandowski.

Święto Policji to także okazja do wręczenia nominacji na wyższe stopnie. Swoje nagrody zasłużonym funkcjonariuszom przyznali prezydent miasta i starosta.

Prezydent Michał Zaleski wyróżnił za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych trzech toruńskich funkcjonariuszy. Nagrody prezydenckie otrzymali:
•    starszy posterunkowy Radosław Gronostaj z komisariatu Toruń-Śródmieście
•    sierżant sztabowy Arkadiusz Gryszkiewicz z komisariatu Toruń-Rubinkowo
•    sierżant Adam Kowalski z komisariatu Toruń Podgórz.

- Panie policjantki, panowie policjanci, życzę wam, aby każde spotkanie z torunianką i torunianinem było miłą  i sympatyczną chwilą, która przysporzy poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Widzimy waszą odpowiedzialność na co dzień - i wtedy, kiedy patrolujecie miasto, kiedy jesteście wśród nas jako dzielnicowe i dzielnicowi, a także wtedy, kiedy w zaciszu pomieszczeń musicie rozpatrywać trudne sprawy związane z waszą służbą. Za to wszystko proszę przyjąć szczere podziękowaniamówił prezydent Michał Zaleski.

Święto Policji przypada 24 lipca, w rocznicę powstania w 1919 polskiej Policji Państwowej. Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki z lotu ptaka podczas zachodu słońca
  Kultura, Miasto
  Kolejny sierpniowy weekend w Toruniu obfitować będzie w liczne atrakcje i wydarzenia kulturalne. Tym razem zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą wziąć udział w licznych warsztatach organizowanych przy Szkole Leśnej na Barbarce, udać się na wernisaże do Galerii Sztuki Wozownia czy wysłuchać wyjątkowych utworów w ramach 25. Międzynarodowego...
 • Drogi, Inwestycje
  Uwaga, dziś 5 sierpnia od godz. 22.00 na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu: przeprowadzane jest badanie wzroku starszego mężczyzny
  Miasto
  Badania profilaktyczne, edukacja, a także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 – to oferta dla torunian przygotowana w Miasteczku Zdrowia.
 • Grafika informująca o Konkurs #BeActive Awards 2021
  Miasto
  Przedszkole Miejskie nr 13 weźmie udział w konkursie głównym #BeActive Award 2021 organizowanym przez Komisję Europejską.
 • Grafika informująca o konkursie Turystyczne spacery po zdrowie
  Miasto
  Jak połączyć piękne z przyjemnym i pożytecznym? Weź udział w konkursie „Turystyczne spacery po zdrowie”, zrób zdjęcia i wygrywaj nagrody.
 • Na zdjęciu: konferencja prasowa z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Ruszył esemesowy system umawiania wizyt w Wydziale Obsługi Mieszkańców, dotyczących spraw związanych z rejestracją pojazdów. Nowy system ma usprawnić obsługę mieszkańców w tym zakresie.
 • Na 100 dni przed tegorocznym 29. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym EnergaCAMERIMAGE, który odbędzie się w Toruniu 13-20 listopada, organizatorzy zaprezentowali plakat wydarzenia.
 • To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji – 4 września 2021 r. w toruńskim MotoParku w kilkunastu strefach wystawowych zaprezentują się wyjątkowe pojazdy, reprezentujące różne oblicza motoryzacji.
 • Mieszkańcy Torunia i turyści odwiedzający nasze miasto lubią korzystać z roweru miejskiego. Przez dwa lata jego funkcjonowania odnotowano ponad 400 tysięcy wypożyczeń!
 • W czwartek 5 sierpnia 2021 r. na placu przez Centrum Handlowym Kometa odbędzie się wydarzenie pn. „Miasteczko Zdrowia – Toruń 2021”.
 • Od jutra 5 sierpnia 2021 r. na ulice regionu wyrusza Szczepionkobus – specjalny autobus, w którym przyjąć można dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwszym jego przystankiem będzie centrum handlowe Kometa w Toruniu.
 • Konferencja Firma Przyszłości po roku przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami powraca w Toruniu już w październiku 2021 r.
 • Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”? Nie wiesz jak to zrobić? Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online.
 • Na terenie Torunia trwa montaż tablic Systemu Informacji Pasażerskiej. W związku z robotami przyłączeniowymi w pobliżu niektórych przystanków planuje się krótkie wyłączenia sygnalizacji świetlnych.