Stwórz mapping na Skyway | www.torun.pl

Stwórz mapping na Skyway

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 kwietnia 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Postać z napisem UMK na tle instalacji Skyway

Uniwersytet Mikołaja Kopernika organizuje warsztaty audiowizualne dla osób zainteresowanych współtworzeniem mappingu 3D, który zostanie zaprezentowany na festiwalu Skyway w 2022 r.

"Marzysz, by Twoje dzieło zostało zaprezentowane podczas Skyway Festival? Chcesz zdobyć doświadczenie, pracując w międzynarodowym zespole młodych artystów? Zgłoś się do udziału w warsztatach "Per YUFE ad astra", organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu" - zachęcaja organizatorzy.

Oferta obejmuje uczelnie zrzeszone w konsorcjum YUFE i dotyczy studentów dowolnego roku i kierunku studiów, zainteresowanych sztuką audiowizualną. Podczas warsztatów będą mogli stworzyć zespołowo mapping 3D na budynku użyteczności publicznej. - Praca ta będzie elementem instalacji prezentowanych podczas międzynarodowego festiwal światła Bella Skyway Festival w 2022 roku w Toruniuzapowiada prof. Przemysław Nehring, Prorektor ds. Kształcenia i szef projektu YUFE na UMK.

W warsztatach przygotowanych przez Wydział Sztuk Pięknych UMK może wziąć udział 20 osób. Odbędą się one w formie stacjonarnej w Toruniu w dniach 17-20 sierpnia 2021 r. i będą prowadzone w języku angielskim. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie tego wymagała, zajęcia zostaną zrealizowane w formie wirtualnej.

Warunkiem udziału w konkursie jest prawidłowo wypełniony i złożony do 7 maja 2021 r. formularz zgłoszeniowy z pisemnym uzasadnieniem chęci udziału w warsztatach i opisem autorskiej koncepcji scenariusza do filmu “Per YUFE ad astra"(Przez YUFE do gwiazd). - Docenione zostaną niebanalne interpretacje hasła, prezentujące YUFE w ciekawy sposób, zwracające uwagę na różnorodność tej organizacji, której założeniem jest współpraca odległych od siebie ośrodków akademickich orbitujących wokół wspólnej idei. Hasłem "Per YUFE ad astra" kandydat powinien wskazać na potencjał tkwiący w konsorcjumwyjaśnia dr Tomasz Wlaźak z Wydziału Sztuk Pięknych UMK, który poprowadzi warsztaty.

Przedstawienie portfolio nie jest obowiązkowe, jednak udostępnienie komisji konkursowej przykładów własnej twórczości plastycznej (grafika komputerowa, animacja, film) będzie dodatkowym atutem. Oceny zgłoszeń dokona jury złożone z reprezentantów konsorcjum YUFE oraz przedstawiciela miasta Torunia. Wyniki konkursu zostaną przekazane kandydatom i kandydatkom do 31 maja (będzie wymagane potwierdzenie chęci udziału), a ogłoszenie ostatecznej listy uczestników nastąpi do 17 czerwca 2021 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewnią materiały i sprzęt niezbędny do udziału w warsztatach, a także nocleg i wyżywienie podczas warsztatów.


Pobierz formularz zgłoszeniowy

Link do regulaminu

Link do strony YUFE: https://yufe.eu/

Fot. Andrzej Romański

Najczęściej czytane aktualności

 • Natalia Kaliszek i Mksym Spodyriev otrzymują akty przyznania stypendium z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego
  Miasto, Sport
  12 maja w TVP Sport zostanie pokazana Gala Łyżwiarska, zarejestrowana w Toruniu 8 maja 2021 r. na lodowisku Tor-Tor. Najlepsi toruńscy zawodnicy Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev otrzymali z rąk prezydenta Michała Zaleskiego akty przyznania stypendiów sportowych za zdobycie kwalifikacji olimpijskiej do Pekinu.
 • Żołnierz składa wieniec pod pomnikiem ofiar II wojny światowej w alei św. Jana Pawła II
  Miasto
  8 maja, w 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Polsce i Europie, delegacja miasta złożyła wiązanki kwiatów w toruńskich miejscach upamiętnienia jej ofiar.
 • Kwitnące tulipany i żonkile w rejonie pomnika Jana Pawła II
  Eko, Miasto
  Wiosna to zdaniem wielu najpiękniejsza pora roku w Toruniu. Miasto tonie w świeżej zieleni i barwach tysięcy wiosennych kwiatów.
 • Turyści przy pomniku Kopernika, widok w stronę ulicy Szerokiej
  Kultura, Miasto
  14-16 maja 2021 r. zapraszamy torunian i turystów na oficjalną inaugurację sezonu turystycznego w naszym mieście. Będzie okazja do obejrzenia atrakcji mniej znanych lub niedostępnych na co dzień.
 • Logo Transport Logistic
  Biznes, Miasto
  Międzynarodowa branża logistyczna spotkała się online na monachijskich targach.
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 24 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł z powodu COVID-19.
 • Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Torunia do wspierania branży gastronomicznej i udziału w konkursie Kupuj lokalnie. Zamawiając jedzenie z restauracji można wygrać nagrody.
 • Uchwalony przez Radę Miasta Torunia regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń rozstrzyga kwestie związane z cyklicznym przeprowadzaniem deratyzacji.
 • Na wniosek prezydenta Michała Zaleskiego dokonano korekty dot. konstrukcji barier na rozbudowywanym moście im. Józefa Piłsudskiego. Po zmianach bariery nie będą zasłaniały widoku z mostu na m.in. Zamek Dybów.
 • Zbigniew Lisowski, dotychczasowy dyrektor Teatru Baj Pomorski, wygrał konkurs na kierowanie lalkową sceną od września 2021 r. Jeśli wszystkie warunki zostaną uzgodnione, obowiązki powierzone zostaną mu na kolejne 5 lat.
 • Do końca roku 2021 można dokonywać płatności gotówkowych na rzecz Gminy Miasta Toruń bez dodatkowych opłat i prowizji w placówkach Poczty Polskiej na terenie Torunia.
 • Od najbliższego poniedziałku (10 maja) w toruńskiej Strefie Płatnego Parkowania pojawi się samochód, który skontroluje, czy zapłaciliśmy za parkowanie w strefie. E-kontrola ma charakter pilotażowy i potrwa do 14 maja.
 • Podczas 30. Sesji Rady Miasta Torunia 13 maja 2021 r. rozpatrzony zostanie prezydencki projekt uchwały podający do publicznej wiadomości informację o zamiarze i przyczynach połączenia dwóch instytucji kultury: Toruńskiej Agendy Kulturalnej i Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki".
 • „Wyrzucisz śmieci za drzwi, wrócą oknem” to kampania Galerii Rusz promująca postawy proekologiczne i zwracająca uwagę na problem zaśmiecania naszej planety.