Rok szkolny w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rok szkolny w Młynie Wiedzy

Miasto
Data publikacji: 01 września 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Kobieta i troje dzieci w maseczkach sa pochyleni nad tablicą interaktywną w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy gotowe na nowy rok szkolny. Pierwsze zajęcia dla przedszkolaków i uczniów odbędą się 15 września 2020 r. Od początku września można zwiedzać też wystawy w budynku Młyna Wiedzy i ekspozycję "Ścieżki dorastania" w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Dla najmłodszych i uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej toruński Młyn Wiedzy przygotował warsztaty "Mini laboratorium". - W naszym laboratorium dzieci wykonają eksperymenty ilustrujące różnorodne zjawiska przyrodnicze. Zaprezentujemy również sprzęt, który jest potrzebny do pracy naukowcom - mówi Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki. Zajęcia warszatowe będą odbywały się do wtorku do piątku w godz. 9:00-10:00.

W Centrum Innowacyjnej Edukacji dla uczniów kl. 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych przygotowano dwa tematy zajęć: "Słowa mają siłę!" oraz "#zdjęciekomórką i co dalej?". W świecie wszechobecnych mediów społecznościowych coraz łatwiejsze staje się bezrefleksyjne posługiwanie się mową nienawiści. - Młodzież w wieku dorastania jest szczególnie podatna na wpływ otoczenia i buduje swój wizerunek w oparciu o zdanie innych. Dlatego na zajęciach "Słowa mają siłę!" będziemy rozwijali umiejętność poprawnej komunikacji. Poprzez różnorodne ćwiczenia i gry odkryjemy, jak bardzo niszczącą, ale i budującą poczucie wartości siłę mogą mieć słowa - wyjaśnia Marcin Centkowski. - Na warsztatach związanych z fotografią pokażemy jak odpowiedzialnie publikować informacje o sobie w internecie, a z drugiej poznamy pełne możliwości naszego aparatu w telefonie - dodaje. Poznanie zagadnień istotnych dla fotografii, takich jak ogniskowa obiektywu, czas naświetlania czy głębia ostrości, bez wątpienia ułatwi tworzenie pięknych i wartych obejrzenia zdjęć.

Dla starszych uczniów szkół podstawowych przygotowano zajęcia w pracowni biologicznej i fizycznej. W pierwszej będą odbywały się laboratoria "Walka o przetrwanie", w trakcie których uczestnicy poznają wybrane przykłady adaptacji roślin do różnych warunków środowiska. Nie zabraknie obserwacji z wykorzystaniem mikroskopów biologicznych i stereoskopowych. - Dzięki tym zajęciom nauczyciele mogą zrealizować część założeń podstawy programowej, w których uczniowe wykonują eksperymenty, formułują wnioski i spostrzeżenia, a także kształtują umiejętności skutecznego działania i komunikacji w grupie - wyjaśnia Marcin Centkowski.

W pracowni fizycznej na uczniów czekają zajęcia "Zabawy z ciśnieniem". Aby lepiej zrozumieć czym jest "ciśnienie", uczestnicy wykonają szereg prostych pomiarów, które pozwolą na wyjaśnienie rezultatów prowadzonych doświadczeń, a przy okazji zapoznają się z obsługą podstawowych przyrządów pomiarowych wykorzystywanych w pracowni fizycznej.

Zajęcia w pracowni biologicznej zaplanowano w środy i piątki w godz. 9:00-10:00. Zajęcia w pracowni fizycznej odbywają się we wtorki i w czwartki w godz. 9:00-10:00.

Ze względu na sytuację związaną z COVID-19 w zajęciach warsztatowych może uczestniczyć maks. 15 uczestników (w tym opiekunowie), a laboratoriach maks. 18 uczestników (w tym opiekunowie).

We wrześniu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do zwiedzania wystaw od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00, a w soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Ekspozycja "Ścieżki dorastania" (Centrum Innowacyjnej Edukacji) jest dostępna od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-19:00. Od października zwiedzanie wystaw CNMW będzie odbywało się od wtorku do piątku w turach w godz. 9:00-12:00 i 12:00-15:00. Ze względu na COVID-19 Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy nie realizuje zwiedzania wystaw z przewodnikiem. - Zachęcamy do samodzielnego eksplorowania naszych wystaw. Ze względu na wymogi sanitarne ograniczyliśmy korzystanie ze stanowisk, które sprawiają, że przez zwiedzającego jest wytwarzany aerozol lub jest wymuszony dotyk w okolicach nosa i ust. Nie można korzystać z eksponatów, które wymagają od zwiedzającego dmuchania, wąchania czy mówienia do mikrofonu. Czasowo usunęliśmy również z wystaw elementy ubrań i wyłączyliśmy eksponat wymagający zakładania specjalnego stroju - informuje rzecznik Młyna Wiedzy.

Szczegółowe informacje o propozycjach toruńskiego centrum nauki są dostępne na stronie internetowej instytucji – przejdź do strony internetowej CN Młyn Wiedzy.

Bilety na zajęcia lub zwiedzanie wystaw można zakupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji – przejdź do sprzedaży biletów online.

Informacja prasowa i zdjęcie: CN Młyn Wiedzy


Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Na zdjęciu: radni miasta Torunia na lata 2024-2029
    Miasto
    W czwartek 25 kwietnia 2024 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na Prezydenta Miasta Torunia i radnych Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029.
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Turystycznym tramwajem na majówkę
    Miasto, MZK
    Z okazji majówki Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu przygotował niespodziankę dla miłośników klimatów retro – bezpłatne przejażdżki tramwajem turystycznym. 1, 2 i 3 maja 2024 r. nasz tramwaj kursował będzie na trasie al. Solidarności – pętla Heweliusza.
  • - W czwartek od godz. 12:00 do godz. 19:00 na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwe opady gradu - poinformowało Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • W czwartek 2 maja 2024 r. kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 6.00 – 13.30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
  • 23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
  • Ponad 300 liderów sieci dostaw i produkcji przyjechało do Torunia, by rozmawiać o przyszłości swoich branż. Od 24 do 25 kwietnia 2024 r. potrwa konferencja „Trendownia” - jedno z ważniejszych spotkań branży logistycznej w Polsce. Podczas wydarzenia prezentowana jest oferta inwestycyjna miasta, którą przygotowało Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
  • Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Zbliża się długi weekend majowy. Warto wiedzieć, jak w dniach 29 kwietnia - 4 maja 2024 r. będzie funkcjonować Urząd Miasta Torunia.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.