Przyjdź na bezpłatne warsztaty świąteczne | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przyjdź na bezpłatne warsztaty świąteczne

Kultura, Miasto
Data publikacji: 30 listopada 2022
Autor: Marcin Pryka
Plakat promujący warsztaty

Stowarzyszenie "Tilia" i Szkoła Leśna na Barbarce organizują 3 grudnia 2022 r. w godz. 9.30-13.30 kolejne warsztaty upcyklingowe w ramach projektu "Ograniczaj segreguj odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami".

Warsztaty przedświąteczne pn. „Zimowy słój pełen niespodzianek” odbędą się w Kawiarence Naprawczej Stajnia przy ul. Przysieckiej 13. Uczestnicy zajęć będą wykonywali podświetlaną świąteczną dekorację w słoju. Każdy powinien zabrać ze sobą słoik lub przezroczysty wazon z szerokim otworem, małe figurki i dekoracje, które można będzie włożyć do słoja.

Warsztaty skierowane są do mieszkańców Torunia - dzieci w wieku szkolnym z opiekunami i dorosłych. Udział w nich jest darmowy. Zapisy pod nr tel. 56 657 60 85 wew. 85 lub mailowo k.marke@szkola-lesna.torun.pl. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji to 54 000 zł, a wartość otrzymanej dotacji wynosi 37 000 zł.

Celem warsztatów jest zmiana świadomości społecznej, edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów, zmiana postaw oraz zachęcenie do ekonomii współdzielenia. Efektem będzie wzrost świadomej, zrównoważonej konsumpcji, ograniczanie zakupu dóbr i usług zgodnie ze swoimi potrzebami, z uwzględnieniem produktów przyjaznych środowisku oraz ich kosztu ekologicznego. Podczas warsztatów promowane będą m.in. idee gospodarki cyrkularnej i ponownego użycia przedmiotów, w tym upcycling.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.