Pieniądze na imprezy sportowe i rekreacyjne przyznane. | www.torun.pl

Pieniądze na imprezy sportowe i rekreacyjne przyznane.

Sport
Data publikacji: 06 kwietnia 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: herb Torunia

Znamy wyniki konkursu na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji w 2021 roku

15 lutego 2021 roku Prezydent Miasta Torunia ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy w roku 2021 w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i rekreacji. Termin składania ofert upłynął 8 marca 2021 roku o godz. 23:59. Na realizację zadań publicznych związanych z realizacją zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i rekreacji w 2021 roku przewidziano kwotę w wysokości 300 tys. zł. W 2020 roku na w/w zadanie Gmina Miasta Toruń przeznaczyła 430 tys. zł.

Do Wydziału Sportu i Rekreacji wpłynęło 35 ofert w wersji elektronicznej (31 potwierdzeń ofert w wersji papierowej) dotyczące realizacji zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i rekreacji. Z 35 ofert złożonych w konkursie w wersji elektronicznej, Komisja oceniła pozytywnie 30 ofert, i odrzuciła 5 ofert, które nie spełniły wymogów formalnych – nie dostarczono potwierdzeń złożenia ofert w wersji papierowej (4 oferty) lub nie uzupełniono brakujących załączników (1 oferta).

Do drugiego etapu oceny merytorycznej komisja zakwalifikowała 30 ofert. Wnioskowana kwota wsparcia przez oferentów na zadania konkursowe łącznie wynosi 936 088,90 zł, przy całkowitych kosztach zadań wynoszących 1 677 917,80zł.

Maksymalna ilość punktów jaką mogła otrzymać oferta wynosiła 50, natomiast minimalna ilość punktów, tj. 60% wynosiła 30 pkt. Maksymalne dofinansowanie zadania ze środków Gminy Miasta Toruń to 60% wartości zadania.

Spośród 30 ofert, tylko 8 ofert uzyskało pozytywną ocenę w kryteriach dopuszczających, tj. ujęto w nich analizę ryzyka związanego z pandemią SARS-CoV-2, tzn. zaplanowano dostosowanie wydarzeń do obowiązujących obostrzeń rządowych w terminie realizacji wydarzeń.

5 ofert zostało odrzuconych z przyczyn formalnych (nie dostarczono papierowej wersji potwierdzenia złożenia oferty [4 oferty] lub nie uzupełniono brakujących załączników [1 oferta]),
22 oferty zostały odrzucone z przyczyn merytorycznych (nie ujęto w nich analizy ryzyka związanego z pandemią SARS-CoV-2).

Łączna kwota dofinansowania 8 ofert wynosi 134 tys.  zł. Ta kwota zostanie przeznaczona na organizację imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym, w tym m.in. biegów krótko i długodystansowych, przejazdów rowerowych, współzawodnictwa sportowego (koszykówka, unihokej) i ogólnie pojętej rekreacji na świeżym powietrzu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni zagłosują nad uchwałą w sprawie szczególnych warunkach udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Uchwała określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.