Granty PPGR wręczone | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Granty PPGR wręczone

Miasto
Data publikacji: 24 listopada 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: beneficjenci podczas spotkania z okazji przekazania grantów PPGRm przemawia prezydent Michał Zaleski

Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.

„Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” to projekt realizowany w całym kraju w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Jako że na terenie Gminy Miasta Toruń funkcjonował PGR, mogła ona przystąpić do projektu. Zgodnie z regulaminem naboru, beneficjentami mogli zostać zamieszkali w Toruniu uczniowie toruńskich szkół od klasy „0” do ostatniej klasy szkoły ponadpodstawowej pochodzący z tzw. rodzin popegeerowskich. Głównym weryfikowanym kryterium było pokrewieństwo w linii prostej z osobą pracującą w zlikwidowanym gospodarstwie PGR.

- Dzisiaj przekazujemy 83 urządzania – 82 laptopy i jeden tablet. Kolejna transza laptopów już niedługo też zostanie przekazana. Bardzo dobrze, trafiają one do toruńskich rodzin. Szczególnie czas pandemii i nauki zdalnej pokazał, jak potrzebny jest to sprzęt w zdobywaniu nauki przez młodych ludzi. Są to urządzenia, które mają pomóc w nauce, w pracy zdalnej i w komunikacjimówił prezydent Michał Zaleski podczas spotkania z beneficjentami projektu, które odbyło się 24 listopada 2022 r. w Przystani Toruń. Łącznie mieszkańcy Torunia złożyli 105 wniosków, jednak w wyniku ich weryfikacji sprzęt trafi do 83 dzieci.

Koszt całkowity projektu to 264 100 zł w 100% finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju.

- Pandemia Covid-19 pokazała braki w dostępie do sprzętu komputerowego. Jako rząd postanowiliśmy zareagować i uruchomić ten program finansowany ze środków unijnych po to, żeby umożliwić dzieciom i młodzieży właśnie z tych terenów popegeerowskich dostęp do narzędzi cyfrowych. Jest to także sposób na wyrównanie szans w dostępie do wiedzy, szkoleń i komunikacji – zaznaczyła Anna Gembicka, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W spotkaniu udział wzięli także: zastępca prezydenta Torunia Adrian Mól, Przemysław Przybylski – pełnomocnik wojewody kujawsko-pomorskiego, Maria Mazurkiewicz - Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, Małgorzata Taranowicz – radna sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, reprezentująca Joannę Borowiak, posła na Sejm RP oraz obsługujący projekt Anna Dziczek – dyrektor Wydziału Rozwoju i Programowania Europejskiego i Mariusz Szefera – dyrektor Biura Projektów Informatycznych.

Fot. Wojtek Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.