Drogowcy naprawiają drogi po zimie | www.torun.pl

Drogowcy naprawiają drogi po zimie

Data publikacji: 25 lutego 2021
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko
Zrywanie zniszczonego asfaltu przez specjalistyczny sprzęt

Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.

Mroźna zima nie oszczędziła w tym roku dróg. Wiosenne roztopy obnażyły rozmiar zniszczeń. W wielu miejscach w asfalcie pojawiły się pęknięcia i dziury. Toruńscy drogowcy podjęli
zmasowane działania, aby zapewnić bezpieczeństwo na ulicach.

- Od wczoraj zwiększyliśmy liczbę ekip łatających dziury z 5 do 10. Uruchomiliśmy też specjalny numer telefonu, pod którym mieszkańcy mogą zgłaszać informacje o ubytkach w jezdni. Można to robić drogą e-mailową i przy użyciu aplikacji "Dbam o miasto". Pomoc ze strony mieszkańców jest dla cenna i bardzo za nią dziękuję - mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD w Toruniu.

Niezależnie od zgłaszanych sygnałów inspektorzy MZD objeżdżają miasto, aby niezwłocznie i na bieżąco reagować na to, co pozostawiły po sobie na drodze zmienne temperatury. W  budżecie MZD na ten rok na bieżące utrzymanie dróg, w tym także łatanie dziur, została zabezpieczona kwota około 5,8 mln zł.


56 66 93 116 - numer telefonu, pod którym można zgłaszać sygnały o ubytkach w jezdni

mzd@mzd.torun.pl - adres e-mail, na który można wysyłać zgłoszenia usterek drogowych 


Naprawa zniszczonego asfaltu po zimie

Drogowcy rozpoczęli także sprzątanie ulic po zimie. - W tym roku na toruńskie ulice wyspano 1500 ton piasku - mówi Rafał Wiewiórski. - Sprzątanie rozpocznie się od starówki, chodników i ścieżek rowerowych.

Zdjęcia: Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni zagłosują nad uchwałą w sprawie szczególnych warunkach udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Uchwała określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.