www.torun.pl

Chochla prezydenta przyznana

Miasto
Data publikacji: 17 października 2020
Autor: Natalia Przytarska

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Chochlę Prezydenta Miasta Torunia! Najlepsze w tym roku okazały się restauracje: Hotelu Filmar, Grudziądzka 132 oraz Mamma Mia.

Tegoroczny plebiscyt organizowany był w dniach od 9 do 16 października w ramach Toruńskiego Tygodnia Restauracji. Podczas wydarzenia goście skosztować mogli specjalnie przygotowane na tę okazję 3-daniowe menu, nawiązujące do tradycyjnych dań kuchni polskiej.  W ten sposób uczestnicy uczcili także stulecie powrotu Torunia do wolnej Polski.

Po zliczeniu głosów w SMS-owym konkursie, najwyższe kulinarne odznaczenie w naszym mieście otrzymują:

Na zdjęciu danie Restauracji Hotelu Filmar
miejsce I Restauracja Hotelu Filmar

przejdź do strony z menu

 

Na zdjęciu danie Grudziądzkiej 132
miejsce II Grudziądzka 132

przejdź do strony z menu

Na zdjęciu danie restauracji Mamma Mia

miejsce III Mamma Mia

przejdź do strony z menu


Oprócz zwycięzców w Toruńskim Tygodniu Restauracji wzięły udział także: Baku, Chwast Prast Vege Bistro, Gęsia Szyja, Mio Piano, Thailand, Widelec oraz Zajazd Staropolski w Hotelu Gromada. Przejdź do strony z menu Toruńskiego Tygodnia Restauracji.

Zwieńczeniem wydarzenia miał być Toruński Festiwal Smaków, czyli targi żywności, kulinarne pokazy i degustacje, jednak ze względu na włączenie Torunia do czerwonej strefy, impreza nie mogła się odbyć.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy podbicia serc toruńskich smakoszy!

Najczęściej czytane aktualności

 • Para seniorów w maskach wśród przechodniów na starówce
  Miasto
  Decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego od 21 października 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje działalność niektórych placówek dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
 • Na zdjęciu autobus linii nr 40
  Miasto, MZK
  Od 21 i 22 października - dodatkowe kursy na linii nr 40. W związku z ograniczeniami w dopuszczalnej liczbie pasażerów podróżujących środkami transportu publicznego na jednym z bardziej obciążonych odcinków linii nr 40 wprowadzone zostaną dodatkowe kursy.
 • Drogi, Miasto
  Wyniki analizy przeprowadzonej przez Yanosik i Be-Mobile potwierdzają słuszność zaleceń Miejskiego Zarządu Dróg, który w związku z remontem mostu zaleca objazd mostem gen. Elżbiety Zawackiej.
 • Na zdjęciu pan Wierzbicki, który zajmuje się wytwarzaniem stempli
  Biznes, Miasto
  Legendarny lokalny zakład działający od ponad 60 lat. Prawdziwi mistrzowie w swoim fachu. W kolejnym odcinku cyklu „Starówka Mistrzów” odwiedziliśmy Toruńską Wytwórnię Stempli przy Placu Rapackiego.
 • Kultura, Miasto
  Toruńskie Centrum Nowoczesności przygotowało zestaw multimedialnych materiałów dydaktycznych, które mogą być wykorzystywane do nauki zdalnej przez nauczycieli w całej Polsce.
 • infografika - punkty pobrań w Toruniu
  Miasto
  W Toruniu działa kilka punktów pobrań, w których można wykonać test na obecność koronawirusa. Warto wiedzieć, że aby badanie było wiarygodne, pacjent musi się do niego odpowiednio przygotować.
 • W związku z wprowadzonymi ograniczeniami w dopuszczalnej liczbie pasażerów podróżujących środkami transportu publicznego do obsługi linii nr 32 skierowane zostaną autobusy „standardowe” o długości 12 metrów. Tym samym od 21 października 2020 r. wprowadzone zostaną korekty w rozkładzie jazdy i zmieniona zostanie trasa przejazdu tej linii.
 • KH Energa Toruń rozpoczął akcję, która pomoże "zapełnić" trybuny podczas nadchodzących meczów.
 • 19 października 2020 r. zakończyły się zapisy na pierwszą partię szczepień w ramach „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65. roku życia na lata 2015-2020”.
 • Miejski Zarząd Dróg informuje, że 22 października 2020 roku, od godz. 8:00 do 14:30 będzie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul.Lubicka – Gazownia
 • Spektakle historyczne przygotowane przez Centrum Kultury Zamek Krzyżacki oglądać można na kanale YouTube placówki. W ciekawej formie przedstawione zostały średniowieczne dzieje Torunia związane z obecnością rycerzy zakonnych.
 • W Toruniu już 962 osoby są zakażone Covid-19 - z poniedziałku na wtorek tym samym przybyły 92 osoby.
 • 19 października 2020 r. minęła 36. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Prezydent Torunia i przewodniczący Rady Miasta złożyli z tej okazji kwiaty pod pomnikiem kapłana zamordowanego przez SB.
 • Przez cały okres trwania pandemii w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej przekazywane jest wsparcie dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i osób prawnych.