Będą rozmawiać o efektywności energetycznej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Będą rozmawiać o efektywności energetycznej

Eko, Miasto
Data publikacji: 27 marca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: wiatraki na tle pól i błękitnego nieba

30 marca 2023 r. w Toruniu odbędzie się Pierwszy Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Regionalna Agencja Poszanowania Energii i Środowiska w Toruniu organizuje w ramach projektu UE RoundBaltic: Drugi Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Obrady odbędą się 30 marca 2023 r. w godzinach 10:00 do 15:00 w toruńskim Centrum Targowym „Park”.

W Drugim Regionalnym Okrągłym Stole udział wezmą m.in. przedstawiciele sektora samorządowego, finansowego, przedsiębiorstw, spółdzielczości mieszkaniowej i eksperckiego.

Obrady podzielone zostaną na sesję plenarną oraz dwie równoległe sesje tematyczne, dotyczące finansowania renowacji budynków mieszkalnych oraz finansowania renowacji budynków użyteczności publicznej i jednostek samorządu terytorialnego. Przedstawione zostaną m.in.:

 • Zasady dofinansowania przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej i OZE z Funduszu Europejskiego dla Kujaw i Pomorza 2021-2027
 • Aktualne źródła wsparcia ze środków WFOŚiGW w Toruniu i NFOŚiGW w zakresie efektywności energetycznej i OZE
 • Doradztwo energetyczne w gminach
 • Finansowanie termomodernizacji i remontu budynków z wykorzystaniem wsparcia krajowego i UE za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego.

>>> Przejdź do programu spotkania

W listopadzie 2021 r. odbył się Pierwszy Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Raport z diagnozy regionalnej i materiały z Pierwszego Regionalnego Okrągłego Stołu dostępne są na stronie Regionalnej Agencji Poszanowania Energii i Środowiska w zakładce Aktualności.

W Pierwszym Regionalnym Okrągłym Stole w Toruniu zarejestrowano udział ponad 70 uczestników reprezentujących różne jednostki i podmioty z województwa kujawsko-pomorskiego.

Konsorcjum realizujące projekt Round Baltic składa się z czterech międzynarodowych Partnerów:

 • Energy Consulting Network As, Dania - Lider projektu
 • Gate 21, Dania
 • Vides Investiciju Fonds Sia, Łotwa
 • Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Poszanowanie Energii i Środowiska SAPE wraz z organizacjami zrzeszonymi: NAPE S.A., FEWE, BAPE, AUiPE, DAEiŚ, RAPEiŚ, FPE.

Celem projektu „RoundBaltic” jest stworzenie efektywnych mechanizmów finansowych oraz zwiększenie dostępu do finansowania poprawy efektywności energetycznej, transformacji energetycznej oraz OZE.

Fot. Pixabay

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dzieci w strojach ludowych tańczą poloneza na boisku szkolnym
  Miasto
  Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 140-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się 6 czerwca 2023 r.
 • Rondo przy Niesiołowskiego i Buszczyńskich gotowe
  Drogi, Miasto
  Na miesiąc przed planowanym terminem zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Niesiołowskiego i Buszczyńskich. Zadanie zostało zrealizowane w ramach "Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów".
 • Na zdjęciu: kasztanowiec o imieniu Jeżyk, obok stoi kilkadziesiąt dzieci
  Eko, Miasto
  Kasztanowiec Jeżyk, rosnący przy ul. Łąkowej, znalazł się w finale konkursu Drzewo Roku 2023. Głosowanie trwa do końca czerwca 2023 r.
 • Tak się robi biznes „Made in Toruń” - Calla Flowers
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało cykl wideo prezentujący wybrane firmy wyróżnione toruńskim znakiem jakości.  „Tak się robi biznes Made in Toruń” ma charakter wizerunkowy. W kolejnym odcinku prezentujemy studio kwiatowe Calla Flowers. - To miejsce o niezwykłym klimacie i oferujące niebanalne kompozycje florystyczne. Wyjątkowe...
 • Miasto, Sport
  Piłkarze toruńskiej Elany już w czwartek 8 czerwca 2023 r. meczem z Pogonią Mogilno mogą przypieczętować awans do trzeciej ligi piłkarskich rozgrywek.
 • Na zdjęciu ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 • Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 20 czerwca 2023 r.
 • W piątek 9 czerwca 2023 r. - po Bożym Ciele - kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 7:00-14:30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r., w 63. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Torunia, dowódcy Frontu Pomorskiego, który w 1920 r. przyniósł miastu niepodległość. Toruński pomnik gen. Hallera znajduje się u wylotu ulicy Piastowskiej, którą 18 stycznia 1920 r....
 • 20 czerwca o godz. 11:00 zostanie przeprowadzony pierwszy przetarg na lokal mieszkalny przy ul. Słowackiego 51. Zgodnie z regulaminem I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 10 powołana została komisja przetargowa. Przetarg odbędzie się 20 czerwca o godz. 11:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu...
 • Wiele atrakcji czekało na najmłodszych podczas Art Pikniku, jaki odbył się z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2023 r. na Błoniach Nadwiślańskich.
 • Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.