Awanse w urzędzie miasta | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Awanse w urzędzie miasta

Miasto
Data publikacji: 24 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Awans odbiera Aleksandra Ogrodowska

Na kilka dni przed przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego 40 pracowników Urzędu Miasta Torunia odebrało z rąk prezydenta akty nadania awansu zawodowego.

Ustawowo w strukturze kadry urzędniczej jest obecnie około dziesięciu szczebli zaszeregowania – od najniższego stanowiska urzędniczego - specjalisty, poprzez podinspektora, starszego specjalistę, inspektora i starszego inspektora, a następnie stanowiska o poszerzonym zakresie zadań: głównego specjalistę, kierowników referatów i biur aż po dyrektorów wydziałów i ich zastępców. Z każdym stopniem łączy się określony zakres obowiązków i widełki płacowe.

Z wnioskiem o awans dla swoich pracowników występują dyrektorzy i osoby kierujące działami, ostateczną decyzję podejmuje prezydent. Zgodnie z przyjętą w tym roku zasadą, wynikającą z możliwości finansowych gminy, na awans w strukturze urzędu mogło liczyć około 10 proc. osób zatrudnionych na czas nieokreślony. Taki status posiada obecnie  372 z 416 pracowników urzędu. Decyzją prezydenta Michała Zaleskiego na wyższe stanowisko urzędnicze awansowało 40 osób, co oznacza, że w każdym wydziale magistratu wyższy stopień zawodowy otrzymały średnio 2-3 osoby. Uroczystość wręczenia decyzji pracownikom odbyła się 24 maja 2022 r.

- Awanse stanowiskowe to potwierdzenie wielu cech pracowniczki i pracownika: rzetelności, sumienności, pracowitości i odpowiedzialności, czyli tego, co się składa na służbę dla naszego wspólnego pracodawcy: mieszkanek i mieszkańców Toruniapodkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Gratuluję i mam nadzieję, że nadal będą Państwo czerpać satysfakcję ze swojej pracy w urzędzie i rzetelnego wypełniania powierzonych zadań.

Jak przypomniał szef urzędu, awans oznacza nie tylko większy prestiż zawodowy i podwyżkę wynagrodzenia, ale także większą odpowiedzialność i poszerzony zakres obowiązków. A tych w okresie pandemii koronawirusa i w związku z trwającą w Ukrainie wojną nie brakuje. W pakiecie nowych zadań administracji lokalnej jest m.in. obsługa ponad 5 tys. uchodźców, którzy przybyli do miasta, w tym wypłata różnego typu świadczeń pomocowych, a także szukanie dodatkowych źródeł finansowania miejskich projektów inwestycyjnych i społecznych w dobie rosnących kosztów bieżących.

Fot. Małgorzata Litwin

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu sportowcy wiosłują w kajaku na Wiśle
  Miasto, Sport
  26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Na zdjęciu przedstawiciele miasta Torunia i Getynki razem z wyróżnionymi pisarkami
  Kultura, Miasto
  Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!