Awans Pomorzanina | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Awans Pomorzanina

Miasto, Sport
Data publikacji: 30 maja 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: drużyna KS pomorzanin Toruń

KS Pomorzanin Toruń zwyciężył w Eurohockey Club Challenge I. W turnieju w chorwackiej Zelinie „Pomorek” wygrał wszystkie cztery spotkania i w wielkim stylu uzyskał awans do wyższej dywizji.

Torunianie byli faworytem do zwycięstwa w Eurohockey Club Challenge I (odpowiednik piłkarskiej Ligi Konferencji), ale musieli to oczywiście udowodnić na boisku. Nasi zawodnicy trafili do grupy „A” i w pierwszej fazie turnieju zmierzyli się z litweskim Šiauliai Ginstrektė ŠSG, węgierskim Soroksári-Olcote HC oraz gospodarzami HK Zelina. W drugiej znalazły się: Grammarians HC z Gibraltaru, Polisportiva Ferrini Cagliari ASD z Włoch, HK Lipovci ze Słowenii oraz AD Lousada z Portugalii.

W fazie grupowej „Pomorek” zdobył komplet punktów. Z Litwinami wygraliśmy 3:1, z Chorwatami 3:2, zaś z Węgrami aż 6:1. W decydującym meczu na podopiecznych Macieja Zielińskiego czekał Grammarians HC, który zajął drugie miejsce w grupie „B”.

Pomorzanin miał w tym spotkaniu ogromną przewagę nad rywalami, ale nie umiał tego udokumentować bramkami. W drugiej połowie torunianie stracili gola z rzutu karnego, ale już po dwóch minutach doprowadzili do remisu, a w końcówce zwycięstwo naszemu zespołowi zapewnił Ukrainiec Dmytro Luppa.

Torunianie wygrali wszystkie cztery spotkania i zapewnili sobie awans do Eurohockey Club Trophy. Najlepszym strzelcem turnieju w Chorwacji został wspomniany już Dmytro Luppa, który aż sześć razy trafiał do siatki rywali.

Wyniki meczów KS Pomorzanin Toruń:

 • KS Pomorzanin Toruń – Šiauliai Ginstrektė ŠSG 3:1
 • KS Pomorzanin Toruń – HK Zelina 3:2
 • KS Pomorzanin Toruń – Soroksári-Olcote HC 6:1
 • KS Pomorzanin Toruń – Grammarians HC 2:1


Tekst i zdjęcie: KS Pomorzanin Toruń

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Maturzystka na 100%
  Miasto
  Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...