100 tys. torunian zaszczepionych | www.torun.pl

100 tys. torunian zaszczepionych

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 20 lipca 2021
Autor: Magdalena Kujawa
prezydent Michał Zaleski podczas briefingu

Prawie 100 tys. torunian jest już w pełni zaszczepionych na COVID-19. To ponad połowa mieszkańców naszego miasta.

Do 18 lipca w pełni zaszczepiło się 99 353 osób zameldowanych w Toruniu – podaje serwis rządowy gov.pl. Największy odsetek zaszczepionych jest w grupie wiekowej 70+ (85%), najmniejszy w grupie 12-19 lat (39,88%)

- Z dumą mogę powiedzieć, że torunianki i torunianie są bardzo odpowiedzialni, gdyż poddają się szczepieniom. Zachęcam wszystkich do korzystania z tej możliwości. To ważne, abyśmy sięgnęli bezpiecznego poziomu 80 procent zaszczepionych. Zostało nam tylko albo aż 30 procent mieszkanek i mieszkańców Torunia – podkreślał podczas briefingu prasowego prezydent Torunia Michał Zaleski.

Zestawienie osób zaszczepionych, zameldowanych w Toruniu, z wyszczególnieniem grup wiekowych ilustruje tabela:

zaszczepieni torunianie wg grup wiekowych


Od początku programu szczepień w Toruniu podano 171 720 dawek (zsumowana pierwsza i druga dawka), z czego 93,1% to dawki przyjęte przez osoby zameldowane w Toruniu. Daje to 46,6% osób zameldowanych w Toruniu i zaszczepionych pierwszą i drugą dawką w naszym mieście (część torunian szczepiła się w innych miejscowościach).

Przez ostatnie trzy tygodnie – od 28 czerwca do 18 lipca średnio podawano w Toruniu 9 852 dawki (28.06-4.07. - 8 880 dawek, 5-11.07. - 11 258 dawek, 12-18.07. – 9418 dawek). Łącznie od 28.06. 29 476 dawek.

Znakomicie sprawdziły się mobilne punkty szczepień, gdzie można przyjąć preparat bez wcześniejszej rejestracji. Od maja zaszczepiono tam 9 252 osoby, z czego 2 650 w lipcu, w tym:

 • 2-5.07. w CH PLAZA, Miejskiej Przychodni Specjalistycznej i Szkole Podstawowej nr 14 podano łącznie 998 dawek (w tym 5.07. 70 II dawek dla zarejestrowanych)
 • 10-11.07. w CH PLAZA, na Targowisku Chełmińska i na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego podano łącznie 787 dawek
 • 17-18.07. w CH PLAZA, Miejskiej Przychodni Specjalistycznej i na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego podano łącznie 865 dawek

Do końca sierpnia pacjenci mają możliwość zaszczepienia się bez uprzedniej rejestracji w weekendy, według następującego harmonogramu:

 • 24.07. (sobota), godz. 9.00-18.00 CH PLAZA, ul. Broniewskiego
 • 25.07. (niedziela), godz. 10.00-18.00 dziedziniec ratusza, Rynek Staromiejski 1
 • 31.07. (sobota) 9.00-18.00 CH PLAZA
 • 1.08. (niedziela) SP 14 na lewobrzeżu
 • w pozostałe weekendy: soboty – w CH Toruń Plaza, w niedziele – w ratuszu.

- Zachęcam do korzystania z możliwości szczepień, zarówno w punktach mobilnych, jak i w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej na osiedlach. Wiemy, że pojawiają się nowe mutacje wirusa, które dla osób w pełni zaszczepionych na szczęście nie są tak groźne, jak dla osób niezaszczepionych – przekonuje prezydent Michał Zaleski.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki z lotu ptaka podczas zachodu słońca
  Kultura, Miasto
  Kolejny sierpniowy weekend w Toruniu obfitować będzie w liczne atrakcje i wydarzenia kulturalne. Tym razem zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą wziąć udział w licznych warsztatach organizowanych przy Szkole Leśnej na Barbarce, udać się na wernisaże do Galerii Sztuki Wozownia czy wysłuchać wyjątkowych utworów w ramach 25. Międzynarodowego...
 • Drogi, Inwestycje
  Uwaga, dziś 5 sierpnia od godz. 22.00 na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu: przeprowadzane jest badanie wzroku starszego mężczyzny
  Miasto
  Badania profilaktyczne, edukacja, a także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 – to oferta dla torunian przygotowana w Miasteczku Zdrowia.
 • Grafika informująca o Konkurs #BeActive Awards 2021
  Miasto
  Przedszkole Miejskie nr 13 weźmie udział w konkursie głównym #BeActive Award 2021 organizowanym przez Komisję Europejską.
 • Grafika informująca o konkursie Turystyczne spacery po zdrowie
  Miasto
  Jak połączyć piękne z przyjemnym i pożytecznym? Weź udział w konkursie „Turystyczne spacery po zdrowie”, zrób zdjęcia i wygrywaj nagrody.
 • Na zdjęciu: konferencja prasowa z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Ruszył esemesowy system umawiania wizyt w Wydziale Obsługi Mieszkańców, dotyczących spraw związanych z rejestracją pojazdów. Nowy system ma usprawnić obsługę mieszkańców w tym zakresie.
 • Na 100 dni przed tegorocznym 29. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym EnergaCAMERIMAGE, który odbędzie się w Toruniu 13-20 listopada, organizatorzy zaprezentowali plakat wydarzenia.
 • To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji – 4 września 2021 r. w toruńskim MotoParku w kilkunastu strefach wystawowych zaprezentują się wyjątkowe pojazdy, reprezentujące różne oblicza motoryzacji.
 • Mieszkańcy Torunia i turyści odwiedzający nasze miasto lubią korzystać z roweru miejskiego. Przez dwa lata jego funkcjonowania odnotowano ponad 400 tysięcy wypożyczeń!
 • W czwartek 5 sierpnia 2021 r. na placu przez Centrum Handlowym Kometa odbędzie się wydarzenie pn. „Miasteczko Zdrowia – Toruń 2021”.
 • Od jutra 5 sierpnia 2021 r. na ulice regionu wyrusza Szczepionkobus – specjalny autobus, w którym przyjąć można dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwszym jego przystankiem będzie centrum handlowe Kometa w Toruniu.
 • Konferencja Firma Przyszłości po roku przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami powraca w Toruniu już w październiku 2021 r.
 • Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”? Nie wiesz jak to zrobić? Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online.
 • Na terenie Torunia trwa montaż tablic Systemu Informacji Pasażerskiej. W związku z robotami przyłączeniowymi w pobliżu niektórych przystanków planuje się krótkie wyłączenia sygnalizacji świetlnych.