72 zakażenia i 2 ofiary w Toruniu - 16 kwietnia 2021 | www.torun.pl

72 zakażenia i 2 ofiary w Toruniu - 16 kwietnia 2021

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 16 kwietnia 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Grafika ogólna - nowe statystyki dla Torunia

17 847 nowych zachorowań na COVID-19 oraz 595 zgonów  - to ogólnopolskie dane epidemiologiczne na piątek 16 kwietnia 2021 r. W Toruniu - 72 zakażenia i 2 zgony.

Sytuacja epidemiczna w Polsce wskazuje na powolny, ale stopniowy spadek liczby nowych zachorowań. W Toruniu przybyło od czwartku 77 potwierdzonych testem zakażeń (wykonano wczoraj 420 testów). Niestety kolejne 2 osoby w naszym mieście zmarły. To już łącznie od początku pandemii 424 osoby, które zmarły w Toruniu z powodu Covid-19 lub koronawirusa i chorób współistniejących. W całym województwie kujawsko-pomorskim mamy od wczoraj 892 nowe zakażone osoby. 30 osób zmarło, w tym 3 wyłącznie z powodu Covid-19. Wykonano 4055 testów, z tego 926 dało wynik pozytywny.

W Polsce nadal pod względem liczby zakażeń najtrudniejsza sytuacja panuje w województwach: śląskim (2761), mazowieckim (2345), wielkopolskim (1949) i dolnośląskim (1748). Spośród 595 ofiar śmiertelnych 176 osób zmarło z powodu COVID-19, natomiast 419 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W szpitalach w całej Polsce przebywa aktualnie 32 781 pacjentów z Covid-19, z tego 3425 pod respiratorami.


Tabela z raportem epidemicznym dla miasta Torunia

Kliknij i powiększ tabelę z aktualnym raportem epidemicznym dla Torunia

Statystyki szczepień

Zaszczepiło się wczoraj 735 torunian, w tym 294 drugą dawką. Ogółem podano już w Toruniu 40 312 dawek szczepionki, z czego 11 119 drugich dawek. Oznacza to, że 29 193 torunian ma już za sobą podwójne szczepienie.

W całym kraju wykonano wczoraj 252 566 szczepień, w tym drugą dawką 56 771. Ogólna liczba podanych dawek to już 8 484 815, w tym drugich 2 248 126, co oznacza zaszczepienie przynajmniej jedną dawką ponad 6,23 mln Polaków.

Przejdź do dziennego raportu Ministerstwa Zdrowia na temat zakażeń korona wirusem w PolsceNajczęściej czytane aktualności

 • Natalia Kaliszek i Mksym Spodyriev otrzymują akty przyznania stypendium z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego
  Miasto, Sport
  12 maja w TVP Sport zostanie pokazana Gala Łyżwiarska, zarejestrowana w Toruniu 8 maja 2021 r. na lodowisku Tor-Tor. Najlepsi toruńscy zawodnicy Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev otrzymali z rąk prezydenta Michała Zaleskiego akty przyznania stypendiów sportowych za zdobycie kwalifikacji olimpijskiej do Pekinu.
 • Żołnierz składa wieniec pod pomnikiem ofiar II wojny światowej w alei św. Jana Pawła II
  Miasto
  8 maja, w 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Polsce i Europie, delegacja miasta złożyła wiązanki kwiatów w toruńskich miejscach upamiętnienia jej ofiar.
 • Kwitnące tulipany i żonkile w rejonie pomnika Jana Pawła II
  Eko, Miasto
  Wiosna to zdaniem wielu najpiękniejsza pora roku w Toruniu. Miasto tonie w świeżej zieleni i barwach tysięcy wiosennych kwiatów.
 • Turyści przy pomniku Kopernika, widok w stronę ulicy Szerokiej
  Kultura, Miasto
  14-16 maja 2021 r. zapraszamy torunian i turystów na oficjalną inaugurację sezonu turystycznego w naszym mieście. Będzie okazja do obejrzenia atrakcji mniej znanych lub niedostępnych na co dzień.
 • Logo Transport Logistic
  Biznes, Miasto
  Międzynarodowa branża logistyczna spotkała się online na monachijskich targach.
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 24 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł z powodu COVID-19.
 • Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Torunia do wspierania branży gastronomicznej i udziału w konkursie Kupuj lokalnie. Zamawiając jedzenie z restauracji można wygrać nagrody.
 • Uchwalony przez Radę Miasta Torunia regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń rozstrzyga kwestie związane z cyklicznym przeprowadzaniem deratyzacji.
 • Na wniosek prezydenta Michała Zaleskiego dokonano korekty dot. konstrukcji barier na rozbudowywanym moście im. Józefa Piłsudskiego. Po zmianach bariery nie będą zasłaniały widoku z mostu na m.in. Zamek Dybów.
 • Zbigniew Lisowski, dotychczasowy dyrektor Teatru Baj Pomorski, wygrał konkurs na kierowanie lalkową sceną od września 2021 r. Jeśli wszystkie warunki zostaną uzgodnione, obowiązki powierzone zostaną mu na kolejne 5 lat.
 • Do końca roku 2021 można dokonywać płatności gotówkowych na rzecz Gminy Miasta Toruń bez dodatkowych opłat i prowizji w placówkach Poczty Polskiej na terenie Torunia.
 • Od najbliższego poniedziałku (10 maja) w toruńskiej Strefie Płatnego Parkowania pojawi się samochód, który skontroluje, czy zapłaciliśmy za parkowanie w strefie. E-kontrola ma charakter pilotażowy i potrwa do 14 maja.
 • Podczas 30. Sesji Rady Miasta Torunia 13 maja 2021 r. rozpatrzony zostanie prezydencki projekt uchwały podający do publicznej wiadomości informację o zamiarze i przyczynach połączenia dwóch instytucji kultury: Toruńskiej Agendy Kulturalnej i Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki".
 • „Wyrzucisz śmieci za drzwi, wrócą oknem” to kampania Galerii Rusz promująca postawy proekologiczne i zwracająca uwagę na problem zaśmiecania naszej planety.