40-lecie samorządu radców prawnych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

40-lecie samorządu radców prawnych

Miasto
Data publikacji: 24 czerwca 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski wręcza grafikę z panoramą torunia mecenasowi Ryszardowi Wilmanowiczowi

Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.

W spotkaniu udział wzięli radcy zrzeszeni w Okręgowiej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Z okazji jubileuszu odbyła się konferencja naukowa „Wyzwania samorządu radców prawnych wobec współczesności”.

Gratulacje z okazji jubileuszu złożył także prezydent Michał Zaleski. - Jubileusz 40-lecia samorządu radców prawnych oraz otwieraną konferencję traktujemy w Toruniu jako wydarzenia wysokiej rangi. Dla pracy wszystkich osób skupionych w Państwa gronie zachowujemy w naszym mieście właściwy respekt i uznanie – mówił prezydent. Podkreślił także współpracę Okręgowej Izby Radców Prawnych z samorządem, która przejawia się m.in. poradnictwem prawnym dla mieszkańców Torunia.

Prezydent wręczył Dziekanowi Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu, Ryszardowi Wilmanowiczowi list gratulacyjny oraz grafikę przedstawiającą panoramę Torunia. Sam otrzymał zaś okolicznościowy medal.

W 2022 roku obchodzona jest 40. rocznica uchwalenia przez Sejm ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych. Na jej mocy powstał samorząd, którego zadaniem było - i nadal jest chronienie interesów zawodowych radców prawnych. W grudniu 1982 r. powołanych zostało 19 tymczasowym okręgowych izb radców prawnych, które miały tę samą właściwość terytorialną co aktualnie istniejące izby.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu trzy tradycyjne łodzie z flagami Festiwalu Wisły
  Kultura, Miasto, Sport
  Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją potrwa do 15 sierpnia 2022 r.
 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.