Śniadanie biznesowe - branża meblarska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Śniadanie biznesowe - branża meblarska

W piątek 6 kwietnia 2018 roku prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się na śniadaniu biznesowym z przedstawicielami branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz.

Śniadanie Biznesowe Prezydenta Torunia zorganizowane w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży było okazją do wymiany poglądów na temat tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju toruńskich firm, wspierania aktywności gospodarczej, promocji zatrudnienia oraz współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, a samorządem lokalnym.

- Nasz region to istotne miejsce produkcji mebli i akcesoriów meblowych – więcej akcesoriów meblowych w samym Toruniu, nieco mniej mebli w skali całego województwa. Cieszy to, że mamy taką specjalizację w produkcji. Produkcji, która jest w tej chwili bardzo oczekiwana i pożądana – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski podczas spotkania z przedsiębiorcami.

Sektor meblarski i wyposażenia wnętrz stanowi solidny fundament krajowej gospodarki. Polska, dzięki wysokiej jakości produktów zalicza się do ścisłej  światowej czołówki zarówno pod względem wartości produkcji, jak i eksportu mebli. Branża meblarska odnotowuje wyraźną nadwyżkę w bilansie handlu zagranicznego. Wszystko  dzięki dostosowaniu do panujących trendów konsumenckich.  Wskaźnik relacji eksportu do importu mebli, od wielu lat, utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Stabilna sytuacja polskiego przemysłu meblarskiego powoduje, iż na terenie Torunia funkcjonuje wiele firm, projektujących elementy konstrukcyjne mebli, produkujących akcesoria meblowe, czy zajmujących się aranżacją  i wyposażaniem wnętrz.

- Ceny rosną, produkcja rośnie i w efekcie firmy pracujące w tej branży mają się dobrze. Po to, żeby miały się jeszcze lepiej, przedstawiamy dziś informacje o terenach inwestycyjnych dla budowy nowych zakładów pracy, a także dotyczące skomunikowania poszczególnych części miasta, czy podatku od nieruchomości, bo ten jest w kompetencjach samorządu lokalnego. Myślę, że z tymi informacjami będzie łatwiej myśleć o przyszłości, dobrze prosperującego i rozwijającego się segmentu produkcji w naszym mieście – dodał prezydent Torunia.

Podczas spotkania zaprezentowano między innymi kierunki zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia, miejska ofertę inwestycyjną, informacje na temat zwolnienia z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, formy wsparcia oferowane przez instytucje rynku pracy, możliwości pozyskania środków pochodzących z EU, czy też projekty aktywizujące szkolnictwo branżowe.

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.