Rok szkolny w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rok szkolny w Młynie Wiedzy

Miasto
Data publikacji: 01 września 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Kobieta i troje dzieci w maseczkach sa pochyleni nad tablicą interaktywną w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy gotowe na nowy rok szkolny. Pierwsze zajęcia dla przedszkolaków i uczniów odbędą się 15 września 2020 r. Od początku września można zwiedzać też wystawy w budynku Młyna Wiedzy i ekspozycję "Ścieżki dorastania" w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Dla najmłodszych i uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej toruński Młyn Wiedzy przygotował warsztaty "Mini laboratorium". - W naszym laboratorium dzieci wykonają eksperymenty ilustrujące różnorodne zjawiska przyrodnicze. Zaprezentujemy również sprzęt, który jest potrzebny do pracy naukowcom - mówi Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki. Zajęcia warszatowe będą odbywały się do wtorku do piątku w godz. 9:00-10:00.

W Centrum Innowacyjnej Edukacji dla uczniów kl. 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych przygotowano dwa tematy zajęć: "Słowa mają siłę!" oraz "#zdjęciekomórką i co dalej?". W świecie wszechobecnych mediów społecznościowych coraz łatwiejsze staje się bezrefleksyjne posługiwanie się mową nienawiści. - Młodzież w wieku dorastania jest szczególnie podatna na wpływ otoczenia i buduje swój wizerunek w oparciu o zdanie innych. Dlatego na zajęciach "Słowa mają siłę!" będziemy rozwijali umiejętność poprawnej komunikacji. Poprzez różnorodne ćwiczenia i gry odkryjemy, jak bardzo niszczącą, ale i budującą poczucie wartości siłę mogą mieć słowa - wyjaśnia Marcin Centkowski. - Na warsztatach związanych z fotografią pokażemy jak odpowiedzialnie publikować informacje o sobie w internecie, a z drugiej poznamy pełne możliwości naszego aparatu w telefonie - dodaje. Poznanie zagadnień istotnych dla fotografii, takich jak ogniskowa obiektywu, czas naświetlania czy głębia ostrości, bez wątpienia ułatwi tworzenie pięknych i wartych obejrzenia zdjęć.

Dla starszych uczniów szkół podstawowych przygotowano zajęcia w pracowni biologicznej i fizycznej. W pierwszej będą odbywały się laboratoria "Walka o przetrwanie", w trakcie których uczestnicy poznają wybrane przykłady adaptacji roślin do różnych warunków środowiska. Nie zabraknie obserwacji z wykorzystaniem mikroskopów biologicznych i stereoskopowych. - Dzięki tym zajęciom nauczyciele mogą zrealizować część założeń podstawy programowej, w których uczniowe wykonują eksperymenty, formułują wnioski i spostrzeżenia, a także kształtują umiejętności skutecznego działania i komunikacji w grupie - wyjaśnia Marcin Centkowski.

W pracowni fizycznej na uczniów czekają zajęcia "Zabawy z ciśnieniem". Aby lepiej zrozumieć czym jest "ciśnienie", uczestnicy wykonają szereg prostych pomiarów, które pozwolą na wyjaśnienie rezultatów prowadzonych doświadczeń, a przy okazji zapoznają się z obsługą podstawowych przyrządów pomiarowych wykorzystywanych w pracowni fizycznej.

Zajęcia w pracowni biologicznej zaplanowano w środy i piątki w godz. 9:00-10:00. Zajęcia w pracowni fizycznej odbywają się we wtorki i w czwartki w godz. 9:00-10:00.

Ze względu na sytuację związaną z COVID-19 w zajęciach warsztatowych może uczestniczyć maks. 15 uczestników (w tym opiekunowie), a laboratoriach maks. 18 uczestników (w tym opiekunowie).

We wrześniu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do zwiedzania wystaw od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00, a w soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Ekspozycja "Ścieżki dorastania" (Centrum Innowacyjnej Edukacji) jest dostępna od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-19:00. Od października zwiedzanie wystaw CNMW będzie odbywało się od wtorku do piątku w turach w godz. 9:00-12:00 i 12:00-15:00. Ze względu na COVID-19 Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy nie realizuje zwiedzania wystaw z przewodnikiem. - Zachęcamy do samodzielnego eksplorowania naszych wystaw. Ze względu na wymogi sanitarne ograniczyliśmy korzystanie ze stanowisk, które sprawiają, że przez zwiedzającego jest wytwarzany aerozol lub jest wymuszony dotyk w okolicach nosa i ust. Nie można korzystać z eksponatów, które wymagają od zwiedzającego dmuchania, wąchania czy mówienia do mikrofonu. Czasowo usunęliśmy również z wystaw elementy ubrań i wyłączyliśmy eksponat wymagający zakładania specjalnego stroju - informuje rzecznik Młyna Wiedzy.

Szczegółowe informacje o propozycjach toruńskiego centrum nauki są dostępne na stronie internetowej instytucji – przejdź do strony internetowej CN Młyn Wiedzy.

Bilety na zajęcia lub zwiedzanie wystaw można zakupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji – przejdź do sprzedaży biletów online.

Informacja prasowa i zdjęcie: CN Młyn Wiedzy


Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: Stoją ustępujący prezydent Michał Zaleski i nowy prezydent Paweł Gulewski, który ma zawieszony na szyi łańcuch i trzyma w dłoni insygnia: klucz i  pieczęć
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego miało miejsce zaprzysiężenie nowego prezydenta miasta, Pawła Gulewskiego, oraz ślubowanie radnych miejskich kadencji 2024-2029.
  • Na zdjęciu: biegacze na starcie
    Miasto, Sport
    Trzynasta edycja toruńskiej „dyszki” i towarzyszącej „piątki” odbędzie się 12 maja 2024 r. Dzień wcześniej zaplanowana jest rywalizacja dla dzieci i młodzieży.
  • Wyścigi rowerkowe dla dzieci - plakat
    Miasto, Sport
    Ruszyły zapisy dzieci, które chcą wziąć udział w wyścigach rowerowych na Motoarenie. Wydarzenie odbędzie się 19 maja 2024 r.
  • Miasto
    7 maja 2024 r. w budynku Urzędu Miasta Torunia odbędzie się robocza część sesji Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029. W programie wybór wiceprzewodniczących Rady Miasta Torunia, wystąpienie ustępującego Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, przyjęcie statutu Gminy Miasta Toruń oraz sprawy organizacyjne związane z konstytuowaniem się...
  • Komunikacja Miejska w Piernikalia
    Miasto, MZK
    W związku z „Piernikaliami 2024” w nocy z 10 na 11 maja i z 11 na 12 maja 2024 r. uruchomiona zostanie linia nocna tramwajowa 8N na trasie Uniwersytet – aleja Solidarności.
  • Spotkanie z rektorem-komendantem Akademii Marynarki Wojennej
    Miasto
    Prezydent Torunia Michał Zaleski oraz jego zastępca Zbigniew Fiderewicz spotkał się 6 maja 2024 r. z prof. dr hab. Tomaszem Szubrychtem, rektorem-komendantem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy miasta z tą gdyńską akademią.
  • Ponad 60 koszykarzy-amatorów wzięło udział w pierwszej edycji Toruń 3x3 Streetball Challenge. W zawodach rywalizowało 15 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych U15 i open. Kolejne wydarzenia tego cyklu zaplanowano w Toruniu od czerwca do sierpnia.
  • Przed nami wielki turniej finałowy 2. ligi piłki siatkowej mężczyzn. W dniach 10-12 maja 2024 roku odbędzie się Volleyball Toruń Cup 2024. Będzie to ostatni etap zmagań drugoligowców, którzy powalczą o awans do Tauron 1. ligi.
  • Jednym z wydarzeń tegorocznej majówki był niezwykły koncert patriotyczny pt. "3 majowa Symfonia Wolności" zorganizowany przez Fundację Kraj Wspaniały na terenie przepięknego parku w Brąchnówku.
  • Jednym z wydarzeń tegorocznej majówki był niezwykły koncert patriotyczny pt. "3 majowa Symfonia Wolności" zorganizowany przez Fundację Kraj Wspaniały na terenie przepięknego parku w Brąchnówku.
  • Koncert „Zaucha Serca Bicie” wieczorową porą zakończył toruńskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja (3.05.2024 r.). Na scenie wystąpili wybitni artyści: Ania Karwan, Ewa Abart, Mateusz Wiśniewski, Dodo Jaszczyńska oraz Paweł Wolsztyński.
  • Toruński Apator pokonał (3.05.2024 r.) na Motoarenie drużynowego wicemistrza Polski Spartę Wrocław 52:38. Na Motoarenie zasiadło prawie 14 tysięcy widzów.
  • W dniu Święta Konstytucji 3 Maja toruński Rynek Staromiejski po raz kolejny stał się miejscem szczególnych wydarzeń. - To najpiękniejsze i najradośniejsze polskie święto przeżywamy w samym sercu Torunia, na terenie Zespołu Staromiejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski....
  • W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2024 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się Koncert Prezydenta Miasta Torunia z udziałem Litewskiej Orkiestry Kameralnej i Lukasa Geniusasa, jednego z najbardziej ekscytujących i charakterystycznych artystów swojego pokolenia.