Medal od woprowców | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Medal od woprowców

Miasto
Data publikacji: 25 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes toruńskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko

Prezydent Torunia odznaczony brązowym medalem Za zasługi dla WOPR. Odznaczenie otrzymał 24 maja 2022 r. z rąk prezesa toruńskiego oddziału WOPR.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Polsce świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia istnienia. Kujawsko-pomorskie uroczystości rocznicowe odbyły się 25 marca 2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Ponieważ z racji odbywających się tego dnia licznych wydarzeń w Toruniu prezydent Michał Zaleski nie mógł w nich osobiście uczestniczyć, prezes oddziału toruńskiego WOPR Wojciech Lewko przekazał mu odznaczenie podczas wizyty w Urzędzie Miasta 24 maja 2022 r.  Brązowy medal Za zasługi dla WOPR został nadany prezydentowi Torunia przez Zarząd Główny WOPR w uznaniu dla toruńskiego samorządu, który corocznie wspiera działalność WOPR kwotą 30 tys. zł w ramach zadania realizowanego w latach 2020-2022 "Bezpieczeństwo na wodach w granicach administracyjnych miasta".

Woprowcy, jak się o nich popularnie mówi, dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Patrolują rzeki, jeziora, kąpieliska i plaże, prowadzą różnego typu szkolenia i akcje profilaktyczne, propagują naukę pływania i zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli. W całym województwie kujawsko-pomorskim pracuje blisko 700 ratowników wodnych. Wielu z nich posiada dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia – są płetwonurkami, sternikami motorowodnymi, żeglarzami i instruktorami żeglarstwa.

Funkcjonariusze WOPR nie poprzestają na swoich zadaniach: wspierali punkty szczepień w czasie pandemii, a obecnie włączają się w akcje pomocowe dla Ukrainy. Ratowników WOPR brakuje, dlatego mile widziani są kolejni kandydaci do tej służby – WOPR przeszkoli ich za darmo.

Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes torunskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko

Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes toruńskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko

 

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu sportowcy wiosłują w kajaku na Wiśle
  Miasto, Sport
  26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Na zdjęciu przedstawiciele miasta Torunia i Getynki razem z wyróżnionymi pisarkami
  Kultura, Miasto
  Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!