Made in Toruń dla 28 firm | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Made in Toruń dla 28 firm

Biznes, Miasto
Data publikacji: 11 października 2019

11 października 2019 roku w audytorium Dworu Artusa 28 działalności dołączyło do elitarnego grona 130 firm mogących szczycić się wyjątkowym wyróżnieniem - certyfikatem jakości Made in Toruń. Nagroda, fundowana przez Urząd Miasta Torunia we współpracy z Centrum Wsparcia Biznesu, cyklicznie przyznawana jest lokalnym przodownikom biznesu za dobre praktyki branżowe oraz usługi i produkty najwyższej jakości.

Certyfikat Made in Toruń przyznawany jest od 2018 roku i zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród lokalnych przedsiębiorców. Został stworzony, aby zintegrować toruńskie środowisko biznesowe i zachęcić do pogłębiania relacji na lokalnym rynku gospodarczym. Pomysłodawczynią tego szczególnego wyróżnienia jest Magdalena Olszta-Bloch, a operatorem - Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

- Krzywa Wieża, Piernik i Kopernik. To jest nasza tradycyjna marka, z którą Toruń kojarzy się nie tylko turystycznie, ale także literacko - powiedziała Magdalena Olszta-Bloch, pomysłodawczyni znaku Made in Toruń.Wszyscy cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że żyjemy w mieście tak historycznym, bogatym w tkankę zabytkową, którą możemy podziwiać każdego dnia. Żyjemy w XXI wieku. W związku z tym mamy świadomość, że ta wspaniała, cenna i niezwykle atrakcyjna przeszłość Torunia jest już historią, ale Toruń nadal istnieje. Nie jest skansenem, w którym tylko turystyka i odtwarzanie historii mają sens. Jesteśmy tutaj, ponieważ rozwijamy to miasto naszą codzienną pracą, a pomysłami nadajemy mu kształt. Tworząc przyszłość Torunia, między innymi znakiem Made in Toruń, pamiętajmy, aby tworzyć ją nie tylko dzisiaj, ale także z myślą o dniu jutrzejszym.

Tradycją przedsięwzięcia faworyzującego lokalnych przedsiębiorców, jest odbieranie tej szczególnej nagrody z rąk gospodarza naszego miasta. Tego wieczoru prezydent Michał Zaleski również czynił ten honor i osobiście nagrodził wyróżnione firmy.

- Made in Toruń, a więc coś, co w Toruniu ma swoje korzenie i początki - rozpoczął prezydent Torunia, Michał Zaleski.Sam pomysł, czasami produkt, a często także działanie lub usługa wykonana w naszym mieście to coś, z czego my jako ludzie odpowiedzialni za funkcjonowanie Torunia jesteśmy dumni. Do tej grupy dumnych i zadowolonych chcemy także dołączyć państwa firmy. 130 podmiotów prowadzących działalności gospodarcze na terenie miasta zaakceptowało już zamysł certyfikowania jakości wykonywanej pracy. Toruń to miasto ludzi przedsiębiorczych, zawsze tak było i nadal tak jest. Mowa o prawie 27 tysiącach firm, o różnym poziomie zaawansowania, działających w tej części Polski. Taka statystyka cieszy, tak samo jak świadomość, że możemy liczyć na naszych przedsiębiorców. W okresie dynamicznego rozwoju gospodarczego, życzę tego dynamizmu i rozwoju również państwu – dodał.

Piątkowa gala była chwilą chwały nie tylko dla lokalnych przedsiębiorców, ale także świetną okazją do podkreślenia roli naszego miasta, jako partnera biznesowego dla ogólnopolskich inicjatyw rozwoju. Prezydent Michał Zaleski podpisał wraz z prezesem Przemysławem Sztanderą umowę o współpracy pomiędzy Gminą Miasta Toruń a Specjalną Pomorską Strefą Ekonomiczną, co pozwoli zachęcić środowisko ogólnopolskich przedsiębiorców do inwestowania w naszym mieście.

Firmy, które otrzymały certyfikat Made in Toruń
 
Wydarzenie zwieńczył koncert kwartetu smyczkowego Infinito oraz wystawny bankiet w salach gościnnych Dworu Artusa.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.