Łyżwiarka ze stypendium olimpijskim | www.torun.pl

Łyżwiarka ze stypendium olimpijskim

Miasto, Sport
Data publikacji: 23 listopada 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski wręcza Ekaterinie Kurakovej decyzję o przyznaniu stypendium olimpijskiego

Ekaterina Kurakova, zawodniczka MKS Axel Toruń, zdobyła kwalifikację na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2022 roku.
 
Z zawodniczką w dniu 23 listopada 2021 roku spotkał się prezydent Michał Zaleski. Powodem było wręczenie decyzji Prezydenta Miasta Torunia o przyznaniu stypendium olimpijskiego w wysokości 3000 zł miesięcznie w okresie października do grudnia 2021 r. Jak podkreślił prezydent, klub może wystąpić do miasta o przyznanie stypendium na kolejny rok. Do tej pory w roku 2021 Ekaterina Kurakova otrzymywała stypendium za zdobycie Mistrzostw Polski Seniorów w wysokości 1200 zł miesięcznie.

- Bardzo się cieszę, że będzie Pani reprezentowała Toruń i Międzyszkolny Klub Sportowy Axel na igrzyskach w Pekinie już w lutym 2022 roku. Jestem pewien, że będzie to dla Pani wielkie przeżycie, a nam zapewni wiele emocji i radościmówił prezydent Michał Zaleski, wręczając także list gratulacyjny i toruńskie upominki. Prezydent pogratulował także Markowi Kaliszkowi, prezesowi MKS Axel Toruń, kolejnej wychowanki klubu, która weźmie udział w igrzyskach olimpijskich. W Pekinie wystartuje ona obok toruńskiej pary tanecznej: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev.

Największe sukcesy zawodniczki jako reprezentantki Polski:

- sezon 2021/2022
Nebelhorn Trophy (Niemcy) – 2. miejsce (kwalifikacja olimpijska)
Lombardia Trophy (Włochy) – 2. miejsce

- sezon 2020/2021
Mistrzostwa Polski – 1. miejsce
Mistrzostwa Czterech Narodów – 1. miejsce

- sezon 2019/2020
Mentor Toruń Cup 2020 – 1. miejsce
ISU Challenger – Warsaw Cup – 1. miejsce
Junior Grand Prix – Baltic Cup – 7. miejsce
Junior Grand Prix – Riga Cup – 5. miejsce
Minto 2019 – 1. miejsce

- sezon 2018/2019
Mistrzostwa Polski – 1. miejsce
Mistrzostwa Polski Juniorów – 1. miejsce
Mistrzostwa Czterech Narodów – 1. miejsce

Fot. Filip Tomasik

Na zdjęciu: od prawej prezydent Michał Zaleski, Ekaterina Kurakova, Marek Kaliszek - prezes MKS Axel Toruń, Sławomir Pawenta - kierownik w Wydziale Sportu i Rekreacji

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie idący ulicą
  Miasto
  Poniżej publikujemy wyjaśnienie, jakie skierował do redaktora naczelnego „Nowości”, Marcina Habela, po publikacji dwóch artykułów na temat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, dyrektor jednostki Rafał Walter.
 • Na zdjęciu: kobieta patrzy na zdjęcia na wystawie Sztuka Natury
  Eko, Miasto
  Ruszyła 14. edycja Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury" Toruń 2021.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski kontynuuje leczenie z powodu zachorowania na Covid-19. Jak poinformował w mediach społecznościowych, jego stan zdrowia z dnia na dzień się poprawia.
 • Kościoł pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.Fot. Sławomir Kowalski
  Drogi, Miasto
  W sobotę 4 grudnia w związku z obchodami święta Radia Maryja zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • Na zdjęciu od lewej: Łukasz Kaźmierczak, Adrian Drzycimski - Instytut Wspierania Nowych Technologii, Violetta Weroniecka - Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia, Łukasz Szarszewski – Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu w partnerstwie z liderem Powiatowym Urzędem Pracy dla Miasta Torunia oraz Instytutem Wspierania Nowych Technologii podpisało umowę o wartości docelowej dla mieszkańców ponad 2 mln zł na realizację pilotażowego programu badania rynku pracy. Projekt realizowany będzie ze środków Rezerw Funduszu Pracy Ministerstwa...
 • Plakat zachęcający do udziału w akcji sprawdź światła
  Miasto
  4 grudnia 2021 r. można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł drogowych w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów w Toruniu.
 • Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Grupa Balzola zapraszają na przegląd filmów, opartych na prozie najpopularniejszego polskiego twórcy literatury science-fiction. Od 10 do 30 grudnia na dużym ekranie Kina Camerimage, znajdującego się w Budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28,...
 • W najbliższą sobotę, 4 grudnia 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów w Toruniu odbędzie się Turniej Mikołajkowy Hokeja Halowego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Urząd Miasta Torunia weryfikuje dokumentację dostarczoną przez torunian starających się o granty w ramach projektu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym".
 • Miasto Toruń nagrodzone przez Wspólnotę Polską "Za zasługi dla sportu polonijnego". Wyróżnienie odebrał 3 grudnia 2021 r. zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
 • Na jubileuszową, niezwykłą wystawę z okazji 130-lecia funkcjonowania komunikacji miejskiej w grodzie Kopernika zaprasza Miejski Zakład Komunikacji i Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • Drony – technologia przyszłości już nadleciała. Systemy bezzałogowych statków powietrznych niewątpliwie mają szansę stworzyć branżę konkurencyjną do przemysłu samochodowego i lotniczego. W kolejnym odcinku cyklu „Start Up Toruń” Błażej Kriks właściciel firmy KRX Flying oraz ośrodka szkolenia OperatorDronów.pl opowiada o przyszłości swojej branży i...
 • Portal torunposzkole.pl to pomoc dla toruńskich rodziców poszukujących wartościowych zajęć pozaszkolnych dla swoich dzieci.
 • Z powodu montażu naświetlaczy w sobotę 11 grudnia 2021 r. most Piłsudskiego będzie zamknięty dla aut w godzinach od 6.00 do 17.00.