Zielony Pomost | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zielony Pomost

Tytuł projektu:
Zielony Pomost

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Priorytet VI „Wsparcie rozwoju turystyki”
Działanie 6.2. „Rozwój usług turystycznych i uzdrowiskowych”

Dane finansowe:
Całkowita wartość projektu: 1 700 946,74 zł
Kwota wydatków kwalifikowalnych:  1 241 895,98 zł
Kwota dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 745 137,59 zł  

Termin realizacji:
1.09.2010 r. – 30.09.2013 r.

Opis projektu:
W dniu 20.11.2012 r. podpisano umowę o dofinansowanie RPKP.06.02.00-04-011/11.

W wyniku realizacji projektu zwiększeniu uległa ilość usług turystycznych oraz nastąpiła poprawa dostępności fizycznej poprzez poprawę stanu technicznego istniejącej infrastruktury i budowę nowej służącej obsłudze ruchu, na terenie Kępy Bazarowej. Dzięki realizacji projektu nastąpiło kompleksowe zaspokojenie potrzeb turystów odwiedzających ten teren poprzez udostępnienie im zmodernizowanej infrastruktury: miejsc na odpoczynek, placu zabaw, wyznaczenie miejsc parkingowych, ograniczenie barier architektonicznych, rozszerzenie zakresu monitoringu wizyjnego. Wpłynęło to na poprawę estetyki obszaru objętego projektem, zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzających, umożliwiającego korzystanie z terenu o dowolnej porze i stworzeniu systemu informatycznego z trójwymiarową realistyczną mapą prezentującą toruńskie zabytki w Zespole Staromiejskim i walory przyrodnicze rezerwatu Kępy Bazarowej.

Na Bulwarze Filadelfijskim powstał taras widokowy z pomostem cumowniczym, z którego nieodpłatnie mogą korzystać małe jednostki pływające. Iluminacja świetlna stanowi dla turystów dodatkową atrakcję, a także podkreśla historyczny związek miasta z rzeką. Taras widokowy doskonale wkomponowuje się w istniejącą na Bulwarze atmosferę udzielającą się turystom: sąsiedztwa Starówki, rzeki Wisły, pobliskich restauracji usytuowanych na barkach i szlaku spacerowego wzdłuż brzegu rzeki. Elementem podnoszącym atrakcyjność i dostępność obszarów objętych projektem jest informatyczny, trójwymiarowy model Zespołu Staromiejskiego wraz z otuliną, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru chronionego Kępy Bazarowej, funkcjonujący jako portal internetowy www.3d.torun.pl

Realizator:
Biuro Toruńskiego Centrum Miasta Urzędu Miasta Torunia

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura turystyczna
Turystyka i rekreacja
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Biuro Toruńskiego Centrum Miasta

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
  Miasto
  Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
 • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
 • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
 • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.