Udział GMT w Targach w 2011 r. | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Udział GMT w Targach w 2011 r.

Tytuł projektu:
Udział Gminy Miasta Toruń w międzynarodowych imprezach wystawienniczych w kraju i za granicą w 2011 r.

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2007-2013
Oś priorytetowa 5 „Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw”
Działanie 5.5 „Promocja i rozwój markowych produktów”

Dane finansowe:
Koszt całkowity projektu: 123 648,20 zł
Kwota dofinansowania: 33.577,64 zł

Data podpisania umowy:
27 luty 2015 r.

Termin realizacji:
listopad 2010 r. – grudzień 2011 r.

Opis Projektu:
Projekt miał na celu zwiększenie atrakcyjności Gminy Miasta Toruń pod względem turystycznym poprzez udział w wybranych międzynarodowych imprezach wystawienniczych w kraju i za granicą.

1) Norway International Meeting & Travel Fair Reiseliv w Oslo to dla Torunia debiut wystawienniczy, mający na celu nawiązanie współpracy na runku norweskim oraz przedstawienie oferty szerokiemu gronu potencjalnych turystów. Targi odbyły się w dniach 13-16 stycznia 2011 r. Udział w stoisku zorganizowany został w ramach Polskiego Stoiska Narodowego utworzonego przez Polską Organizację Turystyczną.

2) XXVIII Międzynarodowe Targi Turystyczne TUR 2011 w Göteborgu w dniach 24-27 marca 2011 r. stanowiło kolejny krok w kierunku poprawy nawiązanej współpracy z rynkiem skandynawskim oraz dostosowania oferty Gminy w celu pozyskania nowych turystów. Udział w stoisku zorganizowany został w ramach Polskiego Stoiska Narodowego utworzonego przez Polską Organizację Turystyczną.

3) II Międzynarodowe Targi Turystyczne - Expo Guilin 2011, które odbyły się w dniach 16-18 września 2011 r. przyciągnęły reprezentantów ponad 40 krajów i regionów świata. W przedsięwzięciu uczestniczyło 59 krajów oraz 80 miast z Chin. Dla Gminy targi stały się okazją do zaistnienia na azjatyckim rynku turystycznym. Reprezentacja Torunia skorzystała z zaproszenia Biura Kontaktów Zagranicznych Guilin - miasta partnerskiego Torunia.

4) The Mayor's Thames Festival 2011 w Londynie stały się okazją do przedstawienia w niekonwencjonalny sposób oferty Torunia szerokiemu gronu turystów i mieszkańców odwiedzających w czasie trwania imprezy centrum Londynu. Udział w stoisku zorganizowany został w ramach Polskiego Stoiska Narodowego utworzonego przez Polską Organizacje Turystyczną. Targi odbyły się w dniach 10-11 września 2011 r.

5) XIX Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2011, które odbyły się w dniach 22-24 września 2011 r. to jedna z najważniejszych i najbardziej międzynarodowych imprez w Polsce adresowanych do branży  turystycznej. Targi TT Warsaw stanowiły okazję do zaprezentowania oferty gronu krajowych i zagranicznych turystów oraz odbiorców branżowych.  

Dane kontaktowe realizatora:
Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia

Projekt został zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Targi
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Wydział Sportu i Turystyki

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Rondo Czadcy z tramwajem
  Drogi, Miasto
  Uwaga! Awaria sygnalizacji świetlnych w rejonie ronda Czadcy, spowodowana przez burzę. Prosimy o ostrożność!
 • Michał Gordon oprowadza zwiedzających po wystawie, fot. Sławomi Kowalski
  Kultura, MZK
  Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Dziesięć wyjątkowych monodramów na scenie Teatru Baj Pomorski – rozpoczęły się 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
 • W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.