Twoja droga do sukcesu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Twoja droga do sukcesu

Tytuł projektu:
Twoja droga do sukcesu

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”
Działanie 9.6 „Upowszechnienie uczenia się dorosłych”
Poddziałanie 9.6.1 „Upowszechnienie kształcenia osób dorosłych w formach szkolnych”

Realizator:
Lider: Gmina Miasta Toruń (realizatorzy: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu i Centrum Kształcenia Praktycznego w Toruniu)
Partnerzy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żninie i Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

Dane finansowe:
Koszt całkowity projektu: 2 457 087,84 zł
Kwota dofinansowania: 2 457 087,84 zł
Środki przeznaczone dla Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu i Centrum Kształcenia Praktycznego w Toruniu: 1 942 818,13 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Społeczny (85%), Budżet Państwa (15%)

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
14.11.2014 r.

Termin realizacji:
1.08.2014 r. - 31.10.2015 r.

Opis projektu:
Celem projektu było podniesienie konkurencyjności na regionalnym rynku pracy poprzez nabycie kwalifikacji, kompetencji i umiejętności przez 1176 osób dorosłych z województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczących w kształceniu ustawicznym w formach szkolnych i pozaszkolnych.

Projekt był adresowany do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w wieku od 25-64 oraz osób nieuczących się w wieku 18-24 chcących z własnej inicjatywy podnieść lub uzupełnić kwalifikacje, z wykształceniem co najwyżej średnim.

W ramach projektu powstało 89 grup uczących się na różnego rodzaju kursach:
- kurs  maturalny, kurs pedagogiczny, języka migowego, kas fiskalnych, negocjacji zakupowych, carvingu, wykwalifikowany kierowca kat. C+E, komputerowy, kurs językowy, kulinarny z elementami carvingu, kurs koparko-ładowarki, kurs spawania, kurs fryzjerski, ABC przedsiębiorczości, obsługa obrabiarek CNC i PLC, kurs na uprawnienia elektryczne do 1 kV, kurs opiekunka dziecięca, pracownik administracyjny, kurs przewodnika,
- kwalifikacyjny kurs zawodowy: monter systemów suchej zabudowy B.5, florysta R.26, elektryk E.8.

Osiągnięte rezultaty:
Liczba osób dorosłych objętych wsparciem w ramach projektu - 1212 osób.
Liczba osób dorosłych w wieku 25-64 lata, które uczestniczyły w kształceniu ustawicznym w ramach projektu – 792.
Liczba osób dorosłych nieuczących się w wieku 18-24 lata, które uczestniczyły w kształceniu ustawicznym w ramach projektu – 235.
Liczba osób dorosłych, które uczestniczyły w kształceniu ustawicznym w ramach projektu w zakresie kwalifikacyjnych kursów zawodowych – 60.
Liczba osób dorosłych, które uczestniczyły w kształceniu ustawicznym w ramach projektu w zakresie form szkolnych – 19.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Osoby dorosłe podnoszące kwalifikacje zawodowe
Tematyka projektu: 
Kształcenie ustawiczne
Podniesienie kwalifikacji zawodowych
Realizator: 
Centrum Kształcenia Praktycznego
Centrum Kształcenia Ustawicznego

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: na scenie stoją mężczyzna i kobieta w eleganckich strojach
  Kultura, Miasto
  „Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Na zdjęciu: kompozytor Krzesimir Dębski z medalem na szyi, obok prezydent Torunia Paweł Gulewski i dyrektor TOS Przemysław Kempiński
  Kultura, Miasto
  Wyjątkowy prezent dla mam z okazji ich święta przygotowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna – 26 maja 2024 r. wystąpiła pod batutą Krzesimira Dębskiego z koncertem muzyki filmowej.
 • Na zdjęciu: zastępca prezydenta Artur Szponka wręcza nagrodę nastolatce, z tyłu stoja pozostali uczestnicy konkursu wokalnego
  Kultura, Miasto
  26 maja 2024 r. zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Arte! Gościem specjalnym koncertu finałowego był Mezo.
 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Teren tzw. Wrzosowiska z lotu ptaka
  Miasto
  Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Po ulewnym piątku, także sobota 25 maja zapowiada się w Toruniu burzowo. Załamanie pogody jest spodziewane w godzinach popołudniowych.
 • Koncert reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w CKK Jordanki zainaugurował 24 maja 2024 r. obchody Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. Jednostka powstała w 2018 r. i jest jedynym w Polsce centrum szkolenia tego rodzaju Sił Zbrojnych. W 2020 r. nadano jej imię kpt. Eugeniusza Konopackiego pseud. Trzaska...
 • Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.