System zarządzania lekami i dokumentacją medyczną | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

System zarządzania lekami i dokumentacją medyczną

Tytuł projektu:
Realizacja celów jakości poprzez zintegrowanie systemu zarządzania lekami z elektronicznym systemem obiegu dokumentacji medycznej w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika w Toruniu.

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Oś priorytetowa 4 „Rozwój infrastruktury społeczeństwa informacyjnego”
Działanie 4.2 „Rozwój usług i aplikacji dla ludności”

Dane finansowe:
Całkowita wartość projektu: 1 088 254,85 zł
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 815 102,88 zł
Wkład własny: 273 151,97 zł

Realizator:
Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu

Termin realizacji:
1.04.2013 r. - 31.12.2014 r.

Termin podpisania umowy o dofinansowanie:
10.06.2013 r.

Opis projektu:
Przedmiotem projektu była rozbudowa systemu HIS o moduły wspomagające zarządzanie gospodarką lekową wraz z wdrożeniem elektronicznego systemu obiegu dokumentacji medycznej, połączone z zakupem środków trwałych oraz usług zewnętrznych niezbędnych dla wdrożenia projektu, składające się z dwóch zadań inwestycyjnych:
- elektroniczny system obiegu dokumentacji medycznej i e-usługi,
- zintegrowany system zarządzania lekami.

Nadrzędnym celem projektu było stworzenie warunków dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego w regionie poprzez stosowanie w usługach publicznych technologii teleinformacyjnych i komunikacyjnych.

Głównym celem projektu było zwiększenie dostępności i jakości usług publicznych realizowanych przez Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu poprzez uruchomienie specjalistycznych systemów informatycznych opartych na wewnątrzszpitalnej infrastrukturze sieciowej (zintegrowanych platform cyfrowych, modułów informacyjnych), mających na celu gromadzenie, przechowywanie i przekazywanie informacji, które poprzez unifikacje systemów wymiany informacji oraz e-obiegu dokumentów zapewnią wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania lekami wraz z elektronicznym systemem obiegu dokumentacji medycznej. Dzięki uruchomieniu e-usług zwiększy się dostępność i jakość usług publicznych realizowanych przez jednostkę publiczną służby zdrowia jaką jest Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura zdrowia
Realizator: 
Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.