Rozbudowa Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rozbudowa Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

Tytuł projektu:
Rozbudowa Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu o nowy budynek szpitalny w celu utworzenia nowych oddziałów i zapewnienia kompleksowości udzielanych świadczeń w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 - 2020
Oś priorytetowa 6 „Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry”
Działanie 6.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną”
Poddziałanie 6.1.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną”
Schemat: Inwestycje w zakresie opieki szpitalnej - szpitale powiatowe

Dane finansowe:
Koszt całkowity:  24 555 185,49 zł
Koszty kwalifikowane: 8 903 262,15 zł
Kwota dofinansowania: 5 341 957,29 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Realizator:
Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
21.03.2018 r.

Termin realizacji:
20.09.2016 r. – 30.12.2020 r.

Opis projektu:
Celem inwestycji była poprawa dostępności oraz zapewnienie kompleksowości świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w Szpitalu. W ramach projektu wybudowano nowe skrzydło Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu - dwupiętrowy samodzielny częściowo podpiwniczony budynek, który skomunikowano z sąsiadującym budynkiem głównym szpitala.

Część podpiwniczona budynku została przeznaczona na archiwum medyczne, szatnie dla pracowników, magazyny dla oddziałów. Parter budynku przeznaczono na nowy 16 łóżkowy oddział udarowy oraz na przeniesiony z budynku głównego 12 łóżkowy oddział neurologiczny. Oprócz sal chorych funkcjonuje w tym miejscu pracownia VIDEO EEG.

Drugie piętro zostało w ok. 60% przeznaczone na utworzenie Oddziału przeszczepowego. Rozwój przeszczepów początkowo autogennych następnie allogennych (od spokrewnionych dawców) wymagał poszerzenia zaplecza. Przeniesiono także Zakład Mikrobiologiczny poszerzony o nowe pracownie diagnostyczne związane m.in. z procedurami przeszczepu szpiku.

Ponadto zakupiono niezbędne wyposażenie do nowego budynku: wyposażenie dla oddziału udarowego i przeszczepu; zakup 26 łóżek wraz z szafkami przyłóżkowymi i materacami, w tym 14 specjalistycznych łóżek z materacami przeciwodleżynowymi oraz wyposażenie pozostałych pomieszczeń oddziałów.

Dzięki inwestycji zwiększono dostępność badań w regionie, poprawiono ich jakość oraz przyczyniono się do wsparcia rozwoju opieki koordynowanej. Ostatecznym odbiorcami efektów projektu są pacjenci leczeni w systemie ambulatoryjnym, którzy uzyskali łatwiejszy dostęp do usług medycznych.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura zdrowia
Realizator: 
Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Rondo Czadcy z tramwajem
  Drogi, Miasto
  Uwaga! Awaria sygnalizacji świetlnych w rejonie ronda Czadcy, spowodowana przez burzę. Prosimy o ostrożność!
 • Michał Gordon oprowadza zwiedzających po wystawie, fot. Sławomi Kowalski
  Kultura, MZK
  Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Dziesięć wyjątkowych monodramów na scenie Teatru Baj Pomorski – rozpoczęły się 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
 • W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.