Rewitalizacja - Park Miejski | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rewitalizacja - Park Miejski

Tytuł projektu:
Rewitalizacja zabytkowego Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Oś Priorytetowa 7 „Wspieranie przemian w miastach i w obszarach wymagających odnowy”
Działanie 7.1 „Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast”

Dane finansowe:
Koszt całkowity projektu - 4 880 857,94 zł
Kwota dofinansowania - 2 223 018,04 zł (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)
Wkład własny - 2 657 839,90 zł

Termin realizacji:
2010-2013

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
7.02.2012 r.

Opis projektu:
W ramach projektu uzbrojono teren w sieć wodno-kanalizacyjną, wybudowano i wyremontowano place zabaw, wybudowano amfiteatr, boisko sportowe, rozbudowano oświetlenie parkowe wzdłuż alejek, zmodernizowano fontanny oraz wyremontowano groty i kaskady wodne. Ustawiono także ławki oraz stoły szachowe, doposażono i wybudowano alejki wraz z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, rekreacyjne ścieżki rowerowe oraz tor saneczkowy, wybudowano pawilony gospodarcze wraz z toaletami oraz miejscami postojowymi na okoliczność imprez masowych.

Dzięki realizacji projektu poszerzono ofertę rekreacyjną na przyległe tereny, co spowoduje ich ożywienie i rozwój. Poprzez instalację kamer wizyjnych oraz rozbudowę oświetlenia parkowego, projekt przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa na tym obszarze.

Realizacja projektu uporządkowała także historyczną strefę ochrony konserwatorskiej, zlokalizowanej w pobliżu centrum miasta oraz przywróciła jej dawnej świetność m.in. poprzez odtworzenie, modernizację i uzupełnienie elementów zagospodarowania Parku wraz z nadaniem im funkcji gospodarczych, społecznych, edukacyjnych, turystycznych, rekreacyjnych i kulturowych, jak również z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizator:
Wydział Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia
Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Rewitalizacja
Turystyka i rekreacja
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Wydział Inwestycji i Remontów
Wydział Środowiska i Zieleni

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.